Skocz do zawartości
Gość Plichu

Instalacja custom romu Sensation

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumiem. Ja przesiadałem się na HTC sensation z lg swift. Też musiałem nauczyć się wszystkiego sam. Po prostu czytałem forum i wykonywałem czynności opisane w tutorialach. Nie wiem jak można łatwiej to opisać.

staszek_s i rychu-dom zachowujecie się, tak, jakby pomoc Wam się należała i każdy powienien teraz odpowiedzieć na Wasze pytania, choć zadawane były już wielokrotnie. Ile od siebie daliście społeczności android, żeby tyle wymagać? Macie możliwość korzystania z bazy wiedzy, jaką niewątpliwie jest dział sensation forum android.com.pl, ale chcecie mieć wszystko podane na tacy. Trzeba trochę włożyć w to wysiłku, poszukać i poczytać.

Jest poddział romy i modyfikacje. W tym poddziale przyklejone są tutoriale, które, moim zdaniem łatwo i przystępnie opisują co i jak należy wykonać. Jeśli jest to dla Ciebie za trudne, to może nie powinieneś się zabierać za modyfikacje oprogramowania swojego telefonu?

Proponuję wykorzystać 2 napisane przeze mnie tutoriale.

1) odblokowanie bootloadera

http://forum.android.com.pl/f321/s-off-dla-ics-juopunutbear-dla-hboot-1-2x-drut-trik-164806/

2) wgrywanie custom romu

http://forum.android.com.pl/f321/mam-s-off-jak-zrootowaae-zainstalowaae-recovery-clockwork-4ext-i-w-koa-cu-custom-rom-181154/

Zauważ, że nawet nazwałem tutoriale w taki sposób, aby było wiadomo w jakiej kolejności te czynności wykonywać.

pozdrawiam i życzę więcej wytrwałości

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

Wiesz rychu-dom, lektura Twojego postu skłoniła mnie do zastanawiania się, czy kiedy jeździsz w celach turystycznych do innych miast, albo po prostu nie możesz znaleźć czegoś w markecie, to też podchodzisz do jego mieszkańców/obsługi i dajesz tutaj upust swojej frustracji twierdząc, że jest burdel, bo jaśnie panicz niczego nie może znaleźć. Nie tędy droga (a przynajmniej nie do celu, który wydaje mi się, że sobie wyznaczyłeś - odblokowanie słuchawki).

Jeśli uważasz, że coś wymaga korekty, to taki post raportujemy (przycisk z trójkątem z wykrzyknikiem znajduje się przy każdym poście).

Jeśli natomiast potrzebujesz dodatkowego wyjaśnienia, to radzę, abyś o nie grzecznie poprosił, zamiast pojawiać się znikąd i pisać wszem i wobec, że burdel, brakuje ładu i królewicz nic nie może znaleźć, a w ogóle to gdzie indziej było lepiej.

Raggatokan napisał tutorial: http://forum.android.com.pl/f321/s-off-dla-ics-juopunutbear-dla-hboot-1-2x-drut-trik-164806/

Widziałeś go? Czytałeś go? Całego? Dokładnie? Ze zrozumieniem? Ale czy na pewno?

Ten tutorial pomoże Ci poradzić sobie z problemem, którym w słuchawkach HTC jest S-ON, i przejść do kolejnego tutorialu (nota bene też Raggatokana): http://forum.android.com.pl/f321/mam-s-off-jak-zrootowaae-zainstalowaae-recovery-clockwork-4ext-i-w-koa-cu-custom-rom-181154/

Przeprowadzania S-OFF mamy dwa tutoriale - jeden dla posiadaczy Gingerbread, drugi dla posiadaczy ICS. Jeden i drugi - wbrew temu co piszesz - są aktualne (tak, ciągle niektórzy posiadają w swoich Sensacjach Androida 2.3.4). Mamy też dwa tutoriale zakładania S-ON.

Uważam, że ktoś, kto naprawdę - tak jak piszesz - poświęca cztery dni na czytanie różnych wątków w dziale, nie powinien mieć problemów ze zrozumieniem czytanego tekstu i wydedukowaniem, który tutorial ma zastosowane w jakiej sytuacji (co dodatkowo ułatwiane jest przez fakt, że w każdym tutorialu jest to wyjaśnione).

W przypadku ewentualnych dalszych pytań dotyczących konkretnych etapów - zapraszam do pisania w odpowiednich wątkach z odpowiednimi tutorialami, aby nikt nie musiał skakać po tematach poszukując dla Ciebie rozwiązania. A jak coś będzie wymagało poprawienia w samym tutorialu czy jego opisie na forum - jesteśmy otwarci na sugestie i konstruktywną krytykę. Przyjście na forum, tupnięcie nóżką i powiedzenie, że jest burdel niestety definicji konstruktywnej krytyki nie wyczerpuje.

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam ponownie. Na wstępie chciałem przeprosić wszystkich, których obraziłem celowym użyciem słowa "burdel". Użyłem go celowo zamiennie ze słowem bałagan lub twórczy nieład, by wywołać lekkie poruszenie w temacie, co jak widzę mi się udało ;) . Napisałem tak dlatego,iż będąc maniakiem smartfonów zmieniam je regularnie od kilku lat co kilka tygodni, każdy rootuję, wgrywam customy i testuję je. Bawi mnie nie używanie słuchawek ale własnie rootowanie i te sprawy. Mając więc spore doświadczenie w tej kwestii, potrafię czytać ze zrozumieniem (także w języku angielskim technicznym), pierwszy raz spotkałem się z takim pokręconymi metodami (HTC'ów juz kilka miałem) rootowania. Może nie są one trudne, ale spojrzałem na te tutoriale oczami tak jakby na to spojrzał laik. I powiem szczerze , że metod wiele i laik się pogubić może, stąd moja wypowiedź. Na forach dotyczących innych telefonów jakoś lepiej dla laika jest to zebrane, tymbardziej, że tu się pozmieniały i wersje systemu i hbooty. Postaram się zrobić root i ładnie po kolei wszystko opisać, tak by laik wiedział krok po kroku co ma zrobić nie skacząc na podtematy i inne fora.

Wykonałem krok po kroku obydwa tutoriale (wersje nr 2 z drucikiem za pierwszym razem poszło), i poza dwoma nieścisłościami wszystko poszło OK. Nie piszę więc swojego tylko podam gdzie drobny problem wystąpił:

1.Punkt 3c, nie działa z przycisku instalacja recivery 5020, wszedłem w podkatalog DATA i uruchomiłem ręcznie plik FlashCWM5020.bat, wtedy poszło.

2.Punkt 5c, melduje że nie mam BusyBox choć jest. Załadowałem 4Ext ręcznie poprzez komendę flash w ADB : adb reboot bootloader , a potem fastboot flash recovery recovery4ext.img (pobrany ze strony XDA).

Edytowane przez rychu-dom

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

staszek_s i rychu-dom zachowujecie się, tak, jakby pomoc Wam się należała i każdy powienien teraz odpowiedzieć na Wasze pytania, choć zadawane były już wielokrotnie. Ile od siebie daliście społeczności android, żeby tyle wymagać?

Przykro mi, że tak od razu z grubej rury walisz na moje niewinne pytanie. Chodziło mi o jakiś artykuł, w którym komuś chciało się zebrać do kupy i omówić podstawowe pojęcia związane z całym procesem odblokowywania i zmieniania romu w telefonie, coś bardziej edukacyjnego dla początkujących. Warto wiedzieć co się robi zanim zacznie się grzebać w telefonie. Podejście "jak nie wiesz to spadaj" mi się nie podoba, w końcu nikt tu nikogo do niczego nie zmusza, nie ma obowiązku odpowiadania. Sam też się udzielam aktywnie w kilku wątkach, staram się nie mieszać z błotem ludzi za takie pytania.

Co do samego tutoriala to dzięki za wskazanie (i napisanie :) ), widziałem kilka różnych innych wątków z tym tematem związanych, stąd lekkie zagubienie. Powinienem zwrócić uwagę na tematy przyklejone, co też od dzisiaj będę czynił :)

--- EDIT---

Ja też zamelduję przeczytanie całego wątku pod tutorialem DonPorazzo, wiele rzeczy się wyjaśniło, polecam lekturę każdemu początkującemu. W ramach małej rekompensaty stawiam browarek ;)

Edytowane przez staszek_s

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    joohtz

O kwestii czy jest to dobrze czy źle zebrane nie będę dyskutował, ponieważ każdy może mieć swoje zdanie. Powiem tylko, że bez problemu "odnalazłem" wątki, które pomogły mi w instalce customa. I tak, uważam się za laika w tej dziedzinie, bo po 1., jest to mój pierwszy fon z androidem, po 2., przedtem hackowałem tylko poczciwą nokię 5800, która długo mi służyła :) Nie wiem jak jest w innych działach, ale wg mnie wątki są łatwe do znalezienia, napisane w prosty i zrozumiały sposób (wręcz prowadzą za rączkę;)), a jeśli ktoś będzie miał jakiś problem, to zawsze może w danym temacie poprosić o pomoc a:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon zawiesza się na napisie HTC. S-ON, Hboot 1.27, Unlocked. Próbowałem wgrać customowy rom, niestety coś musiałem sknocić i telefon nie włącza się. Jest jakaś możliwość odratowania go?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Archie

Witam,

Mam następujący problem: słuchawka zawiesza się przy właczaniu na napisie HTC.

Unlocked

S-ON

Hboot 1.27

Chciałem wgrać nowy cm 10.1, ale dopiero po fakcie zorientowałem się o koniecznosci pierw zrobienia SCID. Wcześniej stock android 4.0.3.

Jest jakaś możliwość zaradzenia temu? na sd mam tylko zipa z cmem i gapps, bez backupów całego systemu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakie masz recovery?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Archie
    Napisano (edytowane)

@ up

cwm 5.8.0.9

Edytowane przez patrykowy
    Regulamin Forum, punkt 4.6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zostają dwa wyjścia: możesz spróbować zamienić cwm na 4ext ( tutaj info http://forum.android.com.pl/f321/ice-cream-sandwich-root-161045/ )

Na wyłączonym vol- i power - recovery - tools - smartflash for s on √

Jeśli nie było brandu, to powinno zaskoczyć bez supercida (u mnie zadziałało)

Lub RUU i s-off i dopiero custom

http://forum.android.com.pl/f321/stock-ruu-277872/

http://forum.android.com.pl/f320/s-off-dla-ics-juopunutbear-dla-hboot-1-2x-drut-trik-164806/

Jeśli jest inne wyjścia, to bardzo proszę dajcie znać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi