Skocz do zawartości
satosh789

Krótkie trzymanie baterii.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od pewnego czasu posiadam irytujący problem z moją Xperią Z. Niedawno dostałem aktualizację do lolipopa 5.0.2 i od tego momentu zaczynają się problemy. Moja bateria po prostu nie trzyma, przez noc ubyło mi 90%. Zgaduję, że problem leży w procesie "multimedia", który zabiera od 60% do 80% w użyciu baterii. Dodam jeszcze, że telefon strasznie się nagrzewa i trzyma ciągle te ciepło. Smartfon był oddany do serwisu Sony, wymienili mi baterię i płytę główną (tutaj inny problem z resetowanie urządzenia). Jednak problem nadal istnieje, a ustawienia fabrycznie nic nie pomagają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    grendel

Spróbuj naprawić system za pomocą PCC.

Lollipop ma to do siebie, że lubi dużo energii. Jednak po kilku ładowanich sytuacja się poprawia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

PCC nie pomaga, spróbuję się pobawić flashtoolem i wrócić na KitKata. Rozumiem, że używanie flashtoola i wgranie starego systemu nie niszczy mi gwarancji ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bladeno1
    Napisano (edytowane)

@@satosh789, Jeżeli wgrasz oficjalny rom Sony za pomocą flashtoola to nie stracisz prawa do gwarancji.

Edytowane przez bladeno1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

A skąd mogę pobrać taki oficjalny rom Sony. http://www.flashtool.net/index.php<--- to jest ta strona z tą aplikacją, tak ? Chrome anulowało mi pobieranie tego i nie mam pewności. 

Edytowane przez satosh789

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    plantator

najlepiej sprawdzić w dziale dotyczącym tego modelu i poszukać informacji o powrocie na kk, na pewno linki tez tam znajdziesz. Proces multimedia może być powiązany z wieloma rzeczami, np kiedyś google play music potrafiło wcina baterię a było ukryte pod "multimedia", poza tym częstym przypadkiem na lizaczku jest wcinanie baterii przez usługi google i któraś ich część mogła też podpiąć się pod multimedia i zjadać. może jakaś apka działała w tle. Czy po restarcie fona i nie używaniu żadnych apek oprócz sprawdzania poziomu baterii przez ustawienia proces multimedia dalej jest na wysokim miejscu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak telefon jest nieruszany od wczoraj, po ustawieniach fabrycznych i bateria leci tak szybko, że nie nadaję się użytku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    plantator

W takim przypadku zrób backup ważnych danych zdjęcia kontakty itd i przywróć ustawienia fabryczne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Nie pomaga. Czy możliwe jest, że wersja software ma błąd ? Czytałem, że ludziom system android zżerał po 70%.

Edytowane przez satosh789

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    grendel

Zrób factory reset, wywal apki od Google, pozostałym aplikacjom ogranicz przesył danych w tle. Zrób kilka cykli ładowania.

Możesz zainstalować CPUspy i sprawdzisz czy słuchawka wchodzi w deep slep.

Poradnik jak wgrać KK jest w dziale Sony Z3.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi