Skocz do zawartości
Gość Plichu

Instalacja custom romu Sensation

Rekomendowane odpowiedzi

a wiec jak zablokowac ten bootloader ? chce miec po prostu czyste swieze otyginalne oprogramowanie w miare nowe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    AS0

forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1231249

Tu jest to opisane ale nie w 100%.

Potrzebował będziesz paczki z fastbootem.

Podlaczasz telefon w trybie fastboota, wlaczasz okienko fastboota i wpisujesz komendę jak w temacie na xda.

Jak będę na komputerze to napisze wiecej.

Jak masz HTC Sync to odinstaluj ;)

Wysłane z mojego HTC Desire HD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dobrze, więc poczekam na pełną instrukcję bo nie ogarniam angielskiego, pewnie przyda się też innym

---------- Post dołączono o 17:23 ---------- Poprzedni post napisano o 17:21 ----------

htc mało co ogarniam, więc jak najprościej bym poprosił

---------- Post dołączono o 17:53 ---------- Poprzedni post napisano o 17:23 ----------

dobrze to zaczekam, mysle ze innym tez sie przyda na forum

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    AS0

Żeby zablokować bootloader będziesz potrzebował plików fastboota na swoim komputerze - KLIK

Wypakuj do folderu na pulpicie najlepiej :)

-Steorwniki HTC pewnie już masz.

-HTC Sync, jeżeli masz wyłącz albo odinstaluj.

-Najlepiej działać na Windows Vista/7 - na Windows 8/8.1 mogą być problemy

1. Włącz telefon w trybie fastboota - wejdź najpierw w HBOOT (na wyłączonym telefonie naciśnij i przytrzymaj VOL- i POWER), klawiszami głośności wybierz FASTBOOT i zatwierdź POWER'em.

2. Podłącz telefon do komputera.

3. Włącz okno poleceń fastboota (Shift + PPM w obszarze folderu z fastbootem i wybierasz opcję "Otwórz okno polecenia tutaj").

Gdyby coś było niejasne - KLIK

4. W okienku wpisz najpierw "fastboot devices" aby sprawdzić czy telefon jest wykrywany (powinien pojawić się ciąg cyfr/liter)

Przykład:

post-178741-14255743470505_thumb.jpg

5. Teraz wpisz fastboot oem lock aby zablokować bootloader.

6. Telefon powinien uruchomić się ponownie.

7. Wejdź raz jeszcze w HBOOT w telefonie aby sprawdzić, czy operacja się udała - powinieneś na samej górze zobaczyć: *** RELOCKED ***

post-178741-14255743470702_thumb.jpg

Jeżeli będziesz miał bootloader relocked możesz wgrywać RUU :)

Powodzenia ;)

Edytowane przez AS0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jesteś mega, mozna to podwiesic, przyda sie pewnie, jak bede mial problemy to bede pisal, dzieki jeszcze raz :))))

---------- Post dołączono o 14:56 ---------- Poprzedni post napisano o 14:55 ----------

dostajesz pare piw, nalezy ci sie :)

---------- Post dołączono o 16:16 ---------- Poprzedni post napisano o 14:56 ----------

nadal jest błąd 155, jednak zrobiłem inaczej, włączyłem w telefonie tryb hboot i normalnie się wgrało, a wcześniej robiłem to na włączonym telefonie tak jak pisało w programie i wyskakiwał błąd 155

---------- Post dołączono o 16:39 ---------- Poprzedni post napisano o 16:16 ----------

mam pytanie jeszcze czy factory reset cos zmienia w oprogramowaniu cos moze przywraca albo cos podobnego ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    AS0

Dzięki a:P

Miesza mi się już powoli wszystko :P Może nie miałeś włączonego debugowania :)

Ale najważniejsze, że zadziałało :)

Factory reset nic nie zmienia w oprogramowaniu - przywraca aktualne oprogramowanie do stanu fabrycznego, czyli usuwa wszystkie dane i ustawienia oraz zmiany jakie zrobił użytkownik.

Dotyczy on tylko samego systemu Android :) Nie ma wpływu na hboot, roota, recovery, itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wlasnie mialem, dziwne ze na wlaczonym tel nie poszlo, a na hboot poszlo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam was koledzy. Od wczoraj jestem posiadaczem htc sensation xe i mam problem z wgraniem custom romu na ten telefon. Do tej pory uzywalem motoroli i z nia nie mialem takich problemow. A mianowicie sprawa przedstawia sie tak: Chce wgrac cm 10, ale telefon przy instalacji wylacza sie i koniec. Z tego co poczytalem to duzo odblokowywania z tymi htc, tyle ze dziwna sprawa, bo cm 10 nie moge wgrac, ale na telefonie zaistalowany byl jakis rom viper cos tam (android 4.1.1). Pisze byl, bo chcac wgrac cm zrobilem full wipe, ale wczesniej back up romu, tyle ze nie moge romu odezyskac przez restore. Tele uruchamia mi sie do przywiatnia sie ze mna napis htc i restartuje sie. Zastanawiam sie jak mogl byc wgrany jak w bootloaderze jest ze LOCKED S-OFF. Wersja hboot-1.29.0000. Pomozcie co mam zrobic zeby sflaszowac htc zeby mi smigalo cm. Jak pisalem, wczesniej mialem motorole milestone, pozniej atrix i nie bylo takiego cyru, chociaz tez musialem odblokowywac. Czekam na pomoc.

Wysyłane z mojego MB860 za pomocą Tapatalk

Edytowane przez banyy1988

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    AS0

Z zablokowanym bootloaderem i jednocześnie S-OFF się jeszcze nie spotkałem :P

Możliwe, że wygranie boot.img przez fastboota pomoże.

---------- Post dołączono o 20:26 ---------- Poprzedni post napisano o 20:12 ----------

http://forum.android.com.pl/showthread.php?p=3405282

Z telefonu ciężko mi to rozwinąć ale powyższy post, mimo, że dotyczy innego telefonu, może pomoże :)

Oczywiście plik boot.img musisz sobie sam wypakowac z zipa z ROMem.

Pliki fastboota są pod filmikiem z tamtego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam!

Szperałem, czytałem sporo o tym nieszczęsnym sensation ale nie mogę sobie sam poradzić dlatego zwracam się o pomoc do was.

Znajomy odblokował mi bootloader (UNLOCKED, S-ON), mam recovery 4EXT i na tym kończy się moja wiedza. Jako, że jestem mocno niekumaty po wielu godzinach czytania o tych rootach itp nadal nie wiem co zrobić. Każdego roma, którego wgrywałem (nawet jeśli był na aroma installerze) potem zacinał się na bootowaniu, na zielonym HTC na białym tle.

Robiłem wipe data, cache, dalvik... Nawet "format all partitions (z wyjątkiem kardy pamięci) i nadal po kolejnych dziesiątkach prób identyko sytuacja. Najpierw wgrywałem roma, potem gappsy, kernela nie ruszałem bo się na tym totalnie nie znam.

Zna ktoś może sposób? Dziękuję z góry

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi