Skocz do zawartości
Lamps

Samsung galaxy s II jaki rom zainstalować ?

Rekomendowane odpowiedzi

Lamps

Witam

Od około 2 tygodni jestem posiadaczem samsunga galaxy s II .

Telefon został zakupiony w salonie orange i soft chyba jest brandowany bo przy uruchamianiu telefonu jest logo orange i w meni kilka aplikacji .

Wersja mojego aktualnego softa to

2.3.3

I9100BVKE2

I teraz mam do was drodzy forumowicze pytanie co robić z tym softem. Aktualnie nie mam najmniejszego problemu ale zdaje sobie sprawę ze nowsze oprogramowanie jeszcze bardziej polepszy prace tego telefonu.

Jaki aktualnie najlepiej zainstalować (interesują mnie tylko orginalne niemodyfikowane softy os samsunga)

Czy może poczekać jeszcze z tydzień dwa aż wyjdzie oficjalny 2.3.4 i wtedy wziąsc sie za aktualizacje ?

I jeszcze jedno bardzo ważne dla mnie pytanie czy jeśli wgram jakis oficjalny gingerbread przez odina to strace gwarancje ?

I czy przy ewentualnej aktualizacji nie będę już miał tych zbędnych animacji i programów od orange ?

Podejrzewam ze moje pytania mogą być dla was trochę denerwujące ale proszę o zrozumienie jestem nowym użytkownikiem tego telefonu i nie za wiele o nim wiem .

Wszystkie wasze odpowiedzi będą dla mnie bardzo ważne .

Za wszystkie odrazu z góry dziękuje

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    drops

Zainstaluj sobie najnowszą aktualizację poprzez KIESa, aktualnie dla brandowanych Orange najnowsza 2.3.3 KG2 i spokojnie czekaj na kolejne aktualizacje.

Chyba, że lubisz dla sportu robić flashe codziennie i zostać betatesterem ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lamps

ale chyba lepsze sa softy nie brandowane co ?

Jeśli zainstaluje niebrandowany soft orginalny od samsunga to strace gwarancje ?

Miałem wcześniej galaxy s i używałem kilka razy odina itp także trochę wiem na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    drops

Nowsze wersje XXKG3 (2.3.4) to aktualnie wersje testowe, nie ma co się w nie pchać przynajmniej do czasu oficjalnej niebrandowanej aktualizacji.

A poza tym, że masz animowane logo i ze 3 aplikacje od Orange, to w niczym ten ROM nie jest gorszy. Najbardziej przeszkadza to osobom, które mają telefon z sieci X a używają go w sieci Y ;)

Co do gwarancji to się nie wypowiadam, ale są już wątki na ten temat w ogólnym dziale.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rebel

W 100 % pewny jestem, iż zainstalujesz nowy nie brandowany soft nie tracisz gwarancji. Tracisz chyba jak robisz root ale nie jestem pewien więc mogę wprowadzić w błąd. Co do innych rom itd to kwestia gustu i innych czynników. Mi się spodobał lite'ning rom a komuś innemu np cm 7.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi