Skocz do zawartości
Gość Plichu

Instalacja custom romu Sensation

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek należy odblokować swój telefon (póki co Sensation jest fabrycznie zablokowany). Jak to zrobić dowiesz się tutaj: link

Gdy mamy już odblokowany i zrootowany telefon:

1) Ściągnij interesujący cię rom w formacie .zip i skopiuj go bezpośrednio na kartę pamięci (bez żadnych dodatkowych katalogów itp)

2) Uruchom CWM (instrukcja poniżej):

- upewnij się że szybkie uruchamianie jest wyłączone (Ustawienia -> Zasilanie -> Szybkie uruchamianie)

- wciśnij i przytrzymaj przycisk VOLUME DOWN i włącz telefon

- uruchomi się Hboot. Wybierz pozycję recovery (navigacja odbywa się przyciskami głośności) a następnie zaakceptuj wybór przyciskiem power.

3) Zrób backup obecnego romu! (można pominąć jeżeli wykonałeś go już wcześniej)

4) Wybierz z menu "Install zip from sd card"

5) Następnie "Choose zip from sdcard"

6) Następnie wybierz swój pobrany wcześniej rom

7) Potem potwierdź wybierając "Yes - install twój_pobrany_wcześniej_rom"

8) Wróć do głównego menu recovery

9) Zrób reboot

10) Pierwszy start może chwilę potrwać, nie martw się tym to normalne. Enjoy

Na podstawie xda: link

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może mi ktoś powiedzieć czy do instalacji np. AR HD 3.0.3 muszę zrobić update systemu do wersji 2.3.4? Obecnie mam 2.3.3/1.35.401.1.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ladgim

Jeżeli masz root i soff to nic nie musisz robić. Ściągasz ARHD 303, wgrywasz na sd i przez recovery flash. Oczywiście zgodnie z zaleceniami: full wipe, partycje jak przykazano. I cieszysz się 2.3.4. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ściągnąłem: Android_Revolution_HD-4G_5.1.1.zip

Mam pytanie. Czy mogę wgrać to na androida 2.3.4 ? Teraz drugie - O co chodzi z tymi partycjami ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No jestem dumny z siebie :P zrobiłem s-off i robie backup pod root, mam nadzieje, że za 1 razem pójdzie. Jakby ktoś zrobił tutka jak zainstalować i skąd tego nowego RHD XE. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JaW

Brawo madtrexx :)

Sciągnij sobie z xda najnowszego RHD XE oraz plik SuperWipe, wrzuć obydwa pliki na kartę pamięci.

[ROM] Android Revolution HD 3.5.1 XE | High Quality & Performance | OC | faux 0.1.6 - xda-developers

Jak porobisz co trzeba to wgraj sobie ROM Manager (z marketu, darmowy) - tam dajesz opcję Uruchom w trybie recovery. Po uruchomieniu wybierasz install zip z sdcard, a potem choose zip z sdcard - i tam pokazujesz najpierw pliczek SuperWipe, a potem plik ROM-u RHD 3.5.1 - zatwierdzasz, czekasz i gotowe, nic wiecej. Pierwsze uruchomienie trwa dosc dlugo, więc sie nie denerwuj.

Powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzieki JaW :) Brzmi znów skomplikowanie, ale powoli się zrobi. Właśnie checker mi wyświetlił, że root się udał ;D aż piwo otworze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do czego jest ten Super Wipe ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co to jest to? : BusyBox & WiFi Calling Fix for 3.5.1 ? to jest potrzebne też czy może już w romie siedzi?

I ponoć trzeba radio też zmienić, żęby coś sie nie działo.. też nie wiem jak :/ ehhh

---------- Post dołączono o 13:56 ---------- Poprzedni post napisano o 13:44 ----------

No i pytanie czy ten cały CID jest potrzebny czy wystarczy s off i root...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JaW

SuperWipe robi format pamieci wewnetrznej, aby byla czysta przed instalacja nowego ROM-u.

Busyboxami sie nie przejmuj.

Radio mozesz wgrac w kazdej chwili, mozna to zrobic przed wgraniem Custom ROM-u, mozna po wgraniu, jakby cos działało źle.

ROM Manager ma swietna opcje robienia bacupów, korzystaj robiac backup po instalacji systemu i przekonaniu sie, ze wszystko pracuje poprawnie. W razie problemow przywracasz i jest ok.

Warto zrobic SuperCID, mozesz potem instalowac kazdy ROM, na przyklad oficjalne HTC.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi