Skocz do zawartości
elessar

Prędkość internetu na gt540

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Problem dotyczy szybkości internetu, dzisiaj sprzedałem lg optimus 2x, na którym zawszę internet osiągał prędkość 420-470kB/s, niezależnie od pory dnia.

Teraz mam lg gt540, który ma mi służyć jedynie jako telefon oraz punkt dostępu dla ipoda touch 4g.

Problem w tym że ten telefon osiąga prędkości rzędu 160-220kB/s, to jest tragedia :/

Tutaj pojawia się właściwe pytanie: jakie prędkości osiagacie? Jeżeli podobne, to będę musiał sprzedać ten szajs, bo łączność z internetem ma priorytetowe znaczenie.

Mam nadzieję ze to zbieg okoliczności, i ze sieć ma problemy akurat w tym czasie, w którym zmieniłem telefon, potrzebna mi wasza opinia.

P.s, by uniknąć niepotrzebnych postów:

1. Nie mam stałego łącza, mam genialny internet mobilny, który mi dobrze zastępuje stale łącze. (z doświadczenia wiem ze ludzie uwielbiają komentować coś, o co się ich nie pyta)

2. Pamiętajcie ze pisałem ze prędkości na 2x zawsze takie były, proszę nie pisać o obciążeniu sieci, pytam o działanie na telefonie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Drizzt

U mnie telefon działa na wyższej prędkości bez problemu. Możesz nie łapał HSDPA,a może w ogóle masz wyłączony zasięg 3G. W teori obsługuje do 7.2 Mbps (~~900kB/s). Prawdopodobnie wina zasięgu lub samej sieci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kluczowe zdanie, w teorii obsługuje do 7.2mb/s.

Naprawde bardzo mnie zastanawia, 3 tygodnie pobierałem z pełna prędkością, zmiana telefonu i nagle połowa...

Znam się na telefonach, mam włączone 3g. Według Ciebie 190-220kBs to prędkość gprs? Chciałbym, bo 3g strasznie ciągnie energie.

Lokalizacja ta sama, sieć ta sama, karta sim ta sama. Sprawdziłem w tym czasie na sgs2 sąsiada, prędkość wróciła do 460kB/s. Więc albo mam niedorobiony egzemplarz, albo sam telefon kiepski.

Jeszcze jedno: soft może mieć na to wpływ? Teraz mam oficjalny 2.1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy GRPS nie miałbyś nawet 160 kilobitów na sek. a co dopiero kilobajtów...

Soft może mieć znaczenie: 2.1 v20c o ile dobrze pamiętam wprowadzał fix 3G. Nie wiem czy przestarzałe opr. może być winą, ale jeśli masz starszy soft np. v20b możesz spróbować aktualizować software.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na gprs jest max 55kB/s o ile dobrze pamiętam.

Mam v20a, zaktualizuje i napiszę czy jest poprawa, ale to dopiero we wtorek lub środę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

GPRS w teorii 80 - 90 kb/s wyciągnie, w praktyce max 70 kilobitów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zippa

EDGE działa w nim przeciętnie, 3G super na nim działa HDSPA jak 3G jest super

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiem ze u mnie net dziala swietnie,i przez 3g,wifi.

Jak narazie nie narzekam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znając polskie warunki, pełnych możliwości modemu i tak nie wykorzystamy :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi