Skocz do zawartości
kocus999

Konfiguracja VPN - android 2.1 vs. 4.x.x/5.xx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Podobny temat już był i zakładałem też już temat z tym problemem, ale szybko umarł i nie znalazłem odpowiedzi - wtedy dotyczył on konkretnego telefonu, a problem związany jest ogólnie z androidem, dlatego też ponownie przedstawię problem.

Konfiguracja VPN (jak również instalacja certyfikatu np. do uwierzytelnienia sieci WiFi):

- w androidzie 2.1 przed podaniem wszystkich parametrów należy wpisać hasło dla magazynu danych logowania (bądź ustawić nowe jeśli nie ma) - co najmniej 8 znaków bez spacji

- w androidzie 4.x.x/5.x.x przed podaniem wszystkich parametrów należy ustawić blokadę ekranu przez pin/hasło/wzór.

Czy ktoś wie czy da się w androidzie 4.x.x/5.x.x skorzystać z hasła do magazynu danych logowania? Bo jednak jak np. tylko raz czy dwa razy w tygodniu potrzebuję zalogować się przez VPN, to nie chce ustawiać blokady ekranu w telefonie bo jest mi nie potrzebne, a wręcz tylko utrudnia życie.

Jeśli się nie da z tej opcji skorzystać (ani obejść), to czy ktoś wie dlaczego zrezygnowano z tej opcji w nowszych wersjach Androida?

Dodam jeszcze, że obecnie mam LG G2 mini na androidzie 5.0.2. Nie jest on zrootowany i nie chcę go rootować.

Za pomoc dziękuję, a za błędy przeprasza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

Uściślij jaki vpn. Może możesz to obejść łącząc się z vpn-em za pomocą zewnętrznej aplikacji ze sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Próbowałem do tej pory wbudowanym VPN'em - nie próbowałem aplikacją zewnętrzną. Jest jakaś, którą polecasz do wypróbowania?

Inna kwestia to fakt, że przez sieć komórkową nie udało mi się połączyć z VPNem... tylko jeśli jestem połączony z internetem przez wifi. Ale to osobny temat.

Edytowane przez AALEKSANDRA
    Nie cytujemy w całości posta osoby poprzedzającej naszą wypowiedź. Grozi to ostrzeżeniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

Nie zrozumiałeś pytania - jaki vpn? OpenVPN? Cisco? PPTP? Jest pewnie kilkanaście typów, a wbudowane jest chyba z 5 w androida (OpenVPN np nie ma).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

PPTP i L2TP, bo takie przepuszcza serwer. Ale to nie ma znaczenia, bo aby dodać jakiekolwiek połączenie vpn, android najpierw pluje się o blokadę ekranu. Bez blokady nie da się utworzyć połączenia... Dlatego zapytałem o polecany program

Edytowane przez kocus999

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

Da się za pomocą zewnętrzej aplikacji, ja np używam opnvpn i nie mam blokady ekranu.

Jednak ani do pptp ani l2tp nie widzę takich aplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi