Skocz do zawartości
Swiatus

{17/7/2011} 2.3.4 Gingerbread {GSM}[ROM] BOCA !

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na XDA natrafiłem się na ciekawie zapowiadający się ROM, większość komentarzy jest pozytywna... Na naszym forum nie ma tematu o nim więc wklejam ; )

Wszystko do pobrania jest na stronie: Magrathea Roms - HOME

Instalacja: (thx Jan Kowalski)

1) Wejść do CWR (Czyli CWM/recovery jak mniemam). Zrobić pełny backup narzędziem Nandroid

2) Postawić Gingerbread stock z repartycjonowaniem. Czyli bez gingerbread nie pójdzie.

3) Być na bootloaderze gingerbread. (bootloader - program rozruchowy)

4) Załadować BOCA na sd card czyli na kartę.

5) Znowu wejść do CWR i powtórzyć czynność z punktu 1.

6) Wipe data/factory reset, wipe cache partition & wipe dalvic cache. Czyli wszystko wyczyścić

7) Wybrać zip z sd card (BOCA) i zainstalować

8) Dwukrotnie zrestartować urządzenie - wymagane przy tym romie

9) Cieszyć się BOCA.

Screen Shots

1310623525.png

564816_orig.png

4359536_orig.png

Edytowane przez Swiatus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jackpe

Dla porządku podaję linka do dyskusji na XDA gdyby się komuś nie chciało rejestrować na stronie podanej w pierwszym poście. Jeżeli ktoś lubi dziwne theme i fonty to może się pobawić. Sam rom tak jak większość bazuje na JQ1 i za dużo już nie może wnieść bo się już więcej nie są. Jeszcze niedawno michaś go było pobrać z XDA i były tam screeny alef jak widzę już je usunięto.

Swiatus

Czy będę bardzo ironiczny jeżeli zapytam skąd wiesz, że jest to prawdopodobnie najlepszy rom na GT jeżeli nawet nie masz pojęcia co wkleiłeś w pierwszym poście ?

Na drugi raz ściągnij, przetestuj i opisz a nie oczekuj, że Ty wkleisz linka a ktoś zrobi resztę. Wiem, na forum o SGS tak się zdarza :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Swiatus

Czy będę bardzo ironiczny jeżeli zapytam skąd wiesz, że jest to prawdopodobnie najlepszy rom na GT jeżeli nawet nie masz pojęcia co wkleiłeś w pierwszym poście ?

Na drugi raz ściągnij, przetestuj i opisz a nie oczekuj, że Ty wkleisz linka a ktoś zrobi resztę. Wiem, na forum o SGS tak się zdarza :)

Czytałem opinie i komentarze...

No może źle to napisałem nie rozumiem tylko 2 pierwszych punktów..

Próbowałem kiedyś zainstalować wcześniejszą wersje i wyskakiwał jakiś błąd...

Instaluje się go normalnie tak? flash do stock, potem przez recowery zip tak?

jestem już trochę zaawansowanym użytownikiem i wiem co i jak, ale mam problemy z angielskim

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jackpe

Tak. Instaluje się na stock, poprzez CWM recovery.

Zresztą w ten sposób instaluje się prawie wszystkie romy na GT za wyjątkiem eksperymentalnych wersji Honeycomba.

Tego romu nowe instalowałem ponieważ osobiście nie podobał mi się Theme. Jednak sam rom nie powinien być zły z tego względu, że bazę ma dobrą i jedynie w takich przypadkach możemy dodawać.jakieś swoje programy, lub modyfikować theme itd. To się wszystko razem nazywa nowym, lecz tak naprawdę jest nowym starym romem. Na chwilę obecną w oparciu o JQ1 jedynie team Overcome robi coś nowego i dodaje do romu swój kernel, zresztą dalej nie za bardzo udany i słabszy od kernela pana Samuraja :) Na szczęście sama instalacja romów jest na tyle prosta, iż polecam każdemu aby się pojawił i poszukał tego który mu będzie najbardziej odpowiadał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gizu

Miałem tego roma zainstalowanego jakiś czas temu. Powiem tak że jako ciekawostkę na 2 dni można sobie go wrzucić, jednak jak dla mnie nie zagrzał długo miejsca w pamięci mojego Taba. Dziwne fonty i użyty launcher wcale nie pomaga w korzystaniu z Taba. Dodatkowo kolorystyka tematu (purpura) to jakaś przesada.

Tak jak napisałem fajny do zabawy natomiast do codziennego korzystania bardzo uciążliwy, no ale to tylko moja opinia:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@jackpe

Czy będę bardzo "ironiczny" jeśli zapytam, gdzie ty zobaczyłeś słowo "wiem"?

Chłopak użył zwrotu "wydaje się" a w treści wyjaśnił dlaczego mu się wydaje - "większość komentarzy pozytywna". Zajrzałem tam i faktycznie spore zainteresowanie jest a opinie nie najgorsze.

I jak można zakładać, że "nie ma pojęcia co wkleił"? Poprosił o przetłumaczenie instrukcji instalacji więc zapewne szczerze chce instalować ale zawahał się w obawie o własne niedostatki w rozumieniu technicznych zwrotów w j. angielskim. Ja się też nie mam za specjalistę ale nie znaczy to, że w ogóle nie mam pojęcia co tam jest napisane. Zrozumiałem z tej instruckji, że trzeba:

1) Wejść do CWR (Czyli CWM/recovery jak mniemam). Zrobić pełny backup narzędziem Nandroid

2) Postawić Gingerbread stock z repartycjonowaniem. Czyli bez gingerbread nie pójdzie.

3) Być na bootloaderze gingerbread. (bootloader - program rozruchowy)

4) Załadować BOCA na sd card czyli na kartę.

5) Znowu wejść do CWR i powtórzyć czynność z punktu 1.

6) Wipe data/factory reset, wipe cache partition & wipe dalvic cache. Czyli wszystko wyczyścić

7) Wybrać zip z sd card (BOCA) i zainstalować

8) Dwukrotnie zrestartować urządzenie - wymagane przy tym romie

9) Cieszyć się BOCA.

Jeśli coś pochrzaniłem to poprawcie.

A co do ironicznych wypowiedzi, bo zauważyłem, że często używacie tutaj tego określenia, pozwolę sobie zaoponować. Ponieważ tutejsza "ironia" najczęściej dotyczy lekkiego czepiactwa, szukania dziury w całym lub zwyczajnej drobnej złośliwości, byłbym za nazywaniem tego typu zachowań po imieniu. Zaś ironię zostawił w spokoju. Machanie szabelką to jeszcze nie fechtunek.

Mówiąc prostym językiem - Nie wystarczy być złośliwym ch**m by uchodzić za Sokratesa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Na chwilę obecną w oparciu o JQ1 jedynie team Overcome robi coś nowego i dodaje do romu swój kernel, zresztą dalej nie za bardzo udany i słabszy od kernela pana Samuraja :) .

właśnie używam overcome razem z ich kernelem, i zaciekawiło mnie dlaczego uważasz że ten kernel jest słaby?

nie mam porównania gdyż od tego zacząłem zabawę i mam go cały czas

jakiego w takim razie polecasz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jackpe

Mówiąc prostym językiem - Nie wystarczy być złośliwym ch**m by uchodzić za Sokratesa.

Z reguły staram się nie odpowiadać na tego typu zaczepki do tego jeżeli osoba schodzi poniżej jakiegoś ogólnie przyjętego poziomu dyskusji. Przeczytaj Janie Kowalski swoje dzisiejsze posty raz jeszcze i wypisz sobie na kartce ile razy się czepiałeś wypowiedzi innych. Przeczytaj wszystkie swoje posty i powiedz ile razy innym pomogłeś. A że ja w ten sposób napisałem swoją wypowiedź? Więc może Ci wytłumaczę, jeżeli nie dostrzegasz dlaczego. Przeczytaj podtytuł wątku, oraz dołóż do tego samą treść 1 posta.

Rozumiem, iż Twoja współczynnik inteligencji pozwolił Ci wyciągnąć z tego wnioski, że nie jest to najlepszy rom a instalacja jest banalnie prosta, a co za tym idzie nie wymagająca wysłania się aby opisać jak to zrobić i jednocześnie pomoc koledze Swiatus. Lepiej poczekać, aż ktoś coś napisze i zbluzgać.

Moje czepianie się, bo oczywiście że się czepiałem dotyczy właśnie podtytułu oraz pozostawienia nieprzeznaczonych nawet za pomocą translatora podstawowych informacji. Informacji dla mnie niepotrzebnych, ale użytecznych dla innych osób które będą czytały ten wątek. Inaczej mamy skrót myślowy typu najlepszy - bo czytałem że najlepszy.

I to tyle, albo aż tyle dla Twojej informacji Janie Kowalski. Dalsza dyskusja z Tobą dla mnie jest bezcelowa a i dla Twojego zdrowia psychicznego będzie lepiej jej ją zakończyć.

I mówiąc prostym językiem. Ch..a sobie w domu poszukaj a niekoniecznie obrażaj innych na forum.

Sorry Swiatus, że przy okazji obrywa się Tobie, ale teraz to nie było zamierzone.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sorry Swiatus, że przy okazji obrywa się Tobie, ale teraz to nie było zamierzone.

Ok, ale faktycznie bez sensu było tak to pisać.. ale przynajmniej ludzie, którzy nie wchodzą na XDA dowiedzieli się, że jest jakiś inny ROM od Huzar czy Overcome ; )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jackpe
    właśnie używam overcome razem z ich kernelem, i zaciekawiło mnie dlaczego uważasz że ten kernel jest słaby?

nie mam porównania gdyż od tego zacząłem zabawę i mam go cały czas

jakiego w takim razie polecasz?

Nie do końca tak :) Uważam jedynie, że jest słabszy od kernela Koxudaxi czyli z tego linka.

Min dlatego, że praktycznie nie można obniżyć na nim napięcia na częstotliwościach taktowania większych niż 1000MHz. W miarę stabilnie pracuje do 1400MHz a powyżej tego już niestety łapie resety. Również na wyższych częstotliwościach temp. tabletu jest o parę st. C wyższa niż przy kernelu Koxudaxi a co za tym idzie przy tych samych częstotliwościach przy przetaktowaniu GT może zużywać trochę więcej energii.

Natomiast jeżeli nie ruszałeś ustawień i masz GT na max 100MHz to połączenie romu Jupiter i tego kernela jest bardzo dobre i nie ma potrzeby zmiany na inny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi