Skocz do zawartości
resak70

info Etui, futerały, bumpery do Z3 - dyskusja, uwagi, opinie

Rekomendowane odpowiedzi

@ Piotrek1995312 , dlaczego sądzisz, że ten podany przez Yellowmen będzie mniej wytrzymały ?

Spójrzmy jeszcze raz :

Etui pokazane przez :

Yellowmen : CASE-MATE SLIM TOUGH SGP - ETUI - SONY XPERIA Z3 (4917719176) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

matik3789 : Czarny Futerał Hard Case Mate Tough SONY Xperia Z3 (4895422771) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Ten co pokazuje Yellowmen, z wygladu wydaje mi sie bardziej wytrzymały.. Przede wszystkim nie mamy całego boku odsłoniętego i narażonego na upadki. Ładnie ukryty jest bok z portem do ładowania.

Niestety nie widzę więcej rożnic pomiędzy nimi.

Mógłby sie jeszcze ktoś wypowiedzieć i pomóc wybrać porządne etui, które zabezpieczy nasze Z3 ? ;)

Jeśli chodzi o szkło, to wybierać te Nilkin H+ ?

Trochę późna odpowiedź ale może komuś sie przyda. Przetestowałem oba.

Ten:CASE-MATE SLIM TOUGH SGP - ETUI - SONY XPERIA Z3 to wewnetrzna warstwa to silikon dość miękki ładnie leży na telefonie. Faktura silikonu zewnętrzna to gładka matowa "jakby piaskowana" powierzchnia. Szkoda że nie ma faktury wewnetrznej która jest "jakby grawerowana"motywem logo producenta. Gorzej z tą zewnętrzną aluminiową ramekczką, bardzo cieniutka "zero" sztywności, w miejscu głównych otworów dostępowych wystają malutkie wąsy, które utrzymują ramkę za silikon. zdarzało sie że odczepiały sie w miejscu portu.Strasznie to wszystko delikatne juz przy zakladaniu bałem sie pognę ramkę. Wada: nie pasuje do żadnej wkładki w stacji dokującej DK48 musiałem pokombinować i zmodyfikować stację by telefon chciał w niej stać.

Zmieniłem na: Czarny Futerał Hard Case Mate Tough SONY Xperia Z3 wewnętrzna warstwa to sztywny gładki matowy silikon, dobrze przylega do telefonu w nim są umieszczone przyciski. Na to na całą powierzchnię nachodzi zewnetrzna plastikowa część ściśle dopasowana do silikonowej części, powierzchnia zewnętrzna wzór radełkowany przez co obudowa nie ma prawa sie ślizgać. W miejscu dokowania jest odpowiednio dopasowana i pasuje do nominalnej wkładki stacji DK48 dla telefonu Z3. Pasuje do niego idealnie szkło Niklina h+ ale wtedy trzeba w DK48 użyć wkładki 34B czyli od Z3 Compact i gra super.

Edytowane przez Maxell76

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupiłem http://allegro.pl/etui-orzly-fusion-frame-sony-xperia-z3-compact-i4927219537.html

Jakość wykonania b.dobra lecz przyciski ciężko chodzą dlatego pokrowiec poleciał w kąt. Robię dużo zdjęć i podwójny skok przycisku aparatu jest tutaj niewykrywalny. Dla fotografa amatora pokrowiec odpada.

http://allegro.pl/jelly-case-goospery-mercury-sony-z3-czarne-i5165214927.html

Polecam to mój pierwszy pokrowiec. Bdobra jakość wykonania i przyciski są odkryte

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakość wykonania b.dobra lecz przyciski ciężko chodzą dlatego pokrowiec poleciał w kąt. Robię dużo zdjęć i podwójny skok przycisku aparatu jest tutaj niewykrywalny. Dla fotografa amatora pokrowiec odpada.

http://allegro.pl/jelly-case-goospery-mercury-sony-z3-czarne-i5165214927.html

Polecam to mój pierwszy pokrowiec. Bdobra jakość wykonania i przyciski są odkryte

A mógłbyś zrobić fotki jak wygląda z telefonem ? Ciągle mam mieszane uczucia, czy ten kupić, czy -> http://allegro.pl/etui-puro-ultra-slim-0-3mm-sony-xperia-z3-folia-i5170541829.html

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie z3 nie wchodzi w stację nawet w tej największej przystawce. Musiałem ją powiększyć o jakieś 0,7mm by komfortowo używać i nie celować w dobre miejsce. Z3C pewnie będzie miała taki sam problem.

Edytowane przez Assur92

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jaką masz największą wkładkę w ładowarce, bo zamówilem a w opisie aukcji pisze ża największ ma 10mm i mam nadzieję że będzie ok

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak kupujecie etui pod docka, to bierzcie pod uwagę że macie tam wkłady o określonych wymiarach, więc weźcie sobie grubość telefonu i etui i gotowe.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, zastanawiam się nad sensem rozwiązania, jakim są case'y-okładki. No więc tak: tył chronią jak każde inne etui, ale przód? Dla mnie to wygląda w ten sposób, że jeśli mamy szczęście to przy upadku case się zamknie i nic się nie stanie, ale przy odrobinie pecha okładka może się nie zamknąć i ekran się rozwali mimo etui za ponad 100zł. Poza tym używanie takiego etui jest średnio wygodne; wyciągając taki telefon z kieszeni MUSIMY użyć drugiej ręki do otworzenia okładki. Nie mówiąc już o tym ze takie etui bardzo powiększa telefon.

Miałem kiedyś dość fajna okładkę do HTC One ale na szczęście ani razu mi nie spadł. Piszcie proszę w komentarzach wasze odczucia i uwagi dot. użytkowania takiego case'a i jak takie coś zachowuje się podczas upadku. Może jest to tak zaprojektowane żeby zawsze się zamykalo?

Nie ukrywam, że zastanawiam się nad zakupem tego case'a ponieważ:

1. Jest to jedyny case do Z3 który mi się podoba

2. Okienko to ciekawy i czasami użyteczny ficzer.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ufon73

Są posiadAcze puro ? Ten silikon nie będzie luzny po czasie ? Wydaje mi sie ze ładnie by się z białą zetka komponowal :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy xperia z3 z etui s-line będzie pasowała do stacji dokujacej :)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi