Skocz do zawartości
Johny_73

Pytanie o połączenia wideo/Skype

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam następujące pytanie - jeśli było to sorki - ale nie znalazłem, otóż:

- czy posiadając w smartfonie kamerkę do połączeń wideo można wykonywać takowe

w sposób nazwijmy to "tradycyjny" oraz przez Skype? Słyszałem, że ponoć niekoniecznie -

oczywiście wiem, że taka możliwość wymaga Android 2.3. (Skype)

Proszę Szanowne bardziej doświadczone Koleżeństwo o odpowiedź na powyższe pytanie a także:

- jakie smartfony są najlepsze do wideokonferencji - to funkcja, która najbardziej jest mi potrzebna w

smartfonie z racji wykonywanej pracy. Zastanawiam się nad:

LG Optimus 2X, Xperia Neo, HTC Incredible S - a może coś z Motoroli?

Co moglibyście polecić z własnych doświadczeń?

I pytanie nr 3 co z jakością połączeń w LG Optimus 2X - podobno występują problemy z

dodzwonieniem się, zniekształcenia głosu - no i do tego odklejanie się szkła Gorilla :facepalm3:

Problemy te były poruszane na tym forum - jakiś epilog tych kłopotów?

Piszę w wątku LG Optimus ponieważ nie ukrywam, że P990 spodobał mi się i raczej był moim faworytem

do kupna, ale wspomniane tu problemy troszkę mnie zniechęciły.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yaris

Skype z wideo rozmowami tylko z Androidem 2.3 ale o tym wiesz

a co do pytania 3

to mogę ci powiedzieć o LG X2:

odkleja się gorilla glass

przycina się telefon

zawiesza

bateria szybko się rozładowuje

samo istne restarty

czasami problem z wifi nie można go włączyć trzeba restartować telefon

praktycznie co 2 dzień coś nawala statystycznie

ale ogólnie mówiąc telefon fajny :D

przy tym telefonie się nie nudzisz cały czas coś można to nazwać jako plus ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    horde

W takim razie to i ja odpowiem :)

Nie odkleja się w żadnym razie gorilla glass, od początku nie zanotowałem żadnych restartów, czy zawieszeń.

Rozmowy na dobrym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jare'k

U mnie też nic się nie odkleja. Zdażają się samoistnie restarty ale nie tam jakoś nagminnie. Jeśli chodzi o jakość rozmów to potwierdzam że są na dobrym poziomie. Nie miałem problemów jeśli chodzi o połączenia przychodzące. Bateria mogłaby trzymać dłużej. Problem z wi-fi występuje również u mnie.

Sent from my LG-P990 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za zainteresowanie.

Co do baterii to jestem przygotowany, że co wieczór pod 220V :P

Taka specyfika Androida i smartków z 4 calami na pokładzie i mnogością funkcji,

ale ta awaryjność trochę mnie przeraża. Potrzebuje czegoś raczej bezawaryjnego.

Do tej pory sporadycznie używałem GT540 Swift i muszę przyznać - zero problemu :hurra:

Nie wiem teraz co robić? Może to tylko choroba wieku dziecięcego i potem dopracują P990?

Pytanie tylko jak długo to potrwa? Za bardzo nie mogę czekać. Myślałem też o Neonówce SE

ale wkurza mnie jej plastikowość z butelek po napojach i starych CD >:(

Ech.... kocham ekologów i ten ich bełkot o klimacie i takie tam ... :facepalm::PP

Ma ktoś jeszcze jakieś typy na smarta z video?

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    SIlverX

Kolej na moje spostrzeżenia:

odkleja się gorilla glass - absolutnie nie

przycina się telefon - jak wyżej

zawiesza - ani razu mi się nie zawiesił

bateria szybko się rozładowuje - wszystko zależy od romu

samo istne restarty - ani razu tego nie zaobserwowałem

czasami problem z wifi nie można go włączyć trzeba restartować telefon - działa poprawnie

praktycznie co 2 dzień coś nawala statystycznie - nonsens

Ogólnie telefon jak dla mnie cud, miód i orzeszki. Większość problemów można zniwelować poprzez instalację customowego romu, chociaż jak miałem stary 10C problemów żadnych także nie miałem. Bateria najlepiej trzymała mi na DjDroidzie, jednak po zainstalowaniu kilkudziesięciu aplikacji telefon łapał muła. Teraz mam cyanogenmoda, narazie jest to najlepszy rom do czasu pojawienia się oficjalnego 2.3.4 od Modaco. Jeżeli chodzi o baterię bardzo ważną kwestią jest zasada zainstalowania odpowiedniego RILu co do wersji basebandu, polecam program LG GetRil.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Wszystko fajnie - mnie ten telefon naprawdę bardzo się podoba - ale jest jedno ale -

ja jestem cienki bolek jeśli chodzi o Custom ROM-y - nie chcę eksperymentować, żeby nie uszkodzić

fona na amen. Mam zasadę, że jak się na czymś nie znam to nie wcinam się jak majtki w ...

Jedyne moje osiągnięcie to aktualizacja GT 540 z Andka 1.6 do 2.1 i to też przez stronę LG ;/ :D

Dlatego postanowiłem się Was poradzić - jako fachowców. Śledzę to forum już jakiś czas i wiem, że wielu osobom pomogliście. :)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    SIlverX

Najnowszy oficjalny 10C z czerwca jest bardzo dobry, nie ma się czego bać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yaris

Nie wiem co jest ale mój telefon w ciągu ostaniach dwóch dni zawiesił się 3 razy

czyli po prostu zamilkł już nie wspomnę o problemach z włączeniem wifi

Aha jak to możliwe ze jest nowsza wersja 10C z czerwca jak ja mam telefon z maja i jak sprawdzam aktualizacje to pisze ze mam najnowsza o co tu chodzi ???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie miałam problemów z wifi, restartami, zawieszaniem, jakością rozmów.

Bateria mogłaby trzymać lepiej, ale pojemność jest jaka jest. Zresztą - LG nie odbiega zbytnio od innych fonów z podobnie dużym wyświetlaczem.

Mechanicznie, ok. Jedyne zastrzeżenie mam do tego srebrnego paseczka z tyłu obudowy. Jest bardzo miękki i któreś szybkie otwarcie pozostawiło mi rysy od paznokcia. No, ale może Panów to nie dotyczy :)

Po za tym - świetnie nadaje się dla kogoś, kto grzebać i szukać nie lubi. Otwierasz, startujesz, używasz. Standardowe aplikacje nie są złe i jest ich całkiem sporo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi