Skocz do zawartości
areq18

Brak reakcji na sms + konwertowanie sms do mms

Rekomendowane odpowiedzi

areq18

Witam
    Od 5 dni używam swojego nowego Samsunga Galaxy S5 z andkiem 5.0 bez roota , problem leży w :

1) Po wypełnieniu znaków na 3 smsy konwertuje mi owego smsa w mms i nie mam pojecia gdzie to zmienić i czy tak się w ogóle da zrobić ? Próbowałem zmieniać tryb wprowadzania z automatu na UNICODE lub GSM ale też nic nie dało.

2)Telefon bardzo często nie reaguje na smsy, czyli dostaje smsa od dziewczyny i zero reakcji - brak dzwieku,wibracji ani info na ekranie blokady. O samym fakcie smsa dowiaduje się gdy wejdę w daną rozmowe ale też pojawia się tylko dymek i tyle. Zauważyłem, że zazwyczaj tak się dzieje w drugim smsie od danej osoby bo pierwszą odpowiedź mi zazwyczaj normalnie zapowiada zaś drugą już nie, po napisaniu smsa nie wychodzę z apki tylko od razu blokuje ekran.

Teraz tak :
    Aplikacja wiadomości - stockowa
    Klawiatura - Swiftkey keyboard - kupiona
    Tryb wprowadzania - Automatyczny
    Launcher - stockowy TouchWiz
    Operator sieci Play - najczęściej na roamingu T-mobile

Dodam, ze moja dziewczyna równo ze mną kupiła Sony Xperia Z1 Compact z andkiem 5.0.1 i jej takie cyrki się nie dzieją(a smsów może pisać ile chce ale np. nie może blokować niechcianych numerów :P) dlatego nie wiedziałem czy dać to do działu samsunga czy ogólnie andka ale znajomy miewa podobne problemy co ja więc dałem tutaj.

Bardzo prosze o pomoc.

ps. użyłem wyszukiwania ale niestety nie znalazłem nic przydatnego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    areq18

Czytałem ten temat i nie pomogło.

Problem rozwiązałem w inny sposób, po prostu ściągnąłem inną apkę do smsów, a mianowicie Chomp SMS, teraz wszystkie smsy mi dochodzą i jest powiadomienie no i nie zmienia mi wiadomości z sms na mms więc po kłopocie :)

Chociaż wielu doradza mi przejście na Go SMS Pro ale zobacze jak na Chomp bedzie mi sie "pracowało" :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

Textra lepsza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    areq18

Z tego co widzę Chomp sms  i Textre stworzyła ta sama firma, jakie są rozbiezności lub co uważasz za lepsze ? Chwilowo nie mam zbytnio czasu na potestowanie ale z chęcią bym się dowiedział tego i owego :)

W Chompsms jedynie przeszkadza mi brak dzwieku przy raportach dostarczenia, jedynie pokazuje "ptaszka" przy wysłanym smsie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    art12

Poczytaj w oddzielnych tematach dla tych aplikacji :) przydatne informacje.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi