Skocz do zawartości
szustek97

Kilka pytań, problemów o Xperię E

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam parę pytań i problemów (z miejsca mówię że moja Xperia E ma wgranego roota) :

• Aplikacja z Google Play zajmuje koło 10mb miejsca, a mi gdzie posiadam prawie 100MB wolnego miejsca pokazuje że mam go za mało przy próbie instalacji xd. Przy próbie zapisu podmienionego pliku (w sensie zmienionego co trzeba) wyskakuje błąd że zapis jest nie możliwy i w tym Menedżerze Zadań z linku i w programie DroidEdit Free do kodów to samo. Chcę poinstalować parę aplikacji jeszcze a nie mogę - wie ktoś co można by zrobić (nwm może zmiana tego pliku jakoś przez komputer ?) ? 
    • Telefon posiada Simlocka a jest on z Orange, więc czy mając pełne prawa dostępu czyli roota można by coś zrobić żeby się go kuźwa pozbyć ? Jest on mi bardzo zbędny i przeszkadza...  
    • Co mógłbym zrobić aby przyśpieszyć telefon jak i wydłużyć żywotność baterii (systemowo oczywiście) ?
    • Fajnie byłoby mieć również zamiast brandowanego przez Orange ROM-a, zwykły stockowy
    • I jedne z ważniejszych chciałbym mieć procenty bateri przy samej ikonce baterii 

Dodam też że chciałbym trochę dokładniejsze wyjaśnienia gdyż nie bawiłem się nigdy w androidach oprócz rootowania programem jak np. KingoRoot 
    Za rozwianie moich problemów wielkie dzięki  

Edytowane przez Aleksandra
    Podawanie linków do stron konkurencyjnych, powiązanych z systemem Android jest zabronione. Proszę pamiętać o tym na przyszłość. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mazi292

1. Nie możesz bo masz za mało miejsca w pamięci, domyślnie instaluje się to na wewnętrznej pamięci, jest niby jakiś sposób na zapis na SD ale ja próbowałem różnymi sposobami i się nie dało, jedyny sposób to przenoszenie aplikacji programem link2sd.

2. Domowym i darmowym sposobem nie odblokujesz bootloadera.

3. Tu nie wiem, ten telefon ogólnie jest mułowaty także za wiele tu nie zrobisz mając zablokowany bootloader.

4. Bez problemu, masz na forum w dziale ROM-y i Modyfikacje opis jak to zrobić, wgrywasz programem Flashtool softa zajmie Ci to 10minut.

5. Tu też nie wiem jak Ci pomóc, u żony opcji takiej nie ma w Xperii E.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bitu93

Siemanko!
    Jestem totalnie ciemny jeżeli chodzi o takie modyfikacje przy telefonie,ale udało mi się ustalić że nie mam zablokowanego bootloadera. Telefon mi trochę mocno muli chwilami i chciałbym z tym coś zrobić,jakiś nowy soft,albo coś takiego? Prosiłbym o radę jak to zrobić,najlepiej krok po kroku bo tak jak mówiłem,jestem totalnie ciemny w tych "zabawach" :/ Z góry dzięki wielkie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi