Skocz do zawartości
Gość piyoter

Play24 mobile - aplikacja do obsługi konta Play

Rekomendowane odpowiedzi

Play wprowadza nową aplikację do telefonów z androidem - Play24 mobile.

Aplikacja na razie jest w fazie beta, ale gdy osiągnie juz status finalnej, zostanie wprowadzona do Marketu. Na ten moment można ją pobrać wchodząc w telefonie na adres m24.play.pl. Tam też należy sprawdzać, czy są aktualizacje aplikacji.

Po sciagnieciu i zainstalowaniu można się zalogować uzywając swojego numeru telefonu i hasła do Play24. Jeśli nie posiadacie konta w Play24, można to bardzo prosto zrobić klikając w odnośnik na dole strony logowania.

Po zalogowaniu mamy zakładke główną - Moje konto. Tam znajdują sie informacje o posiadanych złotówkach, minutach, smsach, pakietach netowych. Ta zakładka jest dostępna bez względu na sposób uzyskiwania transferu ( z sieci lub z wifi).

Jeśli łączymy się za pomocą mobilnego internetu play, mamy dostęp do zakładek

Usługi (właczanie i wyłaczanie dodatkowych usług)

Finanse (5 ostatnich faktur i płatności dla taryf abonamentowych lub 5 ostatnich doładowań dla ofert na kartę)

Połączenia (10 ostatnich połączeń z 3 ostatnich dni)

Aplikacja to znakomite ułatwienie dla kogoś, kto do tej pory męczył się z serwisem *111#

Must be dla kazdego playowca :)

play24-mobile.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gala

Aplikacja przydatna, ściągnałem ją zaraz po tym jak ja wydali.

Jednak aktualizacja nie będzie automatyczna, trzeba co jakiś czas wchodzić na stronę aby sprawdzić czy nie ma nowszej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    martic

Świetna apka. Mam nadzieję, że dodadzą widget do finalnej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    can5ona

Wszystko fajnie tylko szkoda, że aby odświeżyć wszystko trzeba się ponownie zalogować - nie sprawdza wszystkiego z marszu a szkoda.

Mam nadzieję, że poprawią to w finalnej wersji.

Widget bardzo by się przydał - w szczególności do pakietu internetowego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Fornax

W końcu zrobili coś dla ludzi :) Wcześniejsza aplikacja Play z marketu była totalnym nieporozumieniem.

EDIT:

Szkoda, że aby skorzystać z zakładki usługi lub finanse trzeba być połączonym z siecią poprzez net z Play. Wiadomo, taka forma zabezpieczenia, ale jednak na WiFi też byłoby dobrze móc przeglądać te zakładki.

Edytowane przez Fornax

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    foral

w apce nie zauważyłem aktualnych danych zawierających wykorzystane już MB netu. jest tylko info tym ile przysługuje w danym miesiącu.

Po wejściu w połączenia apka się wywaliła.

Należy jeszcze zoptymalizować dane bardzo długo pobiera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    can5ona

U mnie pakiet pokazuje się prawidłowo - mam 25mb miesięcznie - teraz zostało mi 10mb i to się zgadza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie wszystko dziala OK, sprawdza wszystkie dane i to nawet po nadajnikach Plusa. Jedynie czego mi brakuje to mozliwosci sprawdzenia nie tylko swojego nr, ale tez innych bez wychodzenia z aplikacji i ponownego logowania ( mam kilka nr play na siebie i chcialbym miec mozliwosc sprawdzenia danych pozostalych nr tak jak to jest w normalnej wesji przez WWW ).

I pierwsze dane o popularnosci aplikacji:

http://#####/news.php?id=22349

Edytowane przez hubikas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i jest aktualizacja z dziś jeśli to kogoś zainteresuje.

Od teraz można swobodnie przeglądać całą zawartość aplikacji Play24, bez względu na typ połączenia (WiFi, Play).

Weryfikacja uprawnień nastąpi dopiero, przy próbie zmiany na koncie lub numerze (np. aktywacja pakietu). W przypadku połączenia przez sieć Play, będzie ona automatyczna. Dla połączenia po WiFi zostanie wysłany SMS z hasłem jednorazowym.

Można również przeglądać dane oraz aktywować usługi na innych numerach niż ten w telefonie na którym używana jest aplikacja.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.play.play24m&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5wbGF5LnBsYXkyNG0iXQ..

Wersja - 1.0.0

Wymagany - Android 2.1+

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"...Można również przeglądać dane oraz aktywować usługi na innych numerach niż ten w telefonie na którym używana jest aplikacja..."

czy to oznacza, że można się w końcu przełączyć na inny numer jak ma się do konta podpiętych kilka sztuk?? bo jeśli tak to nie mam pojęcia jak to zrobić... no chyba że źle to interpretuję

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi