Skocz do zawartości
Gość Plichu

[Tylko Gingerbread!] S-OFF & Root Sensation

Rekomendowane odpowiedzi

JaW

S-OFF zostaje, roota nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A da się w jakiś sposób przywrócić s-off, na wypadek gdybym musiał oddać telefon do serwisu ??

Sent from my Sapphire using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gusiu

Nie jestem pewien ale jak wgrasz oryginale Ruu to powinno być dobrze.

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ktoś może mi wytłumaczyć po co jest root i super cid czy jakoś tak po co to jest?

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

Sprawa roota została już opisana w forumowej wiki.

SuperCID (osiem jedynek) pozwala na wgranie do słuchawki oprogramowania bez względu na część świata na którą zostało wypuszczone (dzięki czemu możesz też np. pozbyć się polskiego wgrywając azjatyckie oprogramowanie). Jeśli chcesz więc wgrać oprogramowanie z innej części świata niż masz telefon, a nie wiesz jaki CID powinieneś mieć aby właśnie ten soft wszedł - używasz SuperCIDa :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    SuperCID (osiem jedynek) pozwala na wgranie do słuchawki oprogramowania bez względu na część świata na którą zostało wypuszczone (dzięki czemu możesz też np. pozbyć się polskiego wgrywając azjatyckie oprogramowanie). Jeśli chcesz więc wgrać oprogramowanie z innej części świata niż masz telefon, a nie wiesz jaki CID powinieneś mieć aby właśnie ten soft wszedł - używasz SuperCIDa

Czy to dotyczy też custom ROMów? Rzuciło mi się to w oczy w tutorialu na xda i zastanawiam się, czy jest mi do czegoś potrzebne ;).

Co mi przyszło :facepalm1:

A skoro już się pogrążam - próbował ktoś zamiast CWM wgrywać to recovery:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1222968 ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

Szczerze mówiąc, to jeszcze nie wiem czy/ew. które Customy wymagają SuperCIDa, gdyż jeszcze w te romy (ich wgrywanie) się nie bawiłem ;)

Po zrobieniu S-OFF ustawiłem sobie SuperCID, wgrałem RUU z 1.35.401.1, a później ustawiłem sobie CID na Europę bez branda (HTC__032) i pobrałem OTA z 1.45.

Jak już się ma S-OFF i te wszystkie fastbooty, adb itd. to zmiana CIDa to raptem kilka kliknięć i stuknięć w klawiaturę ;)

Może w przyszłym tygodniu, jak już wrócę do domu zacznę zabawę z customami to będę wiedział więcej... a do tej pory może ktoś inny będzie w stanie konkretniej odpowiedzieć na to pytanie. Czysto teoretyzując wydaje mi się, że customy nie powinny sprawdzać CID urządzenia... ale z racji braku doświadczenia z wgrywaniem gotowanych romów Sensation - mogę się mylić ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie no, toole są iście genialne. Robiłam już roota na dwóch Spicach, Blade, oraz roota i S-OFF na Desire... ale takiej gehenny jeszcze nie przechodziłam.

Najpierw revolutionary nie widzi telefonu. Disable Aviry widać nie wystarcza, więc wylot całkowity.

Wpisywanie wygenerowanego klucza, to jest wyzwanie. Szczęśliwi Ci, co trafią na nieproblemowe literki. Fragment mojego klucza wyglądał tak oto:

key.jpg

gdzie był problem? UDI okazało się być UD z małym "L" na końcu. Jak komuś wywala błędny klucz, polecam wkleić sobie w notatnik i obejrzeć na różnych czcionkach. I proszę nic nie mówić nt. Copy & Paste.....

Wow, revolutionary poszło. Cóż z tego, kiedy pojawiło się: “Communications with phone unexpectedly interrupted.” Wywalanie z kompa połowy softu, dalej to samo. Aviry już nie ma, HTC sync nie miałam nigdy, sterowniki też zainstalowane.

W akcie desperacji przenoszę się na mężowego lapka, z trudem zdobywszy hasło, bo małżonka nie ma go w domu. Podpinam Sensation... a revolutionary informuje mnie, że mam już S-OFF i czy chcę CWM. WTF? No chcę.

O roocie, który sypie błędami przy flashu a jednak jest już nie wspomnę.

Na ROM nie mam już dziś siły.

Powiem jedno - easy, one click s-off? Nie sądzę ;).

Kolejnym użytkownikom życzę nerwów ze stali :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie np w revolutionary nie pykła opcja z wgraniem clockwork ale na XDA jest sposób który działa

STEP 2. To INSTALL Clockwork Recovery mod- v4.0.1.4 CHARGING ISSUES FIXED

1. Download clockworkmod 4.0.1.4 for the Sensation http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=675255&stc=1&d=1312334573

2. Copy the PG58IMG file into the Root folder of your SD card (The main Folder of your Memory Card)

3. Turn off your phone FUlly and reboot into the Bootloader/HBOOT screen (see post above on how to get to hboot screen)

4. Press Volume up to Accept when it asks" Do you want to start the update"

5. Press Power Off to Reboot back to android after installation is successful (normal screen with homescreen)

6. Delete PG58IMG from your memory card and you can now root using step 3 below or install a custom ROM using CWM (Customs Roms are already rooted)

i dalej z rootem jazda już z naszego poradnika. Myślę że warto dorzucić tę "awaryjną" opcję w razie jakby i u kogoś revolutionary miało kaprys :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi