Skocz do zawartości
stefanowych

Czujnik zbliżeniowy nie działa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam... dopiero co rozwiązałem jeden problem a już występuje kolejny...
    Zauważyłem, że nowy opo odblokowywuje się sam w kieszeni, choć ma włączoną opcję - zapobieganie przypadkowemu wybudzaniu telefonu. Co gorsza podczas rozmowy po przyłożeniu do ucha telefon się nie gasił. Myślałem, że to wina ustawnień jednak nic tam nie znalazłem. Zrobiłem reinstalację systemu, zainstalowałem też, dla testu, inny rom i dalej to samo :/

myślicie, że jest uszkodzony? dodam, że opo jest całkiem nowy, wymienili mi podczas poprzedniego zgłoszenia 

dzięki za pomoc i informacje ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi też się sam odblokowuje w kieszeni pomimo sprawnego czujnika. Po prostu do biegania mam spodenki z magicznymi kieszeniami w których działa dotyk i wydaje mi się że to wynik dwukliku w ekran. W dżinsach, innych spodniach problem nie występuje. Może u Ciebie jest podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

telefon odblokuję nawet, kiedy czujnik zasłonię palcami :/ a nie powinno tak być. No i przede wszystkim nie wygasza się po przyłożeniu do ucha :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

Po pierwsze, wyłącz gesty na ekranie blokady. Po drugie (zakładam że masz lollipopa), wyłącz opcję "zapobiegaj przypadkowemu wybudzeniu". Po trzecie, napisz jaki masz rom, jeśli CM12.1 nightly to napisz jaką masz wersję pasma podstawowego i który build nightly.

Jeśli inny rom, w miarę nowy to też musisz zweryfikować wersję baseband, może masz starą i dlatego ekran sie nie wygasza.

Najnowsza wersja pasma podsawowego to DI.3.0.c6-00241-M8974AAAAANAZM-1

Edytowane przez giaur500

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no więc, gesty zwsze wyłączam, bo są mi zbędne, Dwa, próbowałem, trzy: testowałem na ktkacie, lolipopie (cyan os) a także na  oxygene os i na cm 12.1 nightly - wszędzie to samo... sprawdzałem też na testerach czujników i nie wyczytuje w ogóle zbliżenia :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    liftlodz

Masz założoną folię na ekran? Jeśli tak to ja zdejmij.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

miałem, zdjąłem i jest to samo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Piaer

Niestety w lecie telefon nadal się odblokowywuje sam. Też miałem włączoną opcję zapobiegającą przypadkowemu włączeniu w kieszeni, ale to nie pomaga... Jako, że mój czujnik zbliżeniowy działa w porządku, może jest to sprawa software'owa? Mam teraz nightly CM 12.1 z 3 lipca...

P.S. Mi tester zbliżenia wykrywa tak od 1,5 cm, nie wiem jak Ty testowałeś. 

Niestety by to rozwiązać mam uruchomiony ekran blokady na wzór. Jednak nie rozwiązuje to problemu samoczynnie odbierających się połączeń...

Edytowane przez Piaer

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Myroon

Najnowsza wersja pasma podsawowego to DI.3.0.c6-00241-M8974AAAAANAZM-1

Mam pytanie co zmienia wersja pasma podstawowego? 

U mnie przy odblokowywaniu telefonu pomogło wyłączenie opcji "zapobiegaj przypadkowemu wybudzeniu", ale ja z natomiast mam problem z auto obracaniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

Zmienia to, że jeśli masz najnowszy system, ale starszy firmware modemu to może występować problem z czujnikiem zbliżeniowym

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi