Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Dobrze znasz WordPressa? Czytaj więcej.. ×

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zgubiłem/skradziono mi tablet. Był zablokowany wzorem, ale nie można już go zlokalizować przez google. Czy jesli znalazca/złodziej przywróci ustawienia fabryczne i wykasuje dane jest jeszcze możliwość namierzenia? np. po numerze seryjnym lub IP jeśli będzie używał Wifi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Jeśli tablet ma FRP to po resecie będzie chciał konto i hasło - tu da się namierzyć.

FRP da się ominąć.

IP nie jest przypisane - sieć nadaje/przydziela z zasobów,

mac - nr karty sieciowej i imei są przypisane.

Zgłoś na Policję, śledź olx/allegro, powieś ogłoszenia - nagroda dla znalazcy.

Z konta google można chyba wysłać wiadomość - wyświetli się na tabie.

dodana zawartość

https://www.google.com/android/find?hl=pl&rapt=AEjHL4OjmgwLTTnpn3dX4uX84MzUmPhvcm6rnJDnQV0j4SN8UBAYuRi7Rgqayptmt_Kfk7jWq7M7wVFWmDUAtFn2X_1kDICRrw

Zablokuj i wyślij wiadomość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlatego dobrze jeśli Twój smartfon posiada dodatkową blokadę tak jak konto Apple czy konto Xiaomi. Po resecie do ustawień fabrycznych jak taki złodziej nie zna hasła to nie pokorzysta ani nie sprzeda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx
    3 godziny temu, XiaomiOutletPL napisał:

taki złodziej nie zna hasła to nie pokorzysta ani nie sprzeda.

Sobie nie żartuj.

Jak nie umie korzystać z wyszukiwarki...

...to wyrzuci albo sprzeda na części.

Złodziej wie co zrobić, przypadkowy "przywłaszczyciel" nie wie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    6 godzin temu, dzidexx napisał:

Sobie nie żartuj.

Jak nie umie korzystać z wyszukiwarki...

...to wyrzuci albo sprzeda na części.

Złodziej wie co zrobić, przypadkowy "przywłaszczyciel" nie wie.

Jeśli ktoś para się kradzieżą smartfonów to rozgarnięty intelektualnie nie jest :D usunięcie konta Xiaomi owszem nie jest awykonalne natomiast proceduralnie nie należy do najprzyjemniejszych zajęć ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx
    13 minut temu, XiaomiOutletPL napisał:

jest awykonalne natomiast proceduralnie nie należy do najprzyjemniejszych zajęć

Kolejny żart?

https://www.google.pl/search?q=frp+xiaomi&oq=frp+x&aqs=chrome.1.69i57j0l3.4635j0j4&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8

https://forum.xda-developers.com/mi-6/development/tool-reset-frp-xiaomi-t3612680

Prośba do moderatora:

Kilka ostatnich pistów prosi się o usunięcie[643-646].

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    daro

Mam pytanie i nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi.

Włączyłem w swoim telefonie zabezpieczenie w postaci kodu pin oraz odcisku palca. Kiedy telefon zablokuje przyciskiem lub ekran wygasi się sam idzie bezpośrednio odblokować ekran palcem.
    Jednak używam app/widgetu "Lock screen widget" którym to często blokuję ekran a wtedy odcisk nie działa i muszę podawać pin. Czy idzie to jakoś wyłączyć?

Dodałęm nawet zaufane lokalizacje i nadal jak zablokuje widgetem prosi o pin mimo, że zablokowanie przyciskiem nie powoduje konieczności odblokowania pinem/palcem.

Zrobiłem w sumie to tylko bo chce korzystać z android pay - może idzie jakoś to ominąć a nie była wymagana blokada?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stark2991

@daro

Myślę że to limitacje Androida, bo u mnie dzieje się tak samo. Masz na dole napisane, że to urządzenie zostało zablokowane przez administratora, czyli w grę wchodzą jakieś systemowe ograniczenia dostępu do czytnika. Musisz sobie znaleźć inny widget do blokowania. Przeglądając na szybko znalazłem widget "Turn off screen (Lock screen)", który pozwala na użycie czytnika, ale ekran blokuje się dopiero po kilku sekundach. W każdym razie da się, więc może ktoś inny zrobił to lepiej, szukaj

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Potrzebuje pomocy. Zrobiło mi się coś takiego nie mam zielonego pojęcia co w ogóle zrobiłem, jedyna obcja co wyczytałem to ktoś zablokował mój telefon gdyż korzystałem z wspólnego konta szkolnego na gmeilu.

Załączam zdjęcie z ekranem telefonu, nadmienię że jest że to Samsung Galaxy  C 9pro

Nie pamiętam kodu blokady telefonu. Wiem ze musze zrobić hard reset ale nie chcę tego robić za dużo danych mam zapisanych na telefonie mogę go wyłączyć.

Macie jakiś pomysł na to?

Pomocy

20180530_083242.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stark2991
    Napisano (edytowane)

@Yuiop28  Co to za głupi pomysł był, by używać jakiegoś wspólnego konta, do którego ma dostęp wiele osób? Mam nadzieję, że nie ściemniasz, i telefon nie jest kradziony.

Loguj na tą stronę na konto, które było na telefonie (mam nadzieję, że chociaż to pamiętasz?) i sobie odblokuj swój telefon.

https://www.google.com/android/find

A potem poszukaj tego, co zablokował i sobie z nim wyjaśnij parę rzeczy. Sugeruję też założenie jednak indywidualnego konta jako główne, konto grupowe, jeśli Ci do czegoś potrzebne, możesz mieć jako drugie i wszystkie apki Google'a będą miały możliwość przelogowania w dowolnej chwili.

Edytowane przez stark2991

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi