Skocz do zawartości
Sonny

Push mail i akutalizacja na bieŻąco...

Rekomendowane odpowiedzi

Sonny

Hey

Jestem nowym użytkownikiem Androida i proszę mieć to na uwadze :)

1. Grzebałem sobie w ustawieniach telefonu i niestety musiałem coś nieświadomie zmienić, gdyż teraz nie dostaje informacji na bieżąco, że mam nowego maila, albo ze pojawił się nowy wpis na Tweeter'ze, a dopiero w momencie kiedy kliknę "odśwież" - Jak mam to zmienić, by wszystko działało na bieżąco - push mail itp ?

2. Jakimś sposobem, coś włączyłem i teraz jak odbieram połączenie to telefon coś do mnie mówi - nie wiem co mówi, bo nie mogę tego zrozumieć, ale może ktoś mi powie jak to wyłączyć ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam

Grzegorz Sonny Skrzyński

Edytowane przez xxyz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    atomek

pewnie masz włączony tryb samochodowy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sonny

Wydaje mi sie, ze nie gdyz sprawdzilem i wydaje sie wylwczon. W trakcie sprawdzania mialem rozmowe i znow telefon cos tam do mnie mowil...Ciekawy jestem czy to wyniklo z faktu, ze akurat bylem w tym programie do komunikacji glosowej (Vlingo), czy moze mam cos, jakos potajemnie wlaczone...

Edytowane przez Sonny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    turzol

Ad.1 Ustawienia -> Konta i synchronizacja -> zaznacz Dane w tle oraz Auto Synchr,

Ad.2 Ustawienia -> Funkcje głosowe -> Ustaw.synchronizatora mowy -> odznazcz Tryb Samochód

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35

Ponieważ właściwie nie odbieram e-maili na telefonie, wiec ta sprawa mało mnie interesowała. Jednak ja również nie jestem powiadamiany o przyjściu e-maila i dopiero po wejściu w aplikacje i odświeżeniu pokazuje się nowy e-mail. Ale nawet po odświeżeniu nie mam sygnału nadejścia poczty i ikonki na pasku. WSZYSTKIE WYMAGANE FUNKCJE MAM AKTYWNE. Odznaczony dźwięk przyjścia e-maila, wybrana melodia, aktywne dane w tle i synchronizacja. Wydaje mi się, że jest to również związane z zaawansowanymi ustawieniami w samym gmailu.

Znalazłem rozwiązanie. Aktywowałem aplikacje e-mail, która istnieje w każdym sofcie SGS2, wpisując taki sam adres jak w gmailu. I teraz mam powiadomienia i wibracje w czasie rzeczywistym gdy tylko nadchodzi e-mail. Z niej samej, nie korzystam, jest ona tylko potrzebna do powiadamiania, jeśli chcę wysłać maila, to robię to z aplikacji Gmail. I jeszcze jedno, to tego nie trzeba mieć włączonych danych w tle i odznaczonej synchronizacji." Przychodzi" e-mail i natychmiast wybranym dźwiękiem jestem o tym powiadamiany, ponadto na pasku wyświetlana jest również stosowna ikonka.

Edytowane przez Artur35

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi