Skocz do zawartości
radziosko

Samsung Galaxy A3 - bateria

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Jak wygląda u Was spadek baterii w A3 ? Wydaje mi się że dość szybko spada.

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ziewal

Dane komórkowe i wi-fi cały dzień bluetooth około 7-8 godzin dodatkowo Facebook i tapatalk od kilku do kilkunastu telefonów i wieczorem mam 20 % więc wytrzymuje jeden dzień bez szału ale da się przeżyć

Edytowane przez ziewal
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    RufleX

Mi czasami nie wystarcza na jeden dzień ale zrobiłem dopiero 3 pełne cykle ładowania bez bez formowania baterii więc liczę że przy 10 pełnym cyklu już będę wyciągał więcej ;)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    parart

6aa343d1c14d0cb36ceae3dfbd9e1015.jpg
    a20aea2b0b3e8801f93899ea91518ef1.jpg

Coś system mi zabiera dużo energii z baterii. Macie jakieś sugestie jak się z tym uporać?

Edytowane przez Szynku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, na wstępie zaznaczę że nie mogłem znaleźć na tym forum działu przeznaczonego dla A3.

Kilka dni temu kupiłem w orange Samsunga galaxy A3 i od samego początku zwróciła moją uwagę bateria w tym telefonie, nie wiem czy trafiłem na jakiś feralny model czy powinienem oddać go na gwarancję, a mianowicie bateria strasznie szybko się zużywa, podczas użytkowania jeszcze nie przykuło to mojej uwagi tak bardzo mimo że i tak bardzo szybko spadają jej "procenty" ale podczas gdy telefon jest wygaszony i nie używana np. nocy bateria potrafi spaść nawet o 50% na włączonym oszczędzaniu energii. Dzisiaj bateria wytrzymała zaledwie kilka godzin użytkowania. Android w wersji 4.4.4. Z góry dzięki za pomoc i przepraszam za dział w którym piszę ale nie mogłem się odnaleźć. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    parart

U mnie nie było tak tragicznie jak przedstawiasz. Niemniej mi pomogła analiza zużycia baterii. Tam największe zużycie wykazywał system Android. W aktywnych aplikacjach znalazłem jeden proces który zatrzymałem i od tej pory juz jest do przyjęcia. Zobacz na załączonym obrazku.

post-164367-1439840839,9785_thumb.png

Edytowane przez Szynku
    Dodano spoiler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Używałeś jakiejś aplikacji do tej analizy ? Bo jak patrzę na zużycie baterii to również "system android" oraz "jądro systemu, ekran i czuwanie sieci" ciągną najwięcej. To jest niemożliwe żeby nowy telefon się tak szybko rozładowywał w stanie "spoczynku" i to jest bardzo martwiące.

11872980-1042695989088404-790431606-n.jp

Edytowane przez Szynku
    Dodano spoiler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    parart

Wchodzisz w ustawienia/aplikacje/manager aplikacji/uruchomione i tam zatrzymałem to co się dało. Następnego dnia było zdecydowanie lepiej. Dodatkowo zainstalowałem Battery Doctor i dziś to tak wyglada:

post-164367-1439915683,0478_thumb.png post-164367-1439915696,7225_thumb.png

Edytowane przez Szynku
    Dodano spoiler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety nic to nie dało, a z tą aplikacją czuję że jeszcze krócej bateria trzyma. Chyba będę musiał podjechać do nich i złożyć reklamację bo to jest niepojęte żeby bateria traciła w nocy 35-50% i trzymała max 1 dzień. Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ziewal

Ta bateria ma pojemność o ile pamiętam 1900 wie nie licz ze będzie Ci trzymała dłużej niż dzień ewentualnie dwa mi trzyma jeden dzień i nie narzekam tak ma być

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi