Skocz do zawartości
Neurotoksyna

info Przyczyny pękania tyłu obudowy?

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka!

Przeczytałem duużo opini osób, które twierdzą, a w zasadzie SĄ PEWNI że tylna szybka w xperi po prostu "sama z siebie pękła" bez ich ingerencji. Ale mnie to nie przekonuje, nic samo z siebie pęknąć nie może!

Pojawiają się opinie, jakoby te pęknięcia spowodowane były "różnicą temperatur" (zainteresowani wiedzą o co chodzi :D).

Więc jak to jest? Powiedzmy, że jest sytuacja - siedzimy na FB+Messenger+Przegladarka i ewentualnie w tle GG, telefon złapał temperature na tyle wysoką, że jest wyraźnie "ciepły". Kończymy naszą sesje i kładziemy telefon na blat, który wiadomo - jest przyjemnie chłodny. A teraz lepiej kupcie popcorn, będzie się działo - nasz rozgrzany telefon, a właściwie tylna szybka, którą kładziemy na blat po kilku sekundach (?) pęka! "Piękny" wzór na kształt literki S rozciąga się na całą długość...

Chyba większość osób właśnie tak opisywało całą sytuację po której telefon za takie pieniądze wyglądał tak jak wyglądał...

Jak to jest w praktyce? Telefon wydaje się jak najbardziej w porządku, a tu takie niespodzianki od Japończyków..

Jeśli kupiłbym ten model, to musiałbym uważać na temperature po przyjściu z nadworu? Lekka przesada... Spotkaliście się z taką sytuacją, lub Wasi znajommi? Bo chciałbym kupić smartfon, a nie prostokąt delikatny niczym bobasek ;)

Edytowane przez patrikos23
    Dodałem prefiks.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi się wydaje, że nie ma jednej reguły. Ja swoją Xperię Z3C używam od premiery, wielokrotnie rozgrzaną kładłem na stół, blat, biurko i nic jej nie jest. Teraz mamy upalne dni, więc tel potrafi się zgrzać od samego trzymania w dłoni. Ale żyje, plecy całe. To chyba mocno element losowy, jednym pęka drugim nie.. Zazwyczaj przyjmują je na gwarancję, więc zawsze jakieś koło ratunkowe jest..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

http://zaoracwiejska.blog.pl/2014/08/09/samoczynnie-pekajace-ekranyobudowy-sony-xperia-z2-wada-projektowa/

Poczytaj (komentarze tez)

W kazdym sprzecie zdarzają się jakieś problemy, ale w seri "z" te pekajace szklo to 13 plaga egipska. Jak kupie z2, to to bedzie rosyjska ruletka, czy strzeli, czy nie.. Jakby nie patrzec, to ponad 1400 PLN piechota nie chodzi, a za takie pieniadze nie chce sie nabawic nerwicy sercowej z powodu szybki ;c

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak ci sama nie pęknie to na pewno jak telefon upadnie :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    83n3k

Kup zwykłego bumpera na Z2 i po problemie. Telefon powierzchni nie dotknie bo ranty są wysokie, a zawsze to tez zabezpieczenie przy ewentualnym upadku. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ty tak masz? :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kejsi

Prosta fizyka, szkolo lub dobra filia i juz jesteś w jakiś sposób zapieczony, ale i tak należy uważać żeby nie położyć na zimnym blacie. Strzeżonego strzeże czy jakoś tak.

Kupując taki telefon trzeba na niego uważać to nie nokia 3310 ze mogłeś nim rzucić kolegę żeby Ci przyniósł piwo :-D

• Lubię to! 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiem, że trzeba uważać, nie tylko na telefon, bo na wsistko, prostee ;d

Ale wiesz, buląc powiedzmy 1400 na telefon, chce żeby mi służył. Jeśli to z mojej winy by sie stało, to pretensje tylko do siebie, ale jeśli samo z siebie, to chyba bym sie powiesił przy firmie soniacza...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Inna sprawa że szklany telefon jest sliski, Z2 jest bardzo sliska a z racji rozmiaru bardzo łatwo wypada z ręki. Nie wyobrażam sobie używania jej bez jakiś pokrówców, bumperów itp.

Np stary nexus 4 był o wiele mniejszy, to że był szklany w niczym nie przeszadzało bo super leżał w jednej ręce, nie miał prawa wypaść. Poza tym zawsze jest stresik bo szkło to szkło, ja wiem że nastepny mój tel będzie plastikowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak w samochodzie w Mercedesach S też pękają czasem szyby.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi