Skocz do zawartości
bioly

LG Spirit 4G LTE wady/zalety

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moja dziewczyna będzie przedłużać umowę w Playu i chce jakiś nowy telefon. Moją uwagę przykuły 2 modele LG, Spirit właśnie oraz nowszy model G4c. O Spiricie mogłem już co nieco przeczytać ma tym podforum, jednak G4c nie posiada jeszcze swojego działu. Więc pozwolę sobie zapytać tutaj - oba modele są do siebie zbliżone, jeśli chodzi o półkę cenową czy bebechy (przynajmniej bardziej niż G4c do G4). Co ewentualni użytkownicy mogą dobrego - bądź złego - napisać o tym modelu? Jakie wrażenia? Czy lizak i tylko 1 gb ramu to wystarczające połączenie? Nie tnie czasem? Jak multitasking się ma do tej konfiguracji? Obliczyłem, że w Playu warto wziąć G4c, gdzie abonament na 2 lata jest wyższy o 20 zł niż abonament bez telefonu. Mniej opłaca się tam branie Spirita. I jak tam z brandem Playa - bardzo przeszkadza czy raczej bez różnic w stosunku do czystego softu? Pozdrawiam wszystkich.

Dobra. Znalazłem dział G4c w pozostałych telefonach LG :/

Moje niedopatrzenie. Tak więc tutaj tylko zapytanie o wrażenia z użytkowania Spirita.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Joseph K.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon po najnowszych aktualizacjach dostał wielkiego kopa. Nic nie ścina, jednak problem z multiaskingiem jest, ale to przez androida 5.0.1. Z tego co można wyczytać od posiadaczy g4c - bardzo się ścina, ale to chyba kwestia czasu, kiedy wyjdą aktualizacje. Tak czy inaczej - na papierze g4c wygrywa wszędzie a kwestia optymalizacji to pewnie kwestia czasu.

Wysłane z mojego LG-E610 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ValdeQ

Mam tego smartfona od kilku miesięcy i po zrootowaniu i wgraniu czystego niebrandowanego softu doszedłem do wniosku , że telefon chodzi dosyć sprawnie bez żadnych zwiech a z usprawnień mam wgrany tylko Kernel Adiutor,do dźwięku PlayerPro z paczką Viper FX i wszystko śmiga.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie do uæytkowników tego smartfona.

Czy po najnowszych aktualizacjach Spirit działa płynniej?

Jaka jest jakość rozmów telefonicznych? czy dobrze słychać rozmówcę?

Mam chęć kupić ten telefon na gwiazdkę dla mojej mamy seniorki.

Czy to będzie dobry telefon dla niej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@Bajerniak

Zależy, czego Pani oczekuje od telefonu.

Spirit na v10k, z kilkoma poprawkami i L Speed działa dobrze, bardzo dobrze. Niestety trochę kuleje multiasking, ale i na to jest dobre lekarstwo. Rozmówcę słychać dobrze, zasięg jest dobry. Bateria trzyma przyzwoicie, aparat jest na prawdę dobry, a cala nakładka wygląda ładnie. Ale sam w sobie android 5.0.1 ma sporo błędów, które są naprawione w kolejnych wersjach, które - mam nadzieję - niedługo ujrzymy na nasz telefon.

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no i o takie informacje mi chodziło, bo zastanawiam się między Spiritem a Moto E 4g

Wybiorę Spirita raczej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@Bajerniak

Zależy, czego Pani oczekuje od telefonu.

Spirit na v10k, z kilkoma poprawkami i L Speed działa dobrze, bardzo dobrze. Niestety trochę kuleje multiasking, ale i na to jest dobre lekarstwo. Rozmówcę słychać dobrze, zasięg jest dobry. Bateria trzyma przyzwoicie, aparat jest na prawdę dobry, a cala nakładka wygląda ładnie. Ale sam w sobie android 5.0.1 ma sporo błędów, które są naprawione w kolejnych wersjach, które - mam nadzieję - niedługo ujrzymy na nasz telefon.

Czyli telefon po aktualizacjach od LG chodzi w miarę płynnie? Tak jak Bajerniak zastanawiam się między Spiritem a Moto E 4g (2015) dla mojej mamy. Telefon będzie używany głównie do dzwonienia, trochę Internetu i może czasem jakieś zdjęcia. 

Czy bateria da radę wytrzymać 2 dni? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@cincin27

Wszystko zależy od użytkowania. Nie jestem w stanie wywróżyć, jak telefon będzie używany.

Wysłano z telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jednak to nie jest do końca to samo. Samo to, że nie ma odblokowanego bootloadera już jest minusem. A tymi modyfikacjami to możesz mydlić oczy innym. Sam wspominasz, że w w postach, że stosowanie ustawień kernela i xposed łącznie zmuliło ci telefon. Czyli to nie jest złoty środek, a coś w rodzaju bierzmy co mamy i cieszmy się tym, bo LG nas olewa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@jakamins

Pisałem.... ale kiedy? Czas cały czas idzie naprzód. Teraz xposed nie zacina. Brak możliwości odblokowania bootloader to na pewno minus, ale jak widzę komentarze typu "ten telefon nie ma odblokowanego bootloadera, szkoda pieniędzy" to mnie coś trafia. Rozumiem, jeśli stock byłby niestabilny i wolny, ale w naszym przypadku tak nie jest, więc nie mamy co narzekać.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi