Skocz do zawartości
strawberryoo

Czy to oryginalna bateria do lg g3 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o pomoc, dziś wrócił z serwisu mój lg g3, stwierdzono, że bateria jest uszkodzona. 

Proszę mi powiedzieć, czy ta bateria jest oryginalna?

Bardzo proszę o odpowiedzi, zależy mi na czasie, a nie chcę kupić bubla...

http://allegro.pl/lg-g3-oryginalna-nowa-bateria-bl-53yh-lg-g3-i5412169956.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DoNaTeLo

Podróba. jedna strona baterii jest całkowicie inna.

[Dodano: 08.07.2015 - 22:58]

W serwisie powinni mieć baterie. Zadzwoń / napisz powinni sprzedać.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vvti
    Napisano (edytowane)

Zasada jest dość prosta: jest faktura - jest oryginał. Na podróbę nikt nie wystawi faktury vat, bo to gruby wał na vacie jest. Nie spotkałem jeszcze odważnego co się skusił.

http://allegro.pl/oryginalna-bateria-bl-53yh-3000mah-lg-g3-i5288489070.html

A w serwisie zapytaj, ale strzelam, że kosztuje w rejonie 130-150pln.

Edytowane przez vvti

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no tak w tym linku do allegro który podałeś niby dają fakturę i 12 miesięcy gwarancji hahaha przecież serwis daje pół roku gwary na baterię, no i zobacz ile tam chińskich znaków , przed oczami mam moją oryginalną padnietą bateri i bardzo sie różni nie tylko napisami, ale i wykonaniem, fakturą czcionki itd. ktoś za ponad 8 dych wciska podróbę. Mnie serwis wycenił baterię na 100 zł

Edytowane przez pietras2020

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dziamot

podróba czy nie to ciężko wywnioskować ale zdjęcia mówią same za siebie że jeśli nawet to oryginał to raczej do wersji f400 na ich rodzimy rynek

jeśli chcesz coś dobrego zadzwoń do serwisu koszt ok 100zł 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vvti

Tak, oryginał ale do innego modelu, nic w tym dziwnego nie widzę.

Wprowadzenie do obrotu towaru podrobionego i wystawienie na to faktury VAT to gruby wał i nie znam kozaka który by ryzykował. Jeśli dostajecie FVAT23% to kupujecie oryginał, trzymam się tej zasady od dobrych kilku lat, często kupuję coś znacznie drożej niż ten sam produkt w aukcji z największą popularnością. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zastanawiam się nad dokupieniem czegoś takiego:

http://www.amazon.com/gp/product/B00QVU18XG?keywords=battery%20cases%20for%20lg%20g3&qid=1444911854&ref_=sr_1_6&s=wireless&sr=1-6

Z tym, że chciałbym znaleźć jakieś takie etui gdzie mogę dołożyć oryginalną baterię do LG G3, czyli miałbym jedna baterię w smartfonie, drugą w etui. Czy znacie jakieś tego typu etui gdzie będzie pasowała oryginalna bateria LG G3 ? Czy ogólnie polecacie takie rozwiązanie ? Mi osobiście wydaje się ono bardzo użyteczne i ciekawe, pomijając fakt trochę większych gabarytów urządzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vvti

obawiam się, że bez samodzielnej rzeźby tego nie wystrugasz. Ale podsunąłeś naprawdę rewelacyjny pomysł.

Gdyby z dwóch baterii zrobić klaster, tzn wytrawić blaszki kwasem i polutować styki cienką blaszką z nierdzewki (a może i pyknąć zgrzewarką?) a baterie delikatnie przeszlifować, żeby były cieńsze - jest szansa na upchnięcie tego w posiadanego przeze mnie Slim Armora ze Spigena. W gumie wyciąć okno na podwójną baterię, i z naprężeniem i naciągnięciem, ale jest szansa, że się to zamknie.

No chyba, że pójdziesz na łatwiznę. 38pln...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinb24

Wytrawic blaszki kwasem? Polutowac cienka blaszka nierdzewka? Boze co to za pomysly... Do tego sluzy miedz nie blacha nierdzewna, a po co wytrawiac te blaszki kwasem?

Wysłane z mojego LG-D855

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vvti

A spróbuj styki baterii polutować. Albo trzeba zgrzać albo próbować zabielić. A zabiela się kalafonią, która jest... TAK JEST, mieszaniną kwasów!

I myślisz, że czym się łączy ogniwa w pakiety, miedzią? Tylko się nie rozczaruj jak kiedyś jakiś zobaczysz. Cienka blaszka z nierdzewki, a skoro nie wiesz dlaczego, to możesz sprawdzić np na wikipedii.

Edytowane przez vvti

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi