Skocz do zawartości
Gość Mad

Ciekawe funkcje Sensation.

Rekomendowane odpowiedzi

W Sensation jest programik do nawigacji Locations, zrobiony we współpracy z Route66 (płatny) można go uruchomić z listy aplikacji bądź wkładając telefon w oryginalny uchwyt HTC. Ciekawostką jest natomiast to, że wybierając z głównego menu przycisk "telefon" ukazuje się: "ulubione", "ostatnie rozmowy", "wybierz numer" i co najistotniejsze... "WYBIERANIE GŁOSOWE". Działa znakomicie z polskim językiem i wyszukuje tylko kontakty i bez użycia internetu. Szkoda, że nie można umieścić tego przycisku oddzielnie na głównym ekranie... Chociaż można by popróbować... znaleźć plik i dać skrót na pulpit.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    "WYBIERANIE GŁOSOWE". Działa znakomicie z polskim językiem i wyszukuje tylko kontakty i bez użycia internetu. Szkoda, że nie można umieścić tego przycisku oddzielnie na głównym ekranie... Chociaż można by popróbować... znaleźć plik i dać skrót na pulpit.

Pozdrawiam

U mnie niestety nie działa wybieranie głosowe bez użycia internetu , chyba że trzeba coś w ustawieniach zmienić ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Muszę się przyznać, że przed Sensacją nie miałem telefonu z Androidem na pokładzie (no, może oprócz SGS II, ale tylko przez kilka minut). Zaskoczyło mnie bardzo dużo różnych funkcji i rozwiązań. Oto niektóre z nich:

Synchronizacja kontaktów z kontem google

Wiele pulpitów

Po podłączeniu słuchawek muzyka sama się włącza, a po odłączeniu wyłącza

Lock screen

Wykrywanie twarzy w aparacie

W cholerę ciekawych aplikacji

Przycisk dzięki, któremu możemy szybko wrócić do pulpitu

Pogoda

Nagrywanie w FHD

Znakomity ekran

Sense 3.0 :)

Niedawno byłem w salonie Orange i mieli tam DHD. Pobawiłem się nim trochę i muszę powiedzieć, że lepiej przesuwało się pulpity w 2.1. Takie moje spostrzeżenie małe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest coś czego nie miałem w Wildfire - po odebraniu połączenia jeśli położymy tel na stole głośnikiem do góry to włączy się automatycznie głośnik. BAJER :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie wiem, czy to coś nowego, ale w Hero mi tego bardzo brakowało - kiedy rozmawiasz wyłącza się ekran, ale jak ruszysz słuchawką automatycznie się włącza z powrotem i pokazuje klawiaturę.

no i wsparcie dla DLNA - muzyka z telefonu odtwarzana na kinie domowym :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dario

to ja się podepnę bo mam (na razie) dwa pytania. pierwsze o dźwięki, z moim ZTE miałem po prostu na ekranie blokady wybór odblokowania telefonu z jednej strony a z drugiej na zmiane wibracje albo dzwonek.

jakos nie mam zaufania do tego obracania telefonu, poza tym nadal nie wiem jak to dziala a z drugiej strony to irytujace ze ten sam sie wycisza bez mojej zgody ani wiedzy. da sie jakos na ekranie blokady ustawic taka opcje zebym sam mogl wybierac kiedy ma wibrowac a kiedy dzwonic ?

a pyt2 o tapety, te HTCowskie sa po prostu brzydkie a do tego dosc beznadziejne, ale jak chce wsadzic jakas zewnetrzna czy z jakiegos marketowego programu to tel zawsze chce tapety przycinac i to w dosc debilny sposob przez co z tapety zostaje malutki prostokacik z ktorego nic nie wynika

poradzcie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A próbowałeś rozciągnąć paluchem ten prostokącik na cały ekran? Dodatkowo tapeta musi mieć rozdzielczość ekrany Sensation lub jego proporcje żeby nie było potrzeby obcinania zdjęcia.

Na ekranie blokady nie ma możliwości edycji dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dario

oki, tapeta dziala, gdzies wyczytalem jaka ma rozdzielczosc i widocznie byla blednie podana, teraz wyczytalem inna, sciagnalem obrazek i jest prawie dobrze, wielkie dzieki :)

a skoro nie da sie wylaczac dzwieku dotykiem to moze mi ktos dokladnie powiedziec jak dziala to obracanie i trzesienie telefonem ? szukalem na necie i nie moglem znalezc zadnego opisu, w instrukcji tez nie znalazlem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    .andy
    a skoro nie da sie wylaczac dzwieku dotykiem to moze mi ktos dokladnie powiedziec jak dziala to obracanie i trzesienie telefonem ? szukalem na necie i nie moglem znalezc zadnego opisu, w instrukcji tez nie znalazlem

Gdy ktoś dzwoni i nagle zaczniesz trząść telefonem to dzwonek zostanie wyciszony, gdy natomiast ekran skierujesz do dołu to i dźwięk i wibracja się wyłączą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Troszkę inaczej. Jeżeli telefon zadzwoni i Ty go podnosisz to wtedy dzwonek troszkę się ściszy żeby Ci nie rozerwało ucha :)

Jeżeli masz go w spodniach lub kieszeni kurtki to włącza się też dodatkowo wibracja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi