Skocz do zawartości
sp69

Sterowanie tabletem poprzez telefon

Rekomendowane odpowiedzi

sp69

Cześć,

Posiadam tablet z wyjściem HDMI, tablet podłączony pod TV i ma być wykorzystywany tylko dla programu Kodi.

Moje pytanie: Czy istnieje program sterujący tabletem, który jest zainstalowany w telefonie. Wiem, że do korzystania z Kodi w 100% wystarczy mi pilot. Jednak, nieraz przez pomyłkę wyjdę całkiem z Kodi. W tym wypadku muszę podejść do tabletu i ręcznie włączyć program. Chciałbym wyeliminować to ręczne włączanie Kodi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

Dokup sobie mysz bezprzewodową i podłącz ją do tabletu. Będziesz mieć 2 plusy: wygodniejsze sterowanie Kodi i dodatkowo sterowanie całym tabletem. Mysz działa podobnie jak pod Windowsem, można klikać i wszystko zrobić myszą bez wsawania z fotela.

Jeśli tablet nie ma otg, to możesz użyć myszy bluetooth i sparować ja z tabletem. Sterowanie ze smartfonu nie miałoby zbytnio sensu.

Edytowane przez giaur500

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sp69

Jeśli tablet nie ma otg, to możesz użyć myszy bluetooth i sparować ja z tabletem. Sterowanie ze smartfonu nie miałoby zbytnio sensu.

Pomysł z myszką ok, zawsze to mniejsze niż klawiatura (mini) czy pilot.

USB OTG raczej odpada. Nie znam się, ale z tego co właśnie czytam, miałbym kabel. Chyba,  że można bezprzewodowo w kabel odbiornik i mysz działa. Mój tablet (Quadra7) nie posiada Bluetooth (przy okazji GPS też nie ma ;) ). Odpada w moim wypadku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

Ale czemu odpada? Chyba nigdy nie widziałeś myszy bezprzewodowej? Odbiornik wpinasz w usb tabletu, a mysz działa bezprzewodowo. W czym widzisz problem? Sam korzystam  na Androidzie i działa idealnie - na ekranie masz po prostu kursor, tak jak w Windowsie. Tak samo możesz podłączyć nawet klawiaturę (przez huba usb) - wtedy masz i mysz i klawiaturę fizyczną jeśli chcesz.

Bluetooth tylko wtedy, gdy tablet nie wspiera usb otg, kłopotliwe jest to bardziej bo mysz musi najpierw sparować się z tabletem, niby nic ale czasem trzeba powtarzać parowanie (chociaż tu może wina mojej myszy - najtańszy chiński noname). No ale jeśli tablet nie posiada bluetooth, to oby chociaz otg działało :)

Edytowane przez giaur500

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sp69

Grzecznie napisałem, że się nie znam na OTG, powyżej napisałeś, że działa bezprzewodowy odbiornik z myszą. Zaraz sprawdzę, musz tylko kabel poszukać, nie będzie to łatwe, bo jestem w trakcie remontu, ale jak działa to poszukam tego kabla. Quadra7obsługuje OTG. Dziękuję za informację.

Wracając do mojego pytania, jeśli jest jakieś oprogramowanie pod telefon do sterowania innym urządzeniem z Androidem to piszcie o nim.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinadd

Jest taka aplikacja jak Teamwiever napewno można sterować komputerem. Nie jestem pewien ale chyba na telefon też działa.

Edytowane przez marcinadd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

Tak ale jest to bardzo powolne, nie ma sensu. Tak jak pisałem, najlepiej podłączyć mysz radiową.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi