Skocz do zawartości
Czachodym

LG G2 LS980 brak hotspota oraz fixa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zacznę od początku. Otóż około 2 miesięcy temu zakupiłem na allegro telefon LG G2 LS980, na którym była zainstalowana wersja oprogramowania LS980ZVD. Wtedy naszły 2 pierwsze problemy: telefon nie łapał fixa w ogóle, co było spowodowane brakiem styków na tylnej klapce, ale zakupiłem nową co rozwiązało problem, oraz nie dało się włączyć hotspota. Tej drugi problem był trochę bardziej skomplikowany, ponieważ po próbie włączenia hotspota wyłączało mi się wifi i nie dało się go włączyć, aż do resetu telefonu, a hotspot nie działał dalej. Postanowiłem zaktualizować wersję oprogramowania. Najpierw weszło do ZVE, a kilkanaście minut później telefon zam wykrył i zainstalował ZVG. Po pomyślnej aktualizacji radości nie było końca, aż zauważyłem 2 problemu znowu. Telefon nie łapał fixa (lub łapał po 20 minutach szukania i ten poradnik nie pomógł: http://forum.android.com.pl/topic/195058-poradnik-lg-g2-gps-problem-wolnego-lapania-fixa-rozwiazany/), oraz nie było już nawet możliwości włączenia hotspota. Po prostu zniknęła, w ustawieniach nie ma nawet wzmianki o przenośnym punkcie dostępu. Czym spowodowane są te problemy i jak je rozwiązać? Liczę na Waszą szybką i konkretną pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    osa11

W LG Pc Suite weź napraw błędy aktualizacji i postępuj dalej zgodnie ze wskazówkami.

Wysłano Tapatalkiem z LG L65

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajnie by było, ale LG PC Suite nie wykrywa mojego telefonu, nie ma w nim przy podłączeniu opcji "Oprogramowanie LG", ani w opcjach ustawienia LG PC Suite tak jak było w moim LG L9

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    osa11

Wykonaj hard reset.

1. Wyłącz telefon.

2. Naciśnij i przytrzymaj jednocześnie przycisk Vol - i Power, gdy ujrzysz widok loga LG, puść i naciśnij jeszcze raz tę samą kombinację.

3. Gdy ujrzysz Factory data reset, naciskamy dwa razy Power, gdy chcemy anulować, raz dowolny Volume.

4. Telefon zwipowany!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz sam jestem zaskoczony, bo ta kombinacja NIE DZIAŁA, a kiedyś działała. Telefon po prostu normalnie się włącza O.o

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    osa11

Na pewno??? Jak nie działa, wgraj najnowszy soft XEO.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra odkryłem, po aktualizacji do ZVG kombinacja to Vol+ i Power :3

Zrobiłem tak jak napisałeś, lecz nic to nie dało, dalej nie łapie połączenia z LG PC Suite

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    osa11

Jeżeli chcesz hotspota "bo ci znikło", to zainstaluj jakąś aplikację do robienia hotspota z Google Play. A do fixa, to ja nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zainstalowałem, ale nikt nie może się do mnie podłączyć, mimo że sieć jest widoczna... Nie macie jakichś pomysłów jak podłączyć się do LG PC Suite?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    osa11

Przez USB się podłącz. Najprościej i najpewniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi