Skocz do zawartości
Michalo21

Jak zmodyfikować ROM, wyrzucić aplikacje/dodać własne?

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko,

Mam pytanie, czy można gdzieś znaleźć czysty android 4.2 lub 4.3, który będzie działał na tym Huaweiu?

EDIT:

Dobra, zmiana tematu, czy wiecie może jak zmodyfikować ROM (np. CM), tzn. wyrzucić kilka apek, a kilka dodać, ogółem takie małe zmiany. Proszę o pomoc.

Edytowane przez AALEKSANDRA
    usunięcie prefiksu/ złamany pkt. 4.3 regulaminu forum

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KangooS

Zainstaluj np. Link2SD, tam możesz usunąć aplikacje systemowe, oraz przekonwertować aplikacje użytkownika na systemowe. Nie wiem czy odpowiedziałem dobrze na twoje pytanie, bo chyba chodzi ci o to aby od razu po instalacji ROMu tych appek nie było lub pojawiły się dodatkowe, a więc znalazłem takie coś na innym forum: (więc nie podlinkuje, sam znajdź ;))

"2) Dodanie/Usuwanie Aplikacji do Romu.

Dodanie Aplikacji do Androida to rzecz tak bardzo banalna że aż się nie będę rozpisywał. Wiadomo - potrzebujemy plik instalacyjny Aplikacji (rozszerzenie apk, tu polecam zaciekawić się z tematem starego dosyć narzędzia jakim jest Lucky Patcher - pozwala on m. in na stworzenie pliku APK wybranej aplikacji z poziomu telefonu z Androidem) Aplikacje wrzucamy do folderu /system/app . Sytuacja podobna jeśli któreś z aplikacji nie chcemy. Wystarczy ją wtedy usunąć z tego folderu.Uwaga! Aplikacje te są umieszczone na partycji system do którego przypisane atrybuty tylko do odczytu! Jeśli chcemy zezwolić użytkownikowi na Odinstalowanie wrzuconej przez nas aplikacji umieśćmy ją w folderze custpack/app/ .

Czyli wygląda na to że po prostu wchodzisz do archiwum zip. ROMu, potem folder system, i app i tam usuwasz lub dodajesz aplikację w rozszerzeniu apk.

Mam nadzieję że, pomogłem ;)

Edytowane przez KangooS
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi