Skocz do zawartości
szpila9

MacBook Air i Note4 - jak wspolpracuja ze soba?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! nie widziałem jak dotąd wątku, który odpowiedziałby na moje pytanie.

Mam (na dziś) MacBook'a Air i iPhone 6, ale stale "męczy" mnie pozytywnie wiele ciekawych funkcji Note (rysik, wielofunkcyjnośćszybkie ładowanie itp. itd).

Trochę mniej pozytywnie nastraja mnie android i pozbycie się iOS oraz pytania czy takie nowe połączenie - MacBook + Note 4 to zgrana para?

Będę wdzięczny za każdą uwagę i sugestie - Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak chcesz to łączyć, czego oczekujesz od tej kolaboracji? Mi bardzo dobrze działa połączenie MacBook Pro i Galaxy Note 10.1 N8000 jako tablet graficzny przy programie Air Stylus.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kolact

Trudno odpowiedzieć na to pytanie. IOS będzie chodził płynniej od Andka, natomiast jeśli chodzi o personalizację to według mnie daleko Applowi do Samsunga. 

W tym roku miałem gości z zagranicy, którym musiałem poustawiać parę rzeczy w Iphonach 5/6 i dla mnie dostęp do ustawień i zawiłość w dotarciu do nich była niezłą udręką. Przydatnych funkcji też było jak na lekarstwo. Note wg mnie jest dużo bardziej użyteczny, ale animacje i przejścia mogą Cię wkurzać po IOS. Musisz sam sobie odpowiedzieć czego chcesz, bo jak ograniczysz się do przeglądania FB, Internetu to nie ma za bardzo sensu. Natomiast jeśli potrzebujesz zaawansowanych funkcji to warto. 

Ja mam takie podejście, jeśli dadzą mi nietypową funkcję z której skorzystam parę razy w roku i uratuje mi tyłek to jestem zadowolony, bo na innym sprzęcie bym tego nie ogarnął - a Note 4 ma parę takich funkcji ;)

P.S. W tablecie Tab S 10.5 brakuję mi trochę funkcji z Note, ale potraktowałem go tylko do konsumpcji treści. Bardziej zaawansowane rzeczy robię na telefonie - inna sprawa, że 90% z nich robię w terenie, gdy mam przy sobie tylko telefon. 

Edytowane przez kolact

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do oczekiwań to szybkość ładowania baterii, lepsza konsumpcja treści (wielkość ekranu), funkcje rysika - notatnik + media - Wolfson(?) - pyt. czy faktycznie warto. 

Mac jest idealny jako netbook, a od Note oczekuję "tego samego" tylko w wydaniu nie XL tylko S.

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kolact

Ad1 - nie wiem jak IP 6, ale Note błyskawicznie ładuje baterie.

Ad2 - wielkość ekranu i konsumpcja treści bajka jak na telefon. Wszystkie mniejsze telefony wydają się jakby miały za małe ekrany.

Ad3 - funkcje rysika i notatnik bardzo in plus, ale oczywiście bez przesady. Książki bym na tym nie pisał. Wymienię w podpunktach ich przydatność:

a) lista zakupów na sylwestra - dostałem zdjęcie kartki od koleżanki, zmieniłem inteligentnym wyborem pismo odręczne ma tekst, a potem wszystko wykreślałem z listy w markecie.

b) organizacja wieczoru kawalerskiego - znałem mało uczestników, wiec szybki screen zaproszonych i edycja wpłat na bieżąco opcją pisanie po ekranie.

c) wymiarowanie detalu - klient poprosił mnie żebym podjechał zwymiarować łatwy detal, który mam mu później wykonać. Na miejscu okazało się, że jest skomplikowany i baźgranie po kartce zajęłoby wieki. Dlatego robiłem zdjęcia poszczególnych elementów i nanosiłem na nie wymiary rysikiem. Tą sytuację najbardziej doceniłem.

d) krótkie notatki na parę linijek.

Ad4 - nie mam porównania.

Jak widzisz większość funkcji rysika zastąpi kartka i ołówek, ale nie zawsze są pod ręką, a na zakupy zawsze zapominam jej wziąć, dlatego uważam że Note potrafi bardzo uprzyjemnić życie jeśli się tylko chce i wie jak z niego korzystać.

P.S. multiwindow też się przydaje.

Idź do sklepu i sprawdź jak Ci się korzysta z notatnika i będziesz wszystko wiedział.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Posiadam Note 4 i Macbooka Air - pytanie o jaką współpracę między nimi Ci chodzi...

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pawelpp

Nie wiem jakie funkcje ma one onte dla macbook...ale w androidzie sa znacznie upośledzone. Jeśli piszesz dużo, notujesz często, jesteś studentem czy uczniem ktory prowadzi zeszyty w formie cyfrowej (pisze na ekranie tabletu rysikiem jak w zeszycie) to najlepszym rozwiązaniem jest Surface Pro 3 + SG Note 4....używanie offica 365 z OneNote i synchronizacja przez churę Onedrive.....

Jedyny minus to s-peny w note i Surface pro 3 nie są kompatybilne(można wymiennie stosować rysiki samsunga i suraface pro 1 oraz 2)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kohena

Przykro mi. Powróciłam do iPhone po roku z Note 4. Nijak współpracują. Do strumienia zdjeć trzeba dziobnąć automatora- ale to przy wersji iPhoto a nie aplikacji zdjęcia. Po podpieciu przez usb Note jest niewidzialny dla APPLE:). Programy do obsługi- kies możesz darować bo raz widzi raz nie. Głownie nie widzi. Rysik super. Ale reszta odrzuca. Po aktualizacji do lolipopa- bateria nie trzyma dnia jak w iPhone :) wiec albo przesiadasz się na windę albo zostawiasz iPhone i Macbook. JeZeli interesuje Ciw więcej- od doświadczonego użytkownika Note plus Macbook- daj znać PW.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi