Skocz do zawartości
maronpl

przy wejściu do Galerii wyskakuje informacja "Za mało miejsca. Usuń niepotrzebne elementy takie jak pobrane oprogramowanie, obrazy, filmy i dokumenty" Jak zwolnić miejsce?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy, jeśli żle utworzyłem temat itp. proszę o sugestie co poprawić.

Postaram się w miarę dokładnie opisać problem:
    Chcialem wejść do Galerii. Wyskoczyła informacja "Za mało miejsca. Usuń niepotrzebne elementy takie jak pobrane oprogramowanie, obrazy, filmy i dokumenty". Szukałem po forum i były podobne tematy jednak w moim przypadku jest trochę gorzej.

Jak wyczytałem zazwyczaj skanowanie Clean Mastere, SD Maid czy usunięcie pliku .thumbnails pomagało.
    U mnie jest tak, że oba programy to co skanowały nie usuwają mimo, że informacja jest inna.

Ręcznie nie można nic z pamięci telefonu usunąć. Pokazuje się info " Usunięto " a pliki nadal są.

Pousuwałem z pozycji windowsa co mogłem, mam zajęte 30 % pamięci, usunąłem .thumbnails , przeskanowałem pod kątem wirusa i nic.
    Wydaje się, że jedyny sposobem jest hard reset. Nie wahał bym się gdyby nie to, że mam w AppLock ukryte pliki, na których mi zależy.

Jak nie mam dostępu do galerii to pliki w w tym programie są niewidoczne więc nie mogę ich spowrotem zrobić widocznymi w telefonie.

Bardzo proszę o jakąkolwiek informację, która może pomóc.

Z góry dzięki.

Edytowane przez camdell
    Tytuł został zmodyfikowany

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinadd

Teoretycznie można próbować jeszcze coś usuwać. Pierw polecam spróbować wipe cache (ew dalvik cache). Jeżeli to nie pomoże no to hard reset.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@marcinadd  Czy może mieć też wpływ to, że SUperSU nie działa, nie wczytuje bibliotek oraz wcześniej jak podłączałem telefon przez USB pojawiało się okno z dwoma folderami ( karta SD i pamięć telefonu) i miałem dostęp do zawartośći a teraz w folderze pamięci wewnętrznej jest pusto mimo, że jest informacja,  że jest zajęta jakaś cześć pamięci ?

Nie wiem dlaczego nie można usuwać ręcznie plików, przez programy również. Wygląda to tak jakby nie było nadanych uprawnień do tego lub coś w tym stylu.

Szukam jakiegoś rozwiązania problemu bo domyślam się, że Wipe Cache jak i hard reset to ostateczność.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinadd

Niby można się coś bawić ale polecam jednak zrobić ten hard reset bo tak najłatwiej. Jak nie pomoże no to Reflash softu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    osa11

1: Skoro AppLock to blokada, to po co nie robisz backupu sejfu?

2: Nie wiesz od czego jest potęga Trybu Awaryjnego. Tryb Awaryjny wyłącza wszystkie aplikacje firm trzecich, więc wejdź trzymając w Opcjach Telefonu napis Wyłącz. Potem potwierdź komunikat. Odinstaluj wszystkie aplikacje i zostaw tylko AppLock. Spróbuj wyłączyć aplikacje systemowe (zostaw tylko Usługi Google Play), które się da, bo to one mogą być źródłem infekcji. Może jedną aktualizowałeś ręcznie, a to jest ryzykowne. Jak miałeś roota, to może przekonwertowałeś syf na aplikację systemową. Więc wtedy to już reflash softu. Uruchom ponownie telefon. Uruchomienie ponowne telefonu przełącza na tryb normalny (codzienny). Spróbuj potem powtórzyć to, co koledzy kazali.

Napisano tapem i wysłano talkiem LG L65

Edytowane przez camdell
    usuniety zbedny text
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@osa11  Jestem świadomy swojej głupoty jeśli chodzi o backup. Dzięki za pomoc ale mam prośbę, wyjaśnij proszę co rozumiesz pod pojęciem "...więc wejdź trzymając w Opcjach Telefonu napis Wyłącz. Potem potwierdź komunikat. ..." . Nie za bardzo rozumie czy to jest instrukcja jak włączyć Tryb Awaryjny a jeśli tak to w którym miejscu w Ustawieniach jest ten napis "Wyłącz". Pewnie to jest oczywiste ale nie za bardzo wiem gdze to jest.

[Dodano: 19.07.2015 - 18:13]

Dzięki wszystkim za pomoc. Trybem awaryjnym coś podziałem. Usuwałem co mogłem a problem ustąpił jak usunąłem właśnie AppLock i zainstalowałem na nowo. Od razu pojawił się dostęp do Galleri, plików z AppLock itd.

Dzięki za pomoc jeszcze raz !!! :)

Edytowane przez maronpl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    osa11

Do Trybu Awaryjnego wchodzimy trzymając przycisk Power, potem przytrzymujemy Wyłącz (w telefonach Sony Uruchom ponownie) i zatwierdzamy komunikat o wejściu do tego trybu.

Napisano tapem i wysłano talkiem LG L65

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no to ja mam pytanie: po ostatniej aktualizacji do Lollipopa pojawił się problem z galerią.... głównie z folderami z FB... tzn część zdjęć wyświetla się tylko jako ikonka a po kliknięciu mam komunikat : nie można wyswietlić zdjecia:  , lub tez mam szary prostokąt i wogole część zdjęć nie mozna wyswietlić... albo jest sary prostokąt a zdjecie jako duze sie pojawi.

Mówiąc krótko galeria zaczęła żyć własnym życiem. ;) 

Jakieś sugestie?? dodam ze symchronizacja i ponowne uruchomienie nic nie dały... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi