Skocz do zawartości
memphis21

OnePlus 2- dyskusja ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

memphis21

Wczoraj miała premiera następcy 1+1 i dlatego zakładam ten wątek aby można dzielić się swoimi przemyśleniami i wyrażać zdanie na temat nowej zabawi od OnePlus. Dla mnie osobiście wygląda bardzo fajni ei super sie prezentuje, jednakże zniechęciła mnie jedna ale baaardzo istotna sprawa. Brak szybkiego ładowania i .. czas ładowania ponad 3h!!!!. Dla mnie osobiście to jest nie do przyjęcia.

P.S> Jeśli założyłem temat w złym wątku to przepraszam i prosze o przeniesienie.   

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I brak NFC, nie zapominaj o braku NFC. Szkoda, że polskie ceny są takie słabe. Chociaż, ostatnia prezentacja motoroli dla mnie osobiście przyćmiła 1+2, moto x play wydaje się być lepszą alternatywą, jak odpuści się pogoń za cyferkami w antutu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tom91

@@memphis21

Od kiedy miałoby to być przeszkodą? W dobie przystępnych cenowo powerbanków, niemal wszechobecnych złączy USB, gniazd elektrycznych itd.?

Opierając się na starej wiedzy optymalny prąd ładowania ogniw Litowych (Litowo-jonowych i Litowo-polimerowych) to ~0,2 ich nominalnej pojemności wyrażonej w Ah, co daje mniej więcej cykl ładowania trwający 5 godzin.

Ładowanie takim prądem ma zapewnić stabilne warunki ładowania ogniwa, głównie termiczne (chodzi o zapobieganie nagrzewania w następstwie przepływu dużego prądu ładowania ogniwa).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pantin

A mi się coraz bardziej nie podoba im dłużej oglądam (w porównaniu na filmach z OPO). Chcieli USB typu C to zmuszeni byli do pozbycia się szybkiego ładowania. Także mnie nie "kupili", abym zamienił OPO na OP2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    memphis21

Sorry ale dla mnie słaba wymówka. Mam Oppo Find7a i kupiłem go głównie ze względu na szybkie ładowanie. W niewiele ponad 1h mam naładowany telefon od 0do 100%, a przy tym wymienna bateria. Dla mnie rewelacja, a często z tego korzystam, bo nie wiedzieć czemu mi bateria mocno spada w porównaniu do innych osób które się bawią telefonami. Musze mieć szybkie ładowanie albo wymiana baterie. NFC nie korzystam wiec ta kwestia dla mnie ryba... W Find 7a irytuje mnie brak ręcznego wyboru operatora, dlatego chcę go wymienić na coś innego ale nadal nie wiem na co.

Oppo Find 7a

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tom91

No i właśnie tutaj jest pewien kłopot z OP2. On ma zabudowany akumulator i jego wymiana wiąże się z "karanym" otwarciem obudowy naruszając w ten sposób gwarancję na sprzęt. Nie ma też możliwości użycia ładowarki biurowej do akumulatorów(jakie można było spotkać do akumulatorów do sprzętów Motoroli i Nokii przed 2010 rokiem).

W zasadzie jedynie port USB jest sposobem na bezkarne naładowanie akumulatora pod warunkiem użycia właściwego akcesorium. Jak ktoś użyje g. a nie zasilacza, to sam się prosi o kuku.

Przy twoim Find7a w razie usterki akumulatora możesz bezkarnie wymienić na "oryginalnego zastępcę" i nadal mieć gwarancję. Gdy już akumulator jest wbudowany i dojdzie do jego usterki, to w pierwszej kolejności powinien iść na niezgodność z umową(rękojmię(?)) lub na gwarancję.

Poza tym tą 1h może się tobie ładować w kieszeni o ile będziesz mieć wydajny powerbank. Oczywiście rozumiem, jeżeli ciebie nie urządza noszenie dodatkowego klamotu w kieszeni/plecaku/torbie/walizce/przy sobie.

Edytowane przez tom91

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pantin

No niepotrzebnie zrezygnowali z szybkiego, takie jest moje zdanie. Spokojnie mogli dać microUSB tak jak w OPO. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tom91

Tyle że USB typ C teoretycznie dopuszcza prądy rzędu ~3A, co daje moc ~15W. Nominalnie akumulator ma pojemność niewiele niższą jak 13Wh, więc teoretycznie byłby zapas mocy pozwalający na ~1h czas pełnego ładowania akumulatora.

Kto wie czemu zrezygnowali. Może projekt płyty głównej wymusił takie rozwiązanie (może zbyt małe ścieżki, może problemy ze sterownikiem zasilania, może problemy z utrzymaniem właściwych temperatur podczas ładowania i równoczesnej pracy).

Może będzie dało się to zmodyfikować na drodze oprogramowania. Nawet starszy SGA2 w modyfikowanym oprogramowaniu pozwalał na wybór prądu ładowania (nawet do 900mA, chociaż zalecane było nie więcej niż 600mA).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

USB C jest, ale to ciągle USB 2.0 czyli różni się tylko tym, że możesz wtyczkę podłączać w 2 strony i na tym zalety się kończą. Podsumowujac, w porównaniu do 1:

- aparat ciągle 13/5 Mp

- ekran taki sam FullHD

- dużo lepszy CPU

- więcej RAM (4GB)

- brak nfc

- gorszy system OxygenOS, o wsparciu CM jak i custom recovery/root na razie cisza

- dual sim

Edytowane przez giaur500

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    K9G

Jak w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi