Skocz do zawartości
Nakess

Jakiego trybu nagrywania używacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Nakess

Pytanie proste, z czystej ciekawości. Nie wiem czy był już taki temat, sam nic nie znalazłem.

Po prostu, jakiego używacie trybu podczas nagrywania na co dzień? 4K, FullHD a może FullHD w 60 FPS? Który według was jest najlepszy? Osobiście używam 4K ale ciągle próbuje się jakoś przekonać do "standardowego" FullHD, korci mnie HDR, do pewnego stopnia bezstratny zoom oraz dodatkowa stabilizacja obrazu. Pozdrawiam. :)

Edytowane przez Nakess

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gopiter

Ja korzystam (choć w sumie mało nagrywam) z FullHD ze względu na wielkość pliku generowaną przez 4K.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pagolik

Zwykle full hd, czasem 60GPS. 4K nie uzywam, bo i tak nie ma gdzie go odtwarzac poza telefonem. Laptop mi nie uciagnie.

4K rowniez ma optyczna stabilizacje, to co sie wlacza w opcjach, to stabilizacja cyfrowa. Optyczna jest sama w sobie i nie da jej sie wylaczyc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gopiter

Czyli stabilizacja optyczna jest włączona na stałe bez względu na to z jaką jakością nagrywamy?A to co jest w opcjach to cyfrowa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nakess

O tej stabilizacji akurat wiedziałem, ale dzięki za odpowiedź. ;)

@@gopiter

Dokładnie tak, w opcjach masz tylko przełącznik do stabilizacji cyfrowej, optycznej wyłączyć się nie da w żaden sposób. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tryb 4k przydaje sie w chwilach gdy zalezy nam na ostrych zdjeciach ruchomych obiektow. Krecimy film 4k. Odpalamy go w stockowym playerze wideo a w ustawieniach uruchamiamy funkcje przechwytywania zdjec. Klatka po klatce do wyboru. W ten sposob robimy sobie mega ostre foty. Sprawdzalem filmujac psa szalejacego na spacerze :)

Edytowane przez KaleidGalaxy
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pagolik

@@KaleidGalaxy

zdradz mi, jaki player odpala Ci filmy 4K ? Ja mam Spash Pro Ex, probowalem w kilku innych i nigdze nie chcialo pojsc, uzupelnialem kodeki itd. :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zerknij tu. Od jakiegos czasu jestem na porcie s6 gdzie wykastrowali te opcje w stockowym odtwarzaczu wideo.

http://gavinsgadgets.com/2015/04/11/samsung-note-4-4k-video-capture-the-results/

Edytowane przez KaleidGalaxy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pagolik

@@KaleidGalaxy

aa, myslalem o playerze na PC, ktory pociagnie 4K. Na telefonie spokojnie mi odtwarza w stockowym playerze.

Swoja droga - bardzo ciekawa rzecz. Czasem bardzo przydaloby mi sie zdjecie z kreconego filmu, a tutaj faktycznie stopklatki wychodza rewelacyjnie ostre. Wygladaja lepiej, niz zdjecie zrobione normalnie za pomoca aparatu, ehehe.

Przetestuje - dzięki za info :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No wlasnie o to chodzi. Zamiast za wszelka cene probowac zlapac ostrosc na zdjeciu biegajacego dziecka itp. to lepiej nakrecic film w 4k i potem sobie wybrac ujecia :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi