Skocz do zawartości
christeros

Szkło zamiast fabrycznej folii? Jak działa dotyk?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam Xperię Z1 i posiadam naklejoną na ekran fabryczną folię. Jest ona dość mocno porysowana, więc zastanawiam się czy warto ją odkleić i zastąpić ją szkłem (gwarancji nie posiadam), ewentualnie czy jak nakleję szkło na tą fabryczną folię to czy rysy będą mniej widoczne? Zastanawiam się też jak z działaniem panelu dotykowego bo czytałem kiedyś, że mogą pojawić się problemy z prawidłowym odczytem komend.

PS. Gdy gram dłużej lub korzystam dłużej z Z1 bez blokowania ekranu czasem zdarza się, że widzi niechciany dotyk, czy zmiana foli może w tym pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    eeRBii

Ja pozbyłem się foli i mam tylko niklina i jest wszystko ok. Dotyk działa wyśmienicie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ct65

Gdzieś tu na forum czytałem, że zerwanie fabrycznej folii skutkuje usunięciem napisu sony (jest on na folii) to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak usuwa. Kiedyś usunąłem folie z ekranu, ale moja Z1 została zalana i wymienili mi egzemplarz na fabrycznie nowy z folią. Można to delikatnie zdjąć w ten sposób by literki Sony odkleiły się od folii i zostały na szkle. Nie jestem tylko pewny czy mój egzemplarz był wyjątkowy i czy komuś jednak pojawiły się problemy po zerwaniu folii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi