Skocz do zawartości
burdeloso

Bootloop w nowym telefonie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przedwczoraj zakupiłem NOWY telefon Samsung Galaxy Note 4, wszystko super pięknie działało. Po około 24h podczas pisania wiadomości na facebooku telefon nagle się zrestartował i ciągle wisi na logo "Samsung Galaxy Note 4 Powered By Android", na początku myślałem, że to soft się wysypał, więc zrobiłem recovery w Kies i Odin lecz żadnego rezultatu to nie dało.

Z czym to może być problem? Myślicie, że po jednym dniu padła płyta główna? (telefon nie był jakoś mocno ekspolatowany przez te 24h)

Czy jeżeli telefon zakupiłem od pośrednika (sklep z telefonami) to gwarancja, którą mam od producenta działa w taki sposób, że mogę oddać telefon do autoryzowanego serwisu Samsung, czy muszę załatwiać to przez tamten sklep?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DaN995

A spróbuj przez Odina postawić na nowo system. Wszystkie poradniki znajdziesz na forum. A co do gwarancji (także wszystko jest na forum) to jak masz dowód zakupu paragon/fakture VAT 23% to masz gwarancję producenta a jak VAT Marża to komisową tylko.

Jeśli kupowałeś w komisie to próbowałbym oddać na niezgodność towaru. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety postawienie systemu od nowa nic nie daje.

Na dodatek telefon nie chce wejść do recovery menu, download menu działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wejdź do download, wgraj odinem niebrandowany soft XEO i czekaj aż się uruchomi, nawet dłużej poczekaj. Jeżeli nie zadziała (co będzie dziwne) to chyba pozostaje skorzystać ze zwrotu/wymiany/gwarancji?

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jackpe

Czy jeżeli telefon zakupiłem od pośrednika (sklep z telefonami) to gwarancja, którą mam od producenta działa w taki sposób, że mogę oddać telefon do autoryzowanego serwisu Samsung, czy muszę załatwiać to przez tamten sklep?

Jeżeli nic się nie zmieniło, to kupując telefon z fakturą Vat marża masz prawo do jednej bezpłatnej naprawy w autoryzowanym serwisie Samsunga.

Tego typu bootloop może wskazywać i na problem z systemem, jak i samą elektroniką. Po prostu system nie potrafi poprawnie załadować bootloadera.  Jeżeli się nie boisz i wiesz co to jest Odin i jak się nim posługiwać, to możesz spróbować postawić oryginalny XEO, tak jak napisali koledzy wyżej. Tylko nie nie wiesz pewno jaki system był wcześniej. Często komisowo sprzedawane są telefony sprowadzane z zagranicy. 

Oby Ci potem komis specjalnie nie zrobił problemów twierdząc, że sam uwaliłeś telefon nieumiejętnie wgrywając system.

Pamiętaj, że komis może robić wszystko aby pozbyć się kłopotów z uwalonym telefonem i zrzucić odpowiedzialność na klienta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pagolik
    Jeżeli nic się nie zmieniło, to kupując telefon z fakturą Vat marża masz prawo do jednej bezpłatnej naprawy w autoryzowanym serwisie Samsunga

Vat marża nie upowaznia do zadnej gwarancji w autoryzowanym serwisie Samsunga - to tak gwoli scislosci. Ale nie temat o tym.

Telefon najlepiej oddac na niezgodnosc produktu i wymienic na nowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon poszedł na wymianę płyty głównej do serwisu samsunga.

Temat można zamknąć, dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi