Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Dobrze znasz WordPressa? Czytaj więcej.. ×
neriss

Rootowanie Samsung Galaxy GT-I9195I pomoc!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzisiaj pierwszy raz od momentu zrootowania chciałem wejść w tryb prywatny. No i nie da się. Domyślam się że to przez root? Miał ktoś ten sam problem i wie jak go rozwiązać? Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    uboth

U mnie root nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxx35

Mam takie pytanko , Root mam już zrobiony 

Po przywracaniu ustawień fabrycznych Hard Reset - Factory Reset 

Telefon dalej będzie zrootowany?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxx35

To po twardym resecie mam póżniej dograć  Kingroot.apk ? bo tym był robiony ROOT

Edytowane przez maxx35

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piskorfa

Nie miałem styczności z kingroot i nie wiem czy przy rootowaniu plik apk ląduje w /system

Najwyżej ją doinstalujesz, żeby zarządzać uprawnieniami root

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    uboth

Hard reset bez poprawnie odinstalowanego Kingroota spowodował u mnie boot loop. Przeładowywał się parę minut po starcie w trakcie wymuszonych ustawień początkowych.
    Pomogło dopiero wgranie systemu przez serwis. Być może nie Kingroot zawinił. Deinstalowałem KR z powodu kłopotów z programem optymalizującym sprzęt. Nigdy nie optymalizuję ustawień HW, przeglądałem, telefon wypadł z ręki, złapałem dotykając nie tego co trzeba. I właśnie stąd deinstalacja Kingroot a później twardy reset.

KIngroot zapisuje jakiś ukryty folder pod /system/bin/ nie pamiętam nazwy. Poza tym kilkanaście plików w różnych miejscach. Oryginały podmienianych plików zostawia w tym samym folderze pod zmienioną nazwą, pozwalającą łatwo zidentyfikować oryginał.
    Druga instalacja (po serwisowaniu) i deinstalacja przebiegła w porządku. Jednak parę plików zostało.

Na co przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę:
    - zapamiętać jakie pliki tworzy Kingroot (po datach, nazwach zaczynających się na "k" lub "kr")
    - dokładnie przeprowadzić deinstalację (instrukcja w aplikacji napisana mętnie i dwuznacznie)

Można też spróbować sposobem opisanym wcześniej w tym wątku (#11 z 6 lutego). Takie coś właśnie mam i jestem bardzo zadowolony.
    Można też przyjrzeć się One Click Root 1.0, który twierdzi, że potrafi zrootować. Nie próbowałem..

Edytowane przez uboth

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxx35

ROOT robiłem tą wersją

Kingroot v4.8.0 build 20160121 (One Click Root).apk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    manszs
    Napisano (edytowane)

Robiłem roota wg instrukcji 

https://android.stackexchange.com/questions/54074/how-do-i-root-a-samsung-galaxy-s4-mini-lte-gt-i9195

nastenie dokonałem upgrade wg instrukcji:

https://www.android.gs/upgrade-samsung-galaxy-s4-mini-to-android-5-1-1-lollipop-with-unofficial-cm-12-1-rom/

dodatkowo skorzystałem z recovery-clockwork-6.0.5.1-serranoltexx.tar.md5 wgrane odinem ponieważ nie miałem wszystkich opcji początkowo w recovery. Oczywiscie wczesniej zobiłem recovery.

Upgrade przebiegł pomyślnie jednak (być może coś zrobiłem nie tak) nowy system działał słabo, zawieszał się więc postanowiłem wrócić do poprzedniej wersji systemu i skorzystałem z poprzednio wykonanej kopii recovery.

Recovery powiódł się ale niestety od tej chwili telefon uruchamia się i zatrzymuje się na napisie samsung.

przeglądałem ten wątek i ktoś miał podobny problem- nawet ktoś podał linka do instrukcji która mogłaby pomoc- ale link w tej chwili jest nieaktywny? Czy ktoś jest w stanie mi pomóc?

juz sobie poradziłem- nie wykonałem jednego wipa

Edytowane przez manszs

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi