Skocz do zawartości
strawberryoo

Czy to oryginalna bateria do lg g3 ?

Rekomendowane odpowiedzi

marcinb24

To wiem ze w fabrycznie sa blaszki ale "spawane łukiem" w kilku punktach nie lutowane bo mozna temperatura uszkodzic ogniwo...

PS. A kalafonia to nie kwas tylko zywica pochodzenia naturalnego - klania sie wlasnie wikipedia.

Wysłane z mojego LG-D855

Edytowane przez marcinb24

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vvti

Przecież napisałem, że lutować albo zgrzać, tyle tylko, że zgrzewarkę nie każdy posiada. I nie pisz o uszkodzeniu ogniw, bo zgrzewanie jest konieczne łącząc same ogniwa, bez PCB, tutaj chodzi o połączenie styków płytki. Nie dotykasz ogniwa, więc jak niby miałbyś je uszkodzić?

A co do kalafonii, masz screena ze strzałką, zaznaczyłem fragment nad którym powinieneś się skupić:

07183350408820368470_thumb.jpg

Czy jeszcze masz jakieś wątpliwości, pytania, które wymagają wyjaśnienia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vvti

Kup i sprawdź czy działa sensor tempratury. Podróby go nie mają. Po drugie znaczek CE - E ma mieć krószą środkową kreskę, jeśli jest tak jak na zdjęciach - to bateria zapewne oryginalna.

Ale ja mimo wszystko wolałbym kupić od kogoś, kto wystawia faktury, bo zakup od prywaciarza takiego towaru to mimo wszystko dryfowanie w kierunku miny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam!
    Planuje zakup nowej baterii gdyż obecna trzyma już zdecydowanie za krótko. Przeglądając aledrogo znalazłem sztuki wyglądające tak jak moja z datą 2014 (L), jednak są też z datą 2015 i jakieś prawdopodobnie na rynek koreański. Co sądzicie o tych bateriach? Którą wybrać (najchętniej zakupiłbym 2015 ale nie jestem pewny 100% oryginalności gdyż takiej nie mam)
    Byłbym wdzięczny za pomoc w znalezieniu oryginalnej baterii w dobrej cenie. Na tą chwilę najtaniej znalazłem tą:
    http://allegro.pl/oryginalna-nowa-bateria-lg-bl-53yh-g3-d855-optimus-i5644918836.html
    Która wydaje się być oryginalna. Byłby ktoś w stanie potwierdzić moje przekonanie? lub pomóc znaleźć z nowszej produkcji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vvti

kupuj u sprzedawcy wystawiającego faktury vat, po zakupie sprawdź czy czujnik temperatury jest sprawny.

Edytowane przez bartekc00
    Usuwam offtop

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@vvti

Czy myślisz, że bateria do której podałem link jest oryginalna? (jest f-vat)

P.S. (wole kupić raz na rok baterie niż przepłacić za telefon 10x więcej niż cena tej baterii)

usuwam nawiązania do offtopu użytkownika wyżej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vvti

Może jest, a może nie, kto to wie? Kup, zastrzeżeń nie ma, ale oryginał kosztuje w rejonie 120pln, to co oferowane jest za 30-50 pln może jest a może i nie jest oryginalne... Odróżnisz po zakupie, po czujniku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    krzychy

@@hihohiho

Sklep sprawdzony, kupowałem baterię do nokii. Sprzedają producenckie zapasy magazynowe, oryginalna bateria w blistrze.

Telefon sześcioletni odzyskał wigor. 

Po roku użytkowania bateria spoko.

usuwam offtop nawiązujący do innego użytkownika forum
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bateria doszła, pobrałem program droid info i w zakładce battery jest pokazana temperatura początkowa baterii. Tuż po przywiezieniu przez kuriera (dość zimna) pokazywało temperature 30 stopni...
    Wydało mi się troche to dziwne no ale nic włączyłem co tam się dało i dałem chwile pochodzić żeby się rozgrzała dodatkowo podłączyłem pod ładowarke temperatura wynosiła okolo 32 stopnie.
    Znaczy to że wszystko ok, czy, że fake? bo temperatura 30 na starcie była niemożliwa.

Zauważylem, że temperatura 32 się utrzymuje a po podłączeniu ładowarki zmienia się na 31... po odłączeniu 32 i tak na zmianę xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi