Skocz do zawartości
Wozik

Ginące pliki z karty SD

Rekomendowane odpowiedzi

Wozik

Witam,

zdarzyło mi się to już dwukrotnie. Zniknęły mi pliki z karty SD. Raz była to połowa katalogu content od Igo, drugim razem foldery alarms, ringtones i notifications.

Problem został zgłoszony przez wielu użytkowników, można go łatwo znaleźć np. przez "droid wiped my files", itd.

Czy ktoś z Was się z tym spotkał? Jakie macie rady, oprócz odmontowywania urządzenia USB przed odłączeniem telefonu od PC?

Edytowane przez Wozik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pitr

Ja zawsze przed odpięciem telefonu od komputera odmontowuję kartę z poziomu komputera a później telefonu i nie straciłem jeszcze niczego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pitr

Możesz jeszcze mieć na komputerze (nie na telefonie) jakiegoś wirusa, który usuwa wybrane pliki...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bo-s

Również karta może dogorywać lub trzeba na niej odpalić Windowsowego ScanDiska.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Również karta może dogorywać lub trzeba na niej odpalić Windowsowego ScanDiska.

Co?

Jeśli te foldery zaczynały się od kropki to mogą być nie widoczne po jakimś czasie, raz miałem coś takiego a innym razem straciłem wszystkie pliki po tym jak dałem .nomedia na roota karty ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bo-s

Co?

Czego nie rozumiesz? Napisałem, że karta może dogorywać czyli innymi słowy kończy swój żywot. Błędy w produkcji masowej się zdarzają niestety. Poza tym na allegro często można dostać podróbki kart, które są jeszcze gorszej jakości.

Co do ScanDiska to zaproponowałem go bo równie dobrze mogą to być błędy systemu plików. Wystarczy podłączyć telefon w trybie transferu danych, PPM na napędzie, który pojawi się w Mój Komputer => Właściwości => Narzędzia => Sprawdź => Rozpocznij.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dyfren

Jest jeszcze jedna możliwość. System plików na karcie, jeśli zmieniłeś np: na NTFS to jeśli za wcześnie wyciągniesz wtyczkę to dane się nie przegrają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bo-s

Karty SDHC są domyślnie formatowane w FAT32, natomiast zwykłe SD w FAT16.

NTFS jest w ogóle obsługiwany przez Androida?

Edytowane przez Bo$s

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wozik

Póki co sformatowałem ją narzędziem SD Formatter. Na razie jest OK, zobaczymy jak długo.

Wirus jest wykluczony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi