Skocz do zawartości
matix1231

Z nexusa 4 na LG G3 czy Z3 compact ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam okazję zmienić telefon w promocyjnej ofercie i muszę się zdecydować dość szybko.

Od blisko 2 lat mam N4 i jestem bardzo bardzo bardzo zadowolony jeśli chodzi o płynność działania i ogólne obcowanie z telefonem, jednak zaczyna drażnić mnie bateria (bez powerbank-u nie ruszam się z domu) oraz ubolewam nad aparatem, który zdjęcia robi do bólu przeciętne (zwłaszcza przy kiepskim świetle) innych większych zastrzeżeń do niego nie mam.

Co wybrać : LG G3 czy Z3 compact (do której muszę dopłacić 200 zł)?

W G3 obawiam się o płynność i czas działania na baterii. Oczekuję aby telefon przetrwał oda rana do wieczora z minimum 3 godzinami na włączonym ekranie - głównie korzystam z internetu.  W G3 kusi mnie większy ekran oraz aparat wydaje się lepszy jak w małej Z3, w dodatku jest rozbieralny, za czym troszkę tęsknię.

Za Z3 compact przemawia mniejsza rozdzielczość ekranu - mniej pikseli = lepsza płynność i mniejsze zużycie baterii ale czy aby na pewno rozmiar nie będzie za mały? ma ktoś jakieś doświadczenie z przesiadką na mniejszy telefon ? Z drugiej strony mniejszy telefon jest wygodniejszy w użytkowaniu.... 

Jak widać jestem rozdarty, obydwa telefony są świetne, dlatego proszę was o pomoc w wyborze.
    Z którego telefonu będę bardziej zadowolony mając na uwadze telefon, z którego się przesiadam ?
    Który z tych telefonów lepiej zniesie próbę czasu ? Telefon ma posłużyć mi 2 lata.   

Edytowane przez matix1231

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z3C - znacznie lepsza bateria, jest to jeden z najdłużej działających smartfonów na jednym ładowaniu. Lepsza jakość obudowy oraz płynniejsze działanie . Jak dla mnie to wystarczające argumenty za Sony, no ale ty sam muszisz wybrać. Lg G3 to nie jest zbytnio udany flagowiec LG. Co do wielkości ekranu, to najlepiej przedź sie do jakiegoś sklepu, punktu (Media Markt, Rtv AGD) weź w ręce i sprawdź czy ci taki rozmiar pasuje. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi