Skocz do zawartości
sabinosa

Wymiana ekranu - jaki wybrać? Trudnośc i ryzyko.

Rekomendowane odpowiedzi

No i stało się, po półtora roku użytkowania i wielu upadkach, telefon wylądował na płasko na ekranie, co sprawiło że cały jest popękany. Nie muszę chyba tłumaczyć, że jest to bardzo drazniace i chciałabym się tego jak najszybciej pozbyć. Od razu zabrałam sir za szukanie tutoriali wymiany oraz części zamiennej. Znalazłam taki oto filmik

i również z tej firmy chciałam zamówić ekran. Problem w tym, że kosztuje on w przeliczeniu ponad 200zl. Znalazłam też sporo innych na allegro, których sprzedawcy gwarantują 100% oryginalności, a kosztują po 125, 150zl. Zastanawiam się czy takie ekrany są oryginalne i jakie jest ryzyko, że trafię na jakiegoś fejka. Oto przykładowe ekrany: http://allegro.pl/154-oryg-dotyk-lcd-wyswietlacz-htc-one-m7-801-gr-a-i5523058288.html

http://allegro.pl/154-oryg-dotyk-lcd-wyswietlacz-htc-one-m7-801-gr-b-i5523062186.html

Czy są to tak jak zapewniają sprzedawcy oryginały? Czy z firmy fixez.com ekrany są oryginalne? Nie ma tam wzmianki o ich pochodzeniu.

No i kolejne pytanie: jakie jest prawdopodobienstwo, ze podczas wymiany vos zepsuje? Obejrzałam dokładnie filmik, posiadam wszystkie narzędzia (kolega wymieniał ekran w swoim telefonie) i nie wydaje się to strasznie skomplikowane, aczkolwiek niepewność jest zawsze, nie chciałabym rozstać się z telefonem w tak głupi sposób.

Z góry dziękuję za pomoc :)

Sent from my HTC One using Tapatalk

Edytowane przez sabinosa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tolak

Trudno powiedzieć czy te części będą oryginalne. Na aukcjach jest notka, że pochodzą z demontażu, czyli są używane. Cholera wie w jakiej kondycji są te wyświetlacze, czy nie są wypalone, porysowane, z jakimiś przebarwieniami... 100% pewności, że będzie oryginalny ekran można mieć jedynie w autoryzowanym serwisie, tylko jeśli telefon jest poobijany + pęknięty ekran etc, to wystawią taki kosztorys, że byś sobie kupiła nówkę m8. :P

Jeśli masz pewną rękę i narzędzia to ja bym zaryzykował wymianę na własną rękę, tylko rozejrzałbym się więcej za tymi wyświetlaczami. :)

np. http://allegro.pl/oryginalny-lcd-wyswietlacz-dotyk-htc-one-m7-801e-i4996408092.html z 12 miesięczną gwarancją w razie problemów.

Edytowane przez tolak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baca01

Zastanów się dwa razy czy chcesz sama naprawiać telefon. To jeden z najtrudniejszych rozbieralnych telefonów na świecie. Przy demontażu uszkodzeniu ulegają pewne elementy uszczelniające które trzeba wymienić, przede wszystkim trzeba już je zakupić. Jeśli masz instrukcje w jakiej kolejności co demontować i jesteś przygotowana na "przygodę"  to OK ;)

Wielu już było takich, którym przestał działać dotyk, kamera dostała odbarwień bo zakładali jedno a uszkodzili drugie.

Jeśli zdecydujesz się podjąć rękawice, życzę powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mokry

Trudno powiedzieć czy te części będą oryginalne. Na aukcjach jest notka, że pochodzą z demontażu, czyli są używane. Cholera wie w jakiej kondycji są te wyświetlacze, czy nie są wypalone, porysowane, z jakimiś przebarwieniami... 100% pewności, że będzie oryginalny ekran można mieć jedynie w autoryzowanym serwisie, tylko jeśli telefon jest poobijany + pęknięty ekran etc, to wystawią taki kosztorys, że byś sobie kupiła nówkę m8. :P

Jeśli masz pewną rękę i narzędzia to ja bym zaryzykował wymianę na własną rękę, tylko rozejrzałbym się więcej za tymi wyświetlaczami. :)

np. http://allegro.pl/oryginalny-lcd-wyswietlacz-dotyk-htc-one-m7-801e-i4996408092.html z 12 miesięczną gwarancją w razie problemów.

Ten wyświetlacz na pewno nie jest oryginalny. Bardziej na oryginalne wyglądają te używane, jednak nie wiadomo w jakim są stanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakoś nie widzi mi się wydawać 300zl na wyswietlacz, zwłaszcza, że zmieniam telefon w grudniu. Na filmiku pokazane jest wszystko dość dokładnie, więc wydaje mi się, że z demontazem dałabym radę. Problem tylko z wyborem wyświetlacza. Czy przy zamontowaniu nieoryginalnego byłaby odczuwalna duża różnica? Poszukam jeszcze na ebayu. O wysyłaniu do serwisu nawet nie myślę, nie mam na to pieniędzy. Najlepiej dla mnie by było jakby teraz pojawił sir jakiś bad pixel albo coś się zepsuło, wtedy wymieniliby mi telefon na nowy ^^

Znalazłam na ebayu nieoryginalne ale nowe, po 30-40 euro... A gdyby taki kupić?

Edytowane przez sabinosa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baca01
    Najlepiej dla mnie by było jakby teraz pojawił sir jakiś bad pixel albo coś się zepsuło, wtedy wymieniliby mi telefon na nowy ^^

Owszem wymienią ale w związku ze stłuczeniem LCD o którym wspominałaś, naprawa bad pixela (jak i zresztą wszystkich komponentów) byłaby odpłatna.

Skoro wymieniasz w grudniu telefon, zakup nieoryginalnego (aby z gwarancją) będzie najbardziej kompromisowym rozwiązaniem.

Edytowane przez baca01

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tolak

Tak jak kolega wyżej napisał, nie wymieniliby, prosta procedura - jakiekolwiek uszkodzenie mechaniczne = odrzucenie naprawy gwarancyjnej... czytałem w temacie o serwisowaniu m7, że delikatne wgniecenie w obudowie (a telefon wysyłany np. z zielenią/purpurą w aparacie - kompletnie bez związku) powodowało, że serwis umywał ręce, odrzucał naprawę gwarancyjną i wystawiał kosztorys. Trochę trzeba było się namęczyć żeby w końcu uznali. Nie udowodnisz im, że bad pixele były przed stłuczeniem ekranu. Nie jest to takie proste. :P

Jak ma być nowy telefon w grudniu, to może warto się przemęczyć? Albo oddać tego one'a w ramach skupu starych telefonów do operatora, może by z 200 zł dali + dorzucić kasę przeznaczoną na ekran i za 400 zł kupić coś używanego, żeby dociągnąć do grudnia? Nie wiem, już może trochę za bardzo kombinuję. :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Owszem wymienią ale w związku ze stłuczeniem LCD o którym wspominałaś, naprawa bad pixela (jak i zresztą wszystkich komponentów) byłaby odpłatna.

Skoro wymieniasz w grudniu telefon, zakup nieoryginalnego (aby z gwarancją) będzie najbardziej kompromisowym rozwiązaniem.

Rok temu wyskoczył mi bad pixel, po tym telefon spadł tak, że głośnik w połowie odpadał. Taki telefon oddałam do serwisu zapomianjac o zrobieniu s off, tydzień później dostałam telefon, w którym zostało wymienione wszystko poza wnetrznosciami, s off i odstajacym glosnikiem nawet się nie przejęli :)

W takim razie najprawdopodobniej zakupię któryś z ebaya i jakoś go wymienię. Problem tylko z montowaniem końcowym. Wiecie moze jakiego kleju użyć żeby wszystko na końcu poskładać?

Czy odczuje jakaś różnice w funkcjonowaniu po wymianie?

Telefon w grudniu będzie prawdopodobnie m9, chyba, że znajdę jakiegoś lepszego. Jak na razie dla mnie HTC nie ma konkurencji :)

Edytowane przez sabinosa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tolak

Zapewne trafiłaś na bezproblemowego technika. :)

Co do przytwierdzenia ekranu, ja bym próbował taką taśmą: http://www.amazon.com/Eco-Fused-Adhesive-Sticker-Phone-Repair/dp/B00BXYWXY8/ref=pd_sim_107_7?ie=UTF8&refRID=135XV7CNHCV8X2X4XTKZ

Wiele razy widziałem, że używają takich w tutorialach z wymianą ekranów.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sumie to według filmiku wszystko powinjo się samo trzymać.

Co do ekranu, czy taki nieorginalny może mieć gorsza rozdzielczość albo jakoś źle wyświetlać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi