Skocz do zawartości
resak70

info Etui, futerały, bumpery do Z3 - dyskusja, uwagi, opinie

Rekomendowane odpowiedzi

do miedzianej z3 etui Ringe fusion powinno być przezroczyste czy tzw przydymione? tak aby najlepiej wygladało i było jak najmniej widoczne.

do czarnej napewno przydymione, ale jak z miedziana?

Edytowane przez Staszicu
    Double post

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydaje mi się, że z przezroczystym lepiej będzie wyglądać mimo wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakiś czas temu kupiłem szkło Nillkin Amazing 9H H+ do mojej Z3.. Wszystko ładnie, idealnie się przykleiła, wręcz przyssała. Wystarczyło jedynie położyć ją na ekranie. Niestety po tygodniu użytkowania muszę stwierdzić, że cholernie mocno się palcuje ;/

Szkła na poprzednich telefonach prawie wgl nie zbierały paluchów, a tu jeden na drugim widać. Strasznie to wygląda, trzeba go kilka razy dziennie przetrzeć.

Następnym moim zakupem było etui Ringke Fusion w kolorze Smoke Black. Założyłem 2 dni temu, dzisiaj dopiero zerwałem folie ochraniające.

Etui wygląda na przyzwoicie wykonane. Wszystkie przyciski są mocno wypuszczone na zewnątrz dzieki czemu bardzo łatwo je wyczuć i nacisnąć. Etui ma zasłonietą całkowicie klapkę na SIM/MicroSD. Z kolei zasłonka portu MicroUSB oraz złacza magnetycznego są odsłonięte, dzięki czemu jest do nich bezproblemowy dostęp.

Niestety pierwsze rozczarowanie przyszło szybko. Co prawda Z3 w tym etui mieści się w oryginalnej stacji dokującej w podkładce 34B, ale jest jej ciasno, wręcz bardzo ciasno. Próbowalem wszystkie pozostałe podkładki i nie ma opcji, żeby się w nie zmieściła.

Co prawda ładowarka magnetyczna ładuje, ale zdarza się, że przy uderzeniu w biurko, gdzie stoi lub przez lekkie poruszenie telefonem, ładowanie jest na ułamek sekundy rozłączane. Bez etui nie zdażyło mi sie to ani razu, a często tak ładowałem.

Nie jestem pewien czy takie chwilowe przerwy w ładowaniu są zdrowe dla telefonu.

Etui też zbiera palce zarówno na tyle obudowy jak i w środku. Nie jestem pewien czy nie jest to spowodowane tym, ze dopiero co ściągnąłem folię zabezpieczającą etui. Mam nadzieję, że w przyszłości przestanie być widać palce ;)

Obawiam sie również, że górna część etui w okolicach złącza magnetycznego może się z czasem przerwać, gdyż jest na prawdę bardzo cieniutka.

Mam nadzieję, że etui i szkło będą godnie chronić telefon przez caly okres jego użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    NCR

Na tego typu materiałach, paluchy niestety się odbijają... (aczkolwiek zdecydowanie mniej, niż na szkle)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a ja mam pytanie odnośnie obudowy case-mate tough wie ktoś może czy da się dokupić do nich klawisze ponieważ mi się gdzieś stracił klawisz poogłaszania i wyciszania a bez niego ciężko nacisnąć przycisk w z3 :P czy pozostaje zrobienie jakiejś prowizorki lub kupienia nowej obudowy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Raczej wątpię żeby ktoś się bawił w sprzedaż samych przycisków.. Możesz zerknąć na stronę producenta ;) Chyba była tu gdzieś podawana w tym wątku...

EDIT: to chyba było tu :

Sony Xperia Z3 Cases | Covers | Accessories | Case-Mate

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czy ktoś znalazł na allegro Ringke FUSION pasujące do Dual Sim ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na drugi raz jak nie jesteś pewna to poprostu nie pisz a wątpliwości sobie zostaw dla siebie.... bo ja znalazłem :cool:

wyraźnie widać [1:57] ze koleś ma taka wersje z szerszym wycięciem na dłuższa klapke dla dual sim.

Edytowane przez kiler73
    Nie cytujemy posta poprzedzającego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi