Skocz do zawartości
burdeloso

Uszkodzona płyta główna i brak gwarancji

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jakiś czas temu kupiłem nowego Note 4 wersja C z exynosem, po jednym dniu system złapał bootloopa (chyba padła płyta główna), na początku myślałem, że jest to problem z softem więc przywróciłem oprogramowanie za pomocą Kies, nic nie pomogło, wgrałem więc niebrandowany soft (fabrycznie był z play) lecz to też nie przyniosło rezultatu. Oddałem telefon na naprawę płyty głównej w ramach gwarancji lecz cudowny serwis Regenersis odesłał mi telefon po tygodniu z ANULOWANĄ GWARANCJĄ z powodu ingerencji w oprogramowanie. I tym sposobem zostałem z nowiutkim Note 4 z uszkodzoną płytą główną i anulowaną gwarancją.

To nie był żaden CM czy inny customowy rom tylko OFICJALNY soft Samsunga na Polskę dla Note 4.

Co w takiej sytuacji mogę zrobić ?

Czy mogę liczyć jeszcze na naprawę przez samsunga, czy muszę już to robić we własnym zakresie?

I jaki jest mniej więcej koszt płyty głównej do Note 4 z exynosem ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Wydaje mi się, że najlepiej dokładnie opisz co się dzieje, co robiłeś, jak to się stało. Aby zajmowało przynajmniej pół kartki A4 a nie tylko podpisane "nie działa". Jeżeli to nie pomoże to napisz wiadomość do kierownika. Na szczęście nie miałem doświadczenia z firmą Regenersis ale z tego co czytam w internecie to raczej wątpliwa przyjemność.

Tak w ogóle - to chyba gwarancja obejmuje sprzęt a nie oprogramowanie, więc jeżeli miałeś oryginalne oprogramowanie a nie custom rom (np. miui,cm) to o ile tak jest jak napisałem trochę wyżej to muszą ci naprawić telefon.

Edytowane przez Matess1999

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DaN995

Pisz bezposrednio do samsunga. Wraz z opisem calej sytuacji oraz tym jak Ciebie regenersis potraktowalo.

Note 4 & Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dostałem odpowiedź
    "Producent nie udostępnia oficjalnego oprogramowania do samodzielnego wgrywania i nie wspiera tej czynności."

I serwis postąpił według procedur, więc jestem w d***.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cenioo

A knoxa nie miałeś nabitego? Sprawdzałeś w ogóle to?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hitman12
    Napisano (edytowane)

Ja bym radził złożyć skargę u Rzecznika Praw Konsumenta.Co do firmy Samsung już od Lutego b.r podziękowałem tym panom i jak na razie jestem więcej niż zadowolony  :DD

Edytowane przez hitman12

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@burdeloso Widzę nie tylko ja mam problemy z serwisem Samsunga, nie zazdroszczę Ci tej sytuacji. A mam takie pytanie bo nie napisałeś o tym gdzie kupiłeś telefon ? i czy był fabrycznie nowy z zaplombowanym pudełku jak go odbierałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pobutek

A jeżeli padnie płyta że nie idzie odpalić telefonu jest możliwość sprawdzenia czy jest knox nabity lub było coś wgrywane ???

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie można odpalić download mode i tam wszystko widać, recovery mode nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi