Skocz do zawartości
cythia

Zmiana funkcji klawisza głośności

Rekomendowane odpowiedzi

cythia

Cześć, 

zakupiłam ostatnio tzw. selfiestick. Po podłączeniu go do mojego Samsunga Galaxy s3 LTE pojawił się problem. Kiedy naciskam klawisz na selfie stick'u telefon zamiast robić zdjęcie, przybliża obraz. Tak jakby przycisk na stick'u był powiązany z klawiszem zwiększania głośności. Na innych telefonach w ustawieniach aparatu jest możliwość zmienienia funkcji klawisza głośności, aby robił zdjęcie, jednak u mnie nie ma takiej funkcji. Dodam, że posiadam androida 4.4.4. Pobrałam specjalne aplikacje z google play do robienia zdjęć, dzięki którym problem ustaje, ale jakość fotografii robionej przy użyciu tych aplikacji jest gorsza. Czy jest jakiś sposób żeby klawisz głośności służył jako spust migawki aparatu? 

Bardzo proszę o pomoc. 

Edytowane przez cythia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ArEk335

@@cythia

Klawisz Vol+ i Vol- w Samsungu działa jako klawisz Zoomu w aparacie i raczej nic z tym nie zrobisz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
cythia

@@ArEk335

Właśnie sprawdzałam to na samsungu s4 mini i samsungu ace i tam jest opcja zmieniania funkcji tego klawisza, a w moim telefonie, nie wiedzieć dlaczego, nie ma, pomimo tego, że system ten sam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mysle, ze bez dekompilacji apki od aparatu i edytowaniu jakiegos xml'a sie nie obejdzie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

VOL+/- jako zoom, a przycisk wyłączania mozna ustawić jako spust aparatu:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi