Skocz do zawartości
corristo

Zwiechy, lagi restarty i takie takie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam takie ogólne pytanie typu "CZY WAM TEŻ SIĘ TAK DZIEJE"

Odnosi się do wszelakiego typu lagów, zwiech i restartów telefonu, które występują podczas korzystania fona z włączonym netem, zazwyczaj sam początek gdy następuje synchronizacja albo gdy korzystam z marketu aktualizując aplikacje, przy dwóch i więcej restart fona gwarantowany. Objawy występowały na kyrce 5 i 6, na indroidzie 4 też + po włączeniu wywala zawsze 2 razy komunikat o błędzie com.android.phone. Ogólnie jest to dosyć irytujące, mieć coś co ma działać, a nie działa. Kusi mnie żeby wrócić do jakiegoś stockowego romu i zobaczyć czy to tylko przypadłość custom romów, czy może tego ze moja karta SD jest za wolna, przez co dostęp do partycji na dane jest zwolniony, stąd te zwiechy.

Ogólnie jak byłem zadowolony to teraz jestem troszkę zawiedziony.

a więc, a zatem, czy wam też się dzieje coś podobnego, czy to tylko przypadłość mojego telefonu?

P.S summa summarum, powoli zbieram na SGSa :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Oczko

nigdy nie miałem takich problemów na żadnym romie czy to stockowym czy customie, nawet przy dołączanej do tela 1gb wolnej karcie sd. a robiłeś wipe data i cache w recovery przed i po wgraniu nowego romu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a ja się pochwale, że mi się fon tnie, laguje nie zależnie od ROMu (miałem kilka oficjalnych i Kyrillos 6, 7) i niezależnie od wszystkiego :) Po prostu muł. Chyba wgram mu to OC, chociaż martwie sie, że spale fona, albo wróce do stockowego romu, od nowa zainstaluje wszysrkie applikacje i przez tydzień będzie OK ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja powiem, że nigdy nie miałem takich problemów (odpukać:E)

Nigdy nie zdarzały mi się jakieś poważne lagi, czy restarty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczko, wipe data i cache robilem przed wgraniem ROMu, po wgraniu wipe data, po partycjonowaniu też, czasem nawet przed customem wgrywałem czysty stockowy rom.

Dzisiaj rano wyskoczyły mi aktualizacje Transportoida i Google Maps, obie dałem do aktualizacji i z początku wszystko pięknie chodziło, do momentu instalacji. Troche podziałał, pózniej zwiecha, czarny ekran, brak reakcji, bzyk bzyk i restart :|

Dzisiaj może jeszcze wgram czystego JPQ i zobacze co wtedy bedzie ;)

P.S zapomniałem dodać, że czasami w ogóle tragicznie słychać rozmówce, tylko teraz nie wiem czy to wina mojego fona, czy ojca, który ma nokie e52 z którą też są problemy :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wróciłem do stocka (JPS) i wszystko póki co chodzi bez zarzutu, brakuje mi paru rzeczy które były standardem w customach, no ale coś za coś ;) na start root i deodex ^^

PS, czy da sie jakoś zmienić przydział pamięci dla /data i /system, bo dla /system mam aż 70MB wolnego miejsca, albo czy da się jakoś przenieść aplikacje (podstawowe typu launcher widgety itd) do /system, żeby zaoszczędzić miejsce w /data?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na andku2.1 i5800 ZAWSZE sie tnie jezeli w tle pobiera lub wysyla dane przez 3g/gprs. Tnie do tego stopnia ze czasami przestaje reagowac pare sekiund na dotyk. Jezeli ktos ma duzo widgetow i aplikacje np mailowe i wszystko to ma ustawione odswiezanie zawartosci co godzine itp. to wtedy jak te aplikacje proboja pobrac cos z netu - telefon muli.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    na andku2.1 i5800 ZAWSZE sie tnie jezeli w tle pobiera lub wysyla dane przez 3g/gprs. Tnie do tego stopnia ze czasami przestaje reagowac pare sekiund na dotyk. Jezeli ktos ma duzo widgetow i aplikacje np mailowe i wszystko to ma ustawione odswiezanie zawartosci co godzine itp. to wtedy jak te aplikacje proboja pobrac cos z netu - telefon muli.

ja miałem dokładnie tak jak opisałeś, ale na customach 2.2, Widgetów wcale dużo nie mam, 2 konta gmail. Teraz wgrałem najnowszego stockowego 2.2 i wszystko chodzi, czasem minimalnie się przytnie, ale działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dlatego tak wazne jest by stockowy rom byl jak najbardziej dopracowany - a to akurat samsungowi nie wychodzi nalepiej - tluka multum romow a i tak ciagle jakies bledy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi