Skocz do zawartości
Gość Plichu

Instalacja custom romu Sensation

Rekomendowane odpowiedzi

AS0

Jak masz S-ON to wgranie dodatkowo pliku boot.img przez fastboota powino pomoc :)

Poszukaj jak się to robi albo poczekaj to później Ci napisze co i jak ;)

Wysłane z mojego HTC Desire HD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jeżeli chodzi o wgrywanie boot.img to jest dość dobry filmik pokazujący co i jak (niestety tylko po angielsku):

Jeśli to rzeczywiście boot.img to tutaj masz filmik. A sprawdź jeszcze jedną rzecz jak jesteś w 4ext Recovery: Wejdź w Tools i tam na samym dole musisz mieć 'disable 4EXT SmartFlash' jak zamiast disable masz enable to kliknij w to. Opcja SmartFlash musi być włączona.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    siz17

Witam. Chciałbym wykonać "format"(wgrać od nowa androida) na telefonie htc sensation xe i nie bardzo wiem jak to zrobić, na sony np. pobierało się PC COMPANION klikało się napraw i wszystko się samo robiło :) Proszę o pomoc, z góry dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W ustawieniach jest chyba coś takiego jak przywróć do ustawień fabrycznych. Jeśli chcesz wogóle inny system wgrać np. nowszy 4.1, 4.3, albo 4.4 to musisz mieć roota, custom recovery, odblokowany bootloader lub S-OFF

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    siz17

Jest sens wgrywać nowsze oprogramowanie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nie żałuję, że wgrałem nowszy Rom. Odświeżony wygląd sense jest o niebo lepszy. Ja po odblokowaniu Bootloadera robię sobie backup systemu. Zdarzyło mi się, że po zainstalowaniu jakieś apki telefon doznał bootloopa. I co teraz? Telefon do kumpla i słyszę: Wgrywać kopie zapasową, na pewno pomoże. No i działa. Po odblokowaniu bootloadera rom można wgrać w niecałą minutę. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    AS0

Przede wszystkim napisz co masz w HBOOT (na samej górze) albo daj zdjęcie.

Jak tam wejść - na wyłączonym telefonie naciśnij i przytrzymaj VOL- i POWER.

Jak masz zablokowany telefon (bootloader LOCKED i S-ON) to możesz poprostu wgrać RUU, czyli oryginalne oprogramowanie z poziomu komputera.

TU jest chyba najnowsze oprogramowanie dla XE.

Natomiast jeżeli masz odblokowany (UNLOCKED i/lub S-OFF) to śmiało można jakiś custom ROM wgrać - a myślę, że warto :)

Ale najpierw daj znać co jest w HBOOT i dodatkowo jakie masz aktualnie oprogramowanie (sprawdzisz w Ustawianiach i informacji o telefonie).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    siz17

Aktualne oprogramowanie :

Wersja systemu android : 4.0.3

Wersja oprogramowania : 3.33.401.153

HBOOT :

Nie mogłem tego uruchomić poprzez trzymanie VOL- i POWER, ale jeśli chodzi Ci o wersje czy jak to tam się to nazywa to 1.29.0000 (sprawdzane przez revolutionary)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli najnowsze Stockowe oprogramowanie masz. Jeśli odblokujesz bootloader lub zrobisz S-OFF to nie będzie problemów z Custom romami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    siz17

Ale muszę robić roota?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi