Skocz do zawartości
MroziQ

Czy używacie jakiegoś programu do wybudzania ekranu?

Rekomendowane odpowiedzi

MroziQ

Czołem.

Nexus to kawał dzika i generalnie średnio wygodne jest dla mnie wybudzanie go klawiszem, szczególnie po przesiadce z Xperii Z3, która ma natywną funkcję "tap to unlock". Do blokowania używam widżetu Soft Lock Screen, natomiast odblokować muszę go klawiszem. Używacie może jakichś rozwiązań do innego wybudzania ekranu? Najlepiej bez roota

Wysłane z mojego Nexus 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Blink21

@up

Bez roota nie zmienisz kernel na taki, który obsługuje double tap to wake. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mykowhai

Chyba faktycznie w grę wchodzi tu tylko zmiana kernela i uruchomienie funkcji double tap to wake. Bo softowo nawet jak coś istnieje to będzie ci wysysać baterię w trybie ekspresowym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bez root'a się nie obejdzie. Jednak ja dałem sobie spokój, telefon zbyt często się wybudzał w kieszenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GRIZZLY1

Ja uzywam innego rozwiązania niż przycisk, a mianowicie apki Wake up nexus z GP. Nie potrzeba roota, działa za pomocą czujnika zbliżeniowego. Wystarczy przyłozyć palec czy rekę nad czujnik i ekran się wybudza. W kieszeni się nie wybudza, nie ciągnie baterii ;).

Uzywam jej już pól roku na note 3 zatem działa z każdym telefonem co ma czujnik zbliżeniowy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie będę drugiego tematu zakładał bo problem podobny. 

Jestem świeży w czystym androidzie i może coś robię nie tak.

Problem: Podczas rozmowy wygasza się ekran (to normalne). Mniej normalne jest to, że mam olbrzymie trudności z jego wybudzeniem. Czy to jeżeli chodzi o zmianę trybu np. na głośnomówiący czy po prostu o zakończenie połączenia. W note wystarczyło, ze odsunąłem go od ucha i i już się świecił. Tutaj warunkiem zapalenia ekranu jest zakończenie rozmowy przez osobę do której dzwonię. Czy do obsługi czujników itd. muszę coś doinstalować? czy to kwestia ustawień? pomóżcie Panowie bo to irytuje, a nie mogę wyszperać tego.

Zmieniłem w opcjach wygaszanie ekranu na dłuższe. Wcześniej były 2 minuty ustawione, ale mam wrażenie, że nawet przy krótszych rozmowach gasł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yaatzek
    Napisano (edytowane)

To nie jest normalne zachowanie, ekran powinien się wybudzać momentalnie. Nic nie zakrywa czujnika zbliżeniowego? Nie masz go zaklejonego jakąś badzirwną folią?

Edytowane przez yaatzek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

jest szyba naklejona na ekran. Wygląda to bardzo porządnie. Teraz dzwoniłem i też telefon od razu po wybraniu numeru zgasł. 

z-device pokazuje, że czujniki są ok. Ta szyba też jest naklejona tak, że na prawo od głośnika górnego jej nie ma. Zaczyna się dopiero od przedniego aparatu...

Edytowane przez Szmiglo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mykowhai

@@Szmiglo miałeś wymieniany wyświetlacz w telefonie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Telefon kupiłem używany, mam go od piątku. 

Inna sprawa jest taka, że nie mogę znaleźć ustawień dotyczących czujników. W samsungu to było normalnie w ustawieniach. Tutaj tego nie widzę. 

co więcej jak nie jest wybudzony, a połączenie trwa to przyciśnięcie power też niewiele daje. 

Przywrócić go do fabrycznych? Gdzie w nexusie 6 znajduje się czujnik światła i zbliżeniowy?

tutaj widze w LG G3 podobny problem....

http://forum.android.com.pl/topic/230686-rozwi%C4%85zanie-problemu-czujnika-zbli%C5%BCeniowego-proximity-sensor/

EDIT: poczytałem i wielu ludzi miało ten problem przy aktualizacji do 5.1

Ściągnąłem z play marketu proximity sensor reset, przekalibrowałem i śmiga. Ciekawe jak długo ;)

Dzięki za zainteresowanie tematem. 

Edytowane przez Szmiglo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi