Skocz do zawartości
resak70

info Etui, futerały, bumpery do Z3 - dyskusja, uwagi, opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zależy mi na jakości, nie będę wydawać ponad stówy na jakieś skórki, srurki, chcę jedynie by telefon był osłonięty w razie upadku. Klapka w 1. i 3. otwiera się do dołu, więc nie wydaje mi się, aby zasłaniała obiektyw.

Jedyne co mnie zastanawia, to która opcja będzie mniej ograniczała ruchy dłoni, otwierana do dołu (1+3) czy do boku (2). W którym etui będzie łatwiej używać spustu aparatu oraz przycisków na wyświetlaczu. Nie używałem wcześniej żadnych etui, więc moje doświadczenie jest zerowe w tej kwestii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    grendel

Jak będziesz kadrował w poziomie, to cały czas musisz pilnować klapki. Nie wymyśliłem sobie tego tylko są to moje doświadczenia z etui ze skórki, srurki. Najwygodniejsze etui do fotografowania, to wszystkie bez klapki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Witam!

Dziś kupiłem Z3C. W zestawie dostałem euti cover view Sony SCR26. Pościągałem te folie, włożyłem telefon, wszystko się elegancko trzyma. Problem jest tylko taki, że podobno przez to okienko w etui można sterować całym telefonem. U mnie niestety telefon w ogóle nie reaguje na dotyk przez to okienko. Na dodatek odblokowanie telefonu przez to okienko byłoby i tak niemożliwe - jest za małe. Przypuszczam, że telefon musi się jakoś z tym etui skonfigurować. Wyczytałem, że trzeba włączyć NFC (czy jakoś tak) - włączyłem, ale nadal nic się nie skonfigurowało. Jak to skonfigurować ?

Włącz nfc i na wewnętrznej stronie przedniej pokrywki jest tag NFC. Przyłóż telefon co spowoduje ściągniecie specjalnej aplikacji.

Ja zrezygnowałem z tego etui bo przyklejony telefon po dłuższym użytkowaniu przesuwał się na tym kleju i trzeba go było od nowa przyklejać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@grendel w takim razie myślisz, że bardziej poręczny będzie nr 2 z klapką do boku? (etui bez klapki nie biorę nawet pod uwagę, chcę mieć osłonięty wyświetlacz)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    grendel

Nie wiem, nigdy takowego nie miałem. Ale wydaje się, że odbieranie połączeń w takim etui musi być upierdliwe. Trzeba otworzyć klapkę i dodatkowo wywinąć ją na plecy telefonu. Brrr! Przy robieniu foto jest podobnie, przy czym musisz pilnować klapki przy kadrach pionowych.

Da się żyć z klapkami przy fotografowaniu, skoro ja potrafię, to inni też. Nie mniej lojalnie informuję, że jest to trochę upierdliwe. Ja mam słabość do klapek i ich upierdliwość biorę na klatę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie kupiłem ostatnio Z3 i chciałbym do niego jakieś etui. Interesuje mnie coś takiego -> http://allegro.pl/etui-gumowe-s-line-obudowa-sony-xperia-z3-folia-i4889048914.html. Warto takie kupić czy lepiej zainwestować w coś sprawdzonego ?

Lepiej zainwestować w coś lepszego - to nie dość że mało chroni cokolwiek to jest jeszcze paskudne w obejściu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ufon73

Jest jakis fajny bumper bez pleckow? Pomijajac love mei

[Dodano: 09 marzec 2015 - 01:47]

Ewentualnie jakis malo klocowaty z pleckami :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj slim silikon 0,3mm przezroczysty ja używam i jestem zadowolony nie pogrubia i ma wszystkie wycięcia potrzebne oczywiście bez słowa na kartę sim i pamięci bo tego nie trzeba co chwila otwierać

nabazgrane z pilota od lodówki Z3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi