Skocz do zawartości
Skoczek135

Wypowiedzenie umowy- tak aby numer pozostał

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Otóż ostatnio chciałem wypowiedzieć umowę w Orange, bo dostałem gorszą ofertę niż miałem i gorszą niż mają nowi abonenci (a abonament za 100 złotych). Chcę zobaczyć co zaproponują mi ostatecznie czyli po wypowiedzeniu umowy. Niestety tutaj sytuacja wygląda tak, że byłem w salonie i powiedziałem że chce wypowiedzieć umowę, ale tak żeby numer pozostał (migracja na kartę). Pani połączyła mnie z Panem poprzez super-ekstra-hiper tajną linie i tam dostałem ofertę. Zaproponowałem Panu, żeby zadzwonił do mnie jutro, a tym czasem składam wypowiedzenie. Tutaj Pani się wtrąciła, że jeśli złożę teraz wypowiedzenie to natychmiastowo przejdę na kartę i nie będzie możliwości negocjacji tylko będą traktować mnei jako nowego klienta. 

Moje pytanie jest następujące: W jaki sposób mam zrobić, żeby wypowiedzieć umowę i dopiero z konsultantem negocjować ofertę, bo wiadomo, że wtedy dopiero można coś ugrać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zazwyczaj termin wypowiedzenia to 1 miesiąc. Piszesz wypowiedzenie a w nim ,że chcesz aby numer przenieśli na kartę. Jest też inna opcja. Szukasz w internecie lepszą ofertę dla przenoszących numer, zgłaszasz chęć przeniesienia np. do T-Mobile, wybierasz ofertę a resztą czyli przeniesieniem zajmuje się juz nowy operator. Jesli nie masz jakiś zaległości w Orange to pójdzie to bardzo szybko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tak ale jak w salonie wypowiedzieć umowę tak aby można było coś jeszcze wyciągnąć od operatora bo oferta na razie jest śmieszna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W salonie - to tylko złóż wypowiedzenie, nie ma o czym z nimi gadać. Jeśli złożysz wypowiedzenie - sami do Ciebie zadzwonią, nawet z Działu Utrzymania Klienta, o ile Cię uszanują. Jeśli zadzwonią to wtedy się targuj, innego wyjścia nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra przejrzałem jednak ofertę innych operatorów i będę przenosił jednak numer. :)
    Dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Osobiscie takze mialem ten dylemat, ale ostatecznie zakonczylo sie na tym ze na allegro pojawily sie kody obnizajace abonament o 30% przez caly okres umowy + pojawila sie wyprzedaz telefonow na stronie orange. Bez lazenia i proszenia sie wzialem LG G3 za 9zl oraz smart plan multi II za 61 z groszami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi