Skocz do zawartości
kidler

automatyczne kasowanie zdjęć

Rekomendowane odpowiedzi

kidler

Witam. Kupiłem mojej mamie telefon htc desire z. Po dwóch dniach zabawy wyjechała z nim na wakacje do bułgarii. Od kilku dni do mnie dzwoni że same zdjęcia jej się kasują. Mówi że robi zdjęcia, są w galerii a jak wieczorem sprawdza to w galerii są już tylko tapety systemowe. Twierdzi że sama nie kasuje tych zdjęć i że cały telefon przeszukała i nie ma. Ktoś coś wie na temat tajemniczego znikania zdjęć i filmów?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli ma wersje Androida 2.2 (czyli nie ściągnęła jeszcze aktualizacji do 2.3) to wtedy one się nie kasuję tylko znikają z galerii (w rzeczywistości dalej są na karcie pamięci) żeby je zobaczyć trzeba wejść na kartę przez jakiś menadżer plików np. Astro i jak wejdzie na sdcard a później w dcim to tam będą wszystkie zdjęcia :)

Więcej na temat tego problemu możesz poczytać w odpowiednim wątku:

http://forum.android.com.pl/f243/nie-pokazuje-zrobionych-zdjae-ae-z-aparatu-76266/#post683683

(tutaj masz odpowiedź budniu jak częściowo naprawić ten problem)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

najprostszy sposób: uruchomić telefon ponownie (nie hibernować!) albo w ustawieniach odmontować/zamontować kartę sd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W 2.3 ten problem nadal się pojawia tak btw... Polecam aplikację SDrescan, chociaż też daje po du**e trochę, bo po skanowaniu w galerii pojawiają się wszystkie foldery (nawet te, które były ukryte przed skanowaniem, czyli mnóstwo ikonek z gier i innych śmieci), trzeba to za każdym razem ukrywać od nowa...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Funky666 powiem Ci że mam już 2.3 od udostępnienia aktualizacji i u mnie problem z galeria nie występuję (wcześniej na 2.2 występował cały czas).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To czemu mnie dalej on dotyczy i to w takim samym zakresie? Nie zmalała częstotliwość tych "zniknięć" ani ich skala. Jest dokładnie tak jak było...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm, osobiście po aktualizacji miałem jeszcze kilka innych problemów i po rozmowie z HTC polecono mi full wipe który uczyniłem i wiele z nich się rozwiązało. Może u Ciebie wipe pomoże w kwestii galerii?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie by pomógł, ale szkoda mi się z tym męczyć nie mając dostępu do Titanium Backup (rooooocik). Do problemów z galerią jestem przyzwyczajony, a więcej ich raczej nie ma (tzn. takich, które wipe mógłby rozwiązać), więc poczekam chyba na zapowiadaną łatkę i zobaczę, co z tego wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi