Skocz do zawartości
pavel

Żaden ROM 2.3.x nie chce się uruchomić.

Rekomendowane odpowiedzi

pavel

Mam problem, wczoraj kupilem Blade'a , mial 2.1 wiec oczywiscie chcialem wgrac jakis nowszy rom.

Zrobilem root'a ,zrobilem GEN2 z automatyczna instalacja ClockworkMod nastepnie zaczolem instalowac rom . Na poczatek wybralem Ginger Stir Fry 2.3.4 [GEN2] beta17 , zainstalowal sie dobrze ale co kilk kilkanascie minut byl reset, wiec uruchomilem z VOL- nastepnie dzialalem wg instrukcji znalezionej na forum czyli WIPE FACTORY RESET pozniej ADVANCE>wipe DALVIK CACHE nastepnie zainstalowalem rom tym razem Portuguese Spring RLS4 , instalacja ok, wlaczyl sie bez problemu ale po chwili reset i po resecie juz sie nie wlaczyl zawisl na "zielonym ludziku" czekalem ale nic nie ruszylo, co gorsze nie moge go wylaczyc , musialem wyciagnac baterie, wlaczylem jeszcze raz ale tym razem odrazu zawisl na "ludziku" i dalej nie idzie oczywiscie nie moge wylaczyc bez wyciagniecia bateri. Pomyslalem ze wgram inny ale nie moge go uruchomic w trybie wgrywania , trzymam VOL- wlaczam i znowu pojawia sie "zielony ludzik " i tak zostaje :( Co sie stalo? Mam nadzieje ze da sie to naprawic w domu .

Edytowane przez pavel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy na karcie nadal masz folder Image, którego używałeś do przejścia na gen2? Spróbuj włączyć telefon z wciśniętym menu i vol+. Powinien wtedy telefon wejść w ClockworkMod i będziesz mógł ponownie zainstalować ROM. Jeśli nie masz tego katalogu to go wgraj. Proponuje wcześniej wgrać na kartę jakiś inny plik z ROMem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pavel

Mam na karcie ten folder wiec menu i Vol+ robi ponownie GEN2, Do ClockworkMod chyba wchodzi sie przez power i vol- ktore nie chce sie normalnie uruchomic ale udalo mi sie 2 razy przez ponowne wlozenie bateri i szybkie klikanie vol- , mam na karcie 4 rom'y instalowalem wszystkie i jest coraz gorzej wczesniej wlaczal sie system i resetowal a teraz wgralem rom i po restarcie dochodzi tylko do "ludka" i stoi. Moglbym wgrac Gen2-to-Gen1-TPT-v2-stock i stock Play'a moze by wstal system tylko nie wiem jak to wgrac na karte bo windows nie widzi karty dopuki nie wlacze telefonu , nie mam tez zadnego czytnika kart microSD niestety, mozna cos zrobic zeby windows zamontowal karte? Powinienem sie zabezpieczyc i zrobic to na poczatku ehh, widomo madry po fakcie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli odpalisz ClockworkMod będziesz mógł zamontować kartę. Podłącz telefon do komputera, odpal tryb ClockworkMod, wybierz opcje mounts and storage potem mount USB storage.

Niestety wydaje mi się, że to problem sprzętowy. Mój ZTE też musiał trafić do serwisu, bo po wgrywaniu romów ekran przestał reagować.

Nie wiem jakiego pliku używałeś do przejścia na GEN2 ale ten którego ja używałem po włączeniu telefonu z wciśniętym menu i vol+ przerabiał na GEN2 i włączał automatycznie ClockworkMod

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pavel

Dzieki wielkie za ta informacje , bo juz wychodze z siebie, bylem u kolegi zeby wlozyc do jego tel karte i tam wrzucic stock z Play'a niestety nie bylo go w domu, a teraz bede wiedzial jak zamontowac usb :)

Zanim przeczytalem ten post zrobilem tak, "menu i vol+" wlaczylem tel i jeszcze rez zrobilem gen2, nastepnie nie robilem wipe niczego tylko odrazu zainstalowalem rom Ginger Stir Fry 2.3.4 beta17 nastepnie reboot , ku mojemu zdziwieniu telefon sie wlaczyl i po kilku minutach czekania poszedl dalej , system dziala ale w kazdej chwili moze sie wysypac wiec ja szybko wrzucilem folder image tworzacy Gen1 i rom Play'a , teraz czekam az sie zrestartuje bo watpie zeby dzialal dobrze.

Co mi radzicie:

- Inny rom GEN2? (starsza wersja bo najnowsze tak maja?)

- wracac do Gen1 i stock od play'a ?

- wracac do Gen1 i wgrac inny rom Gen1 (ktory polecacie?)

- inne rozwiazanie

Dlaczego mam taki problem ? Czy niektore modele poprostu nie dzialaja na gen2 i musza miec gen1?

Szczerze powiem ze siedze w tym od wczoraj i nie wiem co daje gen2 oprocz innego podzialu partycji ??

Zdecydowanie chcialbym miec nowszy system niz 2.1 i to stock, czy jesli pisze w tytule tematu np. Portuguese Spring RLS4 [GEN1,GEN2] to znaczy ze dziala on na gen2 ale takze na gen1 , czy trzeba szukac wersji gen1 tego rom'u ?

Prosze zeby ktos napisal standardowe czynnosc w ClockWorkMod po kolei jakie powinienem wykonac przy instalacji rom'u , czy robic wipe i czego poniewaz sa rozne poradniki i juz nie wiem czy dla kazdego romu wykonuje sie inne czynnosci , np wipe full chyba nie mam takiej opcji.

Dzieki.

edit:

Wlasnie sie zresetowal gdy wszedlem w menu. Na tym Ginger Stir Fry 2.3.4 beta17 gdy sie zresetuje wlacza sie ponownie , na innych juz sie nie uruchamial wcale gdy raz sie wylaczyl.

Edytowane przez pavel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kunis6

a sprawdz CM 7 moze bedzie ok

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wrócić do GEN1, wgrać kopie swojego systemu. Jeśli nie zrobiłeś beckupu to ściągnąć stock od play'a. Jeśli telefon będzie się restartował wysłać do serwisu.

Ja swojego wysłałem do CCS- nie robili problemów ale troszkę uszkodzili obudowę nieumiejętnym podważaniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pavel

Instalowalem rowniez CM7.

Ginger Stir Fry - resetuje sie po chwili uzywania .

Portuguese Spring RLS4 - wlaczyl sie dosc szybko resetowal sie zaraz na poczatku przy tworzeniu konta google.

Nastepnie po kombinacjach z wyciaganiem bateri udalo mie sie wlaczyc clockworkmod wiec zainstalowalem CM7 , restart i doszedl tylko do tego ludka .

@screamman - myslisz ze juz cos sie padlo w telefonie, dlatego te problemy?

Czy uzywac wipe factory reset oraz wipe dalvik cache przed instalacja ? Moge jeszcze raz sprobowac ale Ginger zachowuje sie tak samo jak za pierwszym razem wiec pewnie z reszta bedzie podobnie.

EDIT::

Zainstalowalem Cyanogenmod Green V5 a nastepnie Blue Ginger 5 , oba uruchamialy sie ale za raz po tym zawiecha , po 10-20sek restartowaly sie , pokazywalo sie logo androida i nic wiecej , juz dalej nie przedzil, z tych wszystkich tylko Ginger Stir Fry uruchamia sie ponownie , pozostale juz drugi raz sie nie wlaczyly.

Przeszedlem na gen1 i play 2.1update1 wszystko dziala jak powinno, jak to mozliwe ze zaden z powyzszych u mnie nie dziala :(

Edytowane przez pavel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jakiej wersji ClockworkMod używałeś ? Wygląda to trochę tak jakbyś miał problemy z GEN2.

Jaką metodą przeszedłeś na GEN2?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi