Skocz do zawartości
Gość Plichu

[Tylko Gingerbread!] S-OFF & Root Sensation

Rekomendowane odpowiedzi

Najnowszy to 3.1.1 XE (albo jakoś tak).

Ja w każdym bądź razie wróciłem (poprzez backup) do swojego ROMu od Vodafone. Jakimś cudem usunęło mi ROOTa :D (w sumie to nawet i dobrze).

Ale mam takie pytanko..., czy jeżeli będę musiał oddać na gwarancję, to jak ludzie z serwisu mogą sprawdzić, czy robiłem S-OFF przez HTC czy revolutionary (czy jakoś tak).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yusuf1

Root chyba masz dalej... Słuchaj, z moim desire hd często chodziłem na gwarancje. Miałem root, custom rom, ale raz popsuł mi się mikrofon, raz wyświetlacz, raz dotyk średnio chodził. Tylko przy dotyku uznałem, że warto wygrać oryginalne ruu bo powiedzą, że to błędy romu i nie naprawia, przez co tylko stracę czas. Inne awarie oddawałem że zrootowanym systemem i custom romem. Baw się dalej kolego i niczym się nie przejmuj. Jak trzeba będzie to coś się wykombinuje żeby było dobrze. Tu masz oryginalne ruu do sensationa. Są tam nawet brandy. Tylko nie wiem, czy to serwisowi różnice robi. Ważne by było jak fabryka dała.

Możliwe, że złamałem regulamin tym linkiem bo jest z niemieckiego forum. Ale jak będziesz chciał to na pw. Na xda nie szukam bo nie znam angielskiego ;)

Edytowane przez yusuf1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mam roota, sprawdzałem w ..., Terminal. Ściągnąłem RUU pod swój telefon, ale niestety w wersji 1.27 (albo jakoś tak), na pewno starszej niż mam. Czy jeżeli to wgram, to nie będzie problemu ?

Ale już się nie martwię. Siedzę aktualnie na Vodafonie i wydaje mi się, że jest lepiej niż na ARHD, gdyż można, np zrobić screena.

Pozdro :)

<kHoTeCek> Proponuję poprzestać na kwestiach związanych z rootem. Wątek o porównaniu ROMów jest w Dyskusji Ogólnej.

Edytowane przez WithoutName

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Signe

Możliwe że pogrążę się tym pytaniem, ale na prawdę nie mam pojęcia... Czy po wgraniu custom ROMa tracę gwarancję? Co jeśli będę musiał oddać telefon do serwisu, bo padnie coś innego?

Szukałem czegoś o tym ale nigdzie nic nie ma...

Pobawiłbym się w ROMy, ale jednak się boję że jeśli coś się stanie z fonem (odpukać) i będę musiał go oddać do serwisu, to powiedzą że gwarancja poszła się bujać...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, tracisz ją.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O ludzie temat też wałkowany na forach w całym internecie. Traci sie gwarancje po zrobieniu s-off i root. Czyli po odblokowaniu telefonu. Wgranie romu to akurat już lotto. Ale wtedy jak ma isc na serwis - liczmy ze uszkodzenie mechaniczne jest ale na tyle ok, że wgrywa się potem oryginalny stuff i ruu i robi się s-on na nowo. Wtedy idziesz do serwisu i masz gwarancje. Tyle, się nie chwal o roocie ;) A sami nawet nie zauważą. Jeśli zgłosisz obudowe np to pewnie nawet go nie uruchomią, chyba, że z ciekawości ;) Pomogłem i rozwiałem twoje wątpliwości Signe?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Próbuje już któryś już raz Wykonać S-off

Po działaniach z Revolutionary kod wygenerowany i działam dalej ale jest błąd jak na fotce Próbowałem tez z Android Debug Bridge który jest w Android Debug Bridge

Tylko nie wiem jak to do końca uruchomić i by przeszło S-off

Proszę o pomoc

Działam na window 7

post-91362-14255699452309_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Próbuje już któryś już raz Wykonać S-off

Po działaniach z Revolutionary kod wygenerowany i działam dalej ale jest błąd jak na fotce Próbowałem tez z Android Debug Bridge który jest w Android Debug Bridge

Tylko nie wiem jak to do końca uruchomić i by przeszło S-off

Proszę o pomoc

Działam na window 7

[ATTACH=CONFIG]5924[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Próbowałeś z Revolutionary kilka razy?. Bo jeśli tak, to uruchom tel. w trybie bootloadera (vol down+ power), i zobacz, czy na górze masz na różowo "Revolutionary" i pod spodem PYRAMID bla,bla, S-OFF.

Jeśli tak, znaczy, że S-OFF przeszło, mimo, że wywala błąd. U mnie było tak samo.

Edit: Oj masz, znów dubluje posty :facepalm1:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zrobiłem już ten manewr już kilka razy i nadal to samo

A w trybie bootloadera nadal tkwi S-ON

Sory za ze zdublowałem post ale świeżo tu się zarejestrowałem

Brak pomysłów !!!:<

---------- Post dołączono o 13:45 ---------- Poprzedni post napisano o 13:45 ----------

zrobiłem już ten manewr już kilka razy i nadal to samo

A w trybie bootloadera nadal tkwi S-ON

Sory za ze zdublowałem post ale świeżo tu się zarejestrowałem

Brak pomysłów !!!:<

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi