Skocz do zawartości
8_Avocado_8

Samsung Galaxy Tab pro czy Xperia z3 compact?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

potrzebuję tabletu do grania oraz do przeglądania i tworzenia pdfów i prezentacji multimedialnych. Ogólnie do odczytywania treści (student) z jakąś tam możliwością ingerencji w nie. 

Wiem, że to co teraz napisze może się wydać dziwne ale mam w domu starego goclevera 7' z możliwością telefonowania i obserwując moją ostatnią aktywność w tym zakresie (1-2 połączenia tygodniowo) 90% kontaktów ze znajomymi utrzymuję przez sms i internet zdecydowałem się na zakup tabletu - jako telefonu (naturalnie ze słuchawkami jako głośnomówiący albo ze słuchweczką bluuutuF ;D)

Zamierzam ten tablet nosić ze sobą wszędzie w plecaku, który zawsze ze sobą noszę ;) Mimo wszystko obawiam się jednak 10 calowego potwora.

Spodobał mi się Tab Pro  (na yt widziałem, że Tab S który nie ma snapdragona przycina niektóre gry (jak przycina je juz teraz to za rok - dwa bedzie słabo a planuje zakup na 4-5 lat) )  pytanie teraz która wersja 10'1 czy 8,4' ?? Moze ktoś ma takie tablety 8 i 10 cali i mógłby porównać czy jest to odczuwalna różnica zarówno w (nie)komforcie noszenia jak i w komforcie użytkowania? 

Naturalnie w obu przypadkach mówię o wersji z LTE - co podbija cenę.

Jeżeli zdecydowanie wygra 8,4 Jest jeszcze Xperia z3 compact na troche lepszym snapdragonie 801 (do grania chyba lepiej?) ale nie ukrywam ze jest droższa i chyba trochę wolniej traci na wartości jak samsungi (planuje zakup na początku października). Pytanie czy warto. I jeszcze nie wiem jak wygląda klawiaturka w 8 calowcach. Do 10 mogę dokupić etui z klawiaturą (czy mozna na niej w ogóle grac?) a czasem przydałoby się móc coś napisać (np przepisać notatki). Do 8 nie znalazłem takich etui.

Proszę o pomoc i rady - Thx :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tab Pro będzie najlepszym wyborem. 10.1 to duży tablet, do tworzenia prezentacji będzie idealny, na 8.4 będzie trochę gorzej. Musisz sam wybrać który będzie dla Ciebie lepszy.

Są takie klawiatury dla 8". Poszukaj na Allegro, w RTV Euro AGD także są.

A co do grania na klawiaturze to zależy od gry.

Edytowane przez kuba130000

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Igorius
    Jeżeli zdecydowanie wygra 8,4 Jest jeszcze Xperia z3 compact na troche lepszym snapdragonie 801 (do grania chyba lepiej?)

Samsung ma 2560x1600pikseli względem 1920x1200pikseli u Sony zatem na Sony powinno być wydajniej. Sony jest też lepiej wykonany niż Samsung. Tab Pro 8.4 ma ekran Super Clear LCD a Z3 Compact ma IPS, różnica nie jest jednak duża. Zauważ też, że Samsung to TouchWiz który lub się zaciąć, przyciąć - czego nie można powiedzieć o Sony i jego nakładce. Samsung ma jednak zaletę - na wersji z wbudowanym modemem można wykonywać połączenia telefoniczne oraz wysyłać i odbierać wiadomości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sony xperia z3 tablet compact też ma możliwość dzwonienia po wsadzeniu karty sim 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Igorius

Którego z tych dwóch by nie kupił będzie zadowolony. Sugeruję aby porównał oba organoleptycznie w jakimś markecie z eletroniką...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi