Skocz do zawartości
Gość Plichu

Instalacja custom romu Sensation

Rekomendowane odpowiedzi

xsysiu

a teoretycznie bez s-off i z odblokowanym bootloaderem powinno dać się zainstalować custom rom? Bo już się gubię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak można zainstalować custom rom.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie powiedział bym, że po odblokowaniu przez htc dev da się zainstalować custom rom. Jeśli się nie mylę, to dalej nie masz dostępu do partycji boot, na której znajduje się kernel, a przecież większość romów posiada custom kernel. Nie mówiąc już o romach typu AOSP (CM9) luk AOKP. Po htc dev unlock możesz zrobić roota i wprowadzać zmiany na partycji system, czyli teoretycznie możesz zmienić rom, niestety kernel musi pozostać.

Jeśli się mylę - proszę mnie poprawić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

Na tę chwilę unlock via HTCdev to jedyne, na co mogą liczyć posiadacze HOXów. Da się po takim unlock zainstalować CWM, a co za tym idzie i customy (w tym AOKP) i custom kernele.

Flashowanie samego hboota jest przez to utrudnione (bez s-off ciężej jest wrócić do stockowego ROMu, albo żonglować wersjami hboota). Polecam zajrzeć do tutoriali w dziale ROMy i Modyfikacje HOX - wiem, że to nie jest ta sama słuchawka, ale czynności typu jej odblokowywanie czy wgrywanie CWM wyglądają niemalże identycznie (z tym zastrzeżeniem, że jedyny dostępny unlock to ten z HTCdev... no i tym że nie flashujemy paczek dla innego telefonu na swoim ;-)) przez co zawsze można sobie poczytać o alternatywnych drogach zabawy słuchawką.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xsysiu

Nie jestem pewny ale animacja chyba (po pierwszym ekranie htc) jest wynikiem załadowania się kernela tak przynajmniej było w se X10. A ewentualnie który rom jest oparty o stockowy ICS do sensation?

edit

raggatokan najlepsze z tego że rom instaluje się bez błędu ale nie chce się załadować :(

Edytowane przez DonPorazzo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    A ewentualnie który rom jest oparty o stockowy ICS do sensation?

Np. ARHD, ale ARHD ma też custom kernel.

Czemu nie chcesz pójść o krok dalej i zrobić s-off? To załatwiłoby Twoje problemy ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xsysiu

Z tego co mi się wydaje będę musiał jednak zrobić s-off. A jeżeli mam odblokowany bootloader to s-off mogę zrobić wg opisu, czy muszę go najpierw zablokować?

Wysyłane z mojego HTC Sensation Z710e za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Takiego "nieładu" jak na forach dotyczących Sensation to przy żadnym telefonie do tej pory nie uraczyłem. Od 4 dni czytam różne wątki i nadal nie wiem co właściwie należy krok po kroku zrobić by mając stockowy 3.33 i hboot 1.29 zrootować telefon i wgrać customa. Linki do różnych metod, stare nieaktualne poradniki, nie wiadomo właściwie która metoda działa a która nie. Brakuje takiego ładu jak było na forum SGS2, gdzie mając daną wersję romu były odnośniki do konkretnego przypadku. Wiele telefonu już miałem i wszystkie bez problemu rootowałem ale po raz pierwszy czuję się taki zagubiony. Ktoś może jest chętny do pomocy? Nie widzę, każdy skieruje tylko by czytać setki stron, by na 128 str dowiedzieć się, że metoda już nieaktualna :)

Edytowane przez rychu-dom
    obraźliwe co dla niektórych słowo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podpinam się do prośby, też czytam tu i ówdzie i na razie trochę zagubiony jestem. Mam ICS'a stockowego, to na razie znacznie ogranicza pole manewru - czy tak ?

Jest gdzieś jakiś poradnik wyjaśniający "po chłopsku" wszystkie terminy związane z tym tematem (S-OFF i tym podobne) ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi