Skocz do zawartości
Gość Plichu

Instalacja custom romu Sensation

Rekomendowane odpowiedzi

A co z tym Wipem? W poradniku dla sensation nic nie ma na ten temat a w instrukcji ROMA napisane jest"Upewnij sie by zrobić Factory Reset / Full Wipe przed instalacją ROMu"?

Troche jeszcze tego wszystkiego nie garniam...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wipe to format pamieci telefonu. Czyści rom ale nie tyka karty sd, powinno się go zrobić przed wgraniem romu.

http://tinyurl.com/3qt4nx2

Powyżej link do super wipe. Wgrywa się go jak rom. Via install zip from sd card, jesli masz juz recovery. Czyści pamieć i na czysto potem tą samą komendą install from zip instalujesz rom. super wipe trzymaj zawsze na sd, tak jak jakąś wersje romu. Jeśli wgrywasz nowa wersje danego romu - danego wybranego custom romu - to przeważnie superwipe nie jest potrzebny i można rom nadgrać. Wiecej poczytaj w poradniku i temat z tym związanymi na forum. Dział romy się kłania :)

Pamietaj! Wipe czysci całą pamięć telefonu więc prócz systemu, programy, smsy itd jesli masz cos waznego rób backup, titanium backup albo my backup. Rekordy gier wtedy można sobie zatrzymać, smsy, ustawienia i wiele więcej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ssebal

Witam

Od jakiegoś czasu jestem użytkownikiem Sensation przeszedłem z SGS2 i chciałbym sobie zainstalować jakiś stabilny rom ze zwiększoną ilością ram, płynnością. Zastanawiam się nad Android Revolution HD i ELEGANCIA Rom Series. Nie mogę na forum znaleźć poradnika dla laika tzn. od czego zacząć i jak podążać.

Czy na początek muszę wykonać to: http://forum.android.com.pl/f321/s-off-and-root-sensation-85796/ Czy po tych czynnościach mogę już zainstalować rom? I jak to zrobić?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yusuf1

Dokładnie tak jak piszesz ssebal. Czyli najpierw s-off i root. Później czynności które opisał madtrexx post nad twoim. Robisz je wchodząc do recovery poprzez przytrzymanie vol- i power. Wszystko jest opisane w dziale z cygan... Romami oraz w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xxlook
    Brawo madtrexx :)

Sciągnij sobie z xda najnowszego RHD XE oraz plik SuperWipe, wrzuć obydwa pliki na kartę pamięci.

[ROM] Android Revolution HD 3.5.1 XE | High Quality & Performance | OC | faux 0.1.6 - xda-developers

Jak porobisz co trzeba to wgraj sobie ROM Manager (z marketu, darmowy) - tam dajesz opcję Uruchom w trybie recovery. Po uruchomieniu wybierasz install zip z sdcard, a potem choose zip z sdcard - i tam pokazujesz najpierw pliczek SuperWipe, a potem plik ROM-u RHD 3.5.1 - zatwierdzasz, czekasz i gotowe, nic wiecej. Pierwsze uruchomienie trwa dosc dlugo, więc sie nie denerwuj.

Powodzenia :)

Czekam już drugą godzinę i krew mnie zalewa. "dość długo" tzn. ile.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

>1h to zdecydowanie za długo.

Przypuszczam, że ściągnąłeś ROM na bazie ICS, ale nie zmieniłeś firmware. Którą wersję ARHD próbowałeś zainstalować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xxlook
    >1h to zdecydowanie za długo.

Przypuszczam, że ściągnąłeś ROM na bazie ICS, ale nie zmieniłeś firmware. Którą wersję ARHD próbowałeś zainstalować?

Tylko jeden ROM u mnie działa, pierwszy mod który wgrałem Elegancia_GB_1.5.0. Żaden inny się nie uruchomi - przy instalacji wszystko ok, natomiast przy uruchomieniu zapętla się animacja startowa i tak ciągle w kółko w nieskończoność. Próbowałem zainstalować np. Elegancia_ICS_Phoenix_3.6.5, Elegancia_ICS_Sense4_build2.8

Edytowane przez xxlook

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Potrzebuję pomocy w zmianie Rom bo mam obecnie System Android 2.3.5 wersja HTC Sense 3.5 Numer oprogramowania Android Revolution HD 4.1.13 by mike 1986

W obecnym robioe mam problemy

Czasami jak ktoś do mnie zadzwoni i jest jeden sygnał to telefon wyłącza się

lub jak zostawię włączony aparat foto i telefon wejdzie w stan wstrzymania blokady ekranu to już koniec nie da się do włączy muszę wyciągnąć baterię i od nowa

Więc postanowiłem przejść na Android Revolution HD 6.6.3 XE (Audio Beats)

z [ROM] Android Revolution HD 6.6.3 | ICS | High Quality & Performance | 3.32.401.105_R - xda-developers

W pierwszej kolejności zrobiłem kopię My Backup Root niepłatną wersją

potem kopię w recorvery

I teraz mam na stronie

Firmware package - niewiem co to jest kiedy instalować ?

Android Revolution HD 6.6.3 XE (Audio Beats) to wiadomo na końcu i to jest jasne dla mnie

Super Wipe - też jest jasne czyści przed romem ale kiedy mam to wykonać na samym początku czy coś wcześniej ?

With 6.6.x ROMs I strongly recommend flashing 11.69.3504.00U_11.22.3504.07_M radio - a to wiem że to radio ale którą pobrać i kiedy instalować

Tak więc dla znawców tematu

co mam w jakiej kolejności wykonać by podmienić rom i radio ?

Ewentualnie co trzeba zrobić by wyczyścić kartę SD

Z góry dzięki wielkie

Edytowane przez lisek26

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xsysiu

Mam problem taki sam jak xxlook. Mianowicie, odblokowałem bootloader przez HTCdev, zainstalowałem clockwordmod, zrootowałem za pomocą superuser-3.0.7-d-signed. Po instalacji romu (próbowałem Elegancia_ICS_Sense4_build2.8 i ViperS_1.1.0) Rom instaluje się bez błędów ale wiesza się na animacji. Teraz mam stockowe 4.0.3. Próbowałem zrobić superCid ale nie zapisuje jedynek, mam cid HTC__032. Wcześniej miałem xperie x10 i nie miałem problemów z instalacją custom romów. Ma ktoś jakieś sugestie jak to ruszyć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi